פתיחת התפריט הראשי

אולימפיאדת השחמט 2000

אולימפיאדת השחמט ה-34 אורגנה על ידי פיד"ה וכללה תחרות פתוחה ומספר אירועים נוספים לקידום השחמט. היא התקיימה באיסטנבול, שבטורקיה, בין 28 באוקטובר ל-12 בנובמבר 2000.

אולימפיאדת 2000
Deutschland 2000-Istanbul-Rd12.jpg
תאריך התחלה 28 באוקטובר 2000 עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך סיום 12 בנובמבר 2000 עריכת הנתון בוויקינתונים
עיר איסטנבול, טורקיה
אתר The Istanbul Convention & Exhibition Centre (Rumeli Fair)
שופט ראשי Geurt Gijssen (הולנד)
קבוצות משתתפות 126
מס' משתתפים 768 (מהם 197 רבי אמנים ו-155 אמנים בינלאומיים)
מס' משחקים 3528
שיטה שווייצרית - 14 מחזורים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

התחרות הפתוחהעריכה

תוצאות הגמרעריכה

# מדינה שחקנים נקודות
1 רוסיה   רוסיה אלכסנדר חליפמן,אלכסנדר מורוזביץ',פטר סבידלר,סרגי רובלבסקי, קונסטנטין סקייב, אלכסנדר גרישצ'וק 38
2 גרמניה   גרמניה ארטור יוסופוב, רוברט היבנר רוסטם דאוטוב, קריסטופר לוץ, קלאטס בישוף,תומאס לוטר 37
3 אוקראינה   אוקראינה וסילי איוונצ'וק,רוסלן פונומריוב, ולדימיר בקלו, ויאצ'סלב איינגורן, אולג רומנישין, ודים מחלטקו 35.5
4 הונגריה   הונגריה פטר לקו, זולטן אלמשי, יהודית פולגאר, לאיוש פורטיש, גולה סקס, רוברט רוק 35.5
5 ישראל   ישראל בוריס גלפנד, איליה סמירין ,בוריס אברוך,לב פסחיס, אמיל סוטובסקי, אלכסנדר חוזמן 34.5
6 גאורגיה   גאורגיה זוראב אזמאיפרשווילי, גיאורגי גיאורגידזה ,זוראב צורואה ,גיאורגי קצ'אישווילי, תאמז גלשווילי, באדור ג'ובאווה 34
7 אנגליה   אנגליה מייקל אדמס, נייג'ל שורט,מיכאל חודג'סון,ג'ונתן ספילמן,אנטוני מיילס, ג'ון אמס 33
8 הודו   הודו קרישנן ססיסקיריאן, אסחיט קונטה, פנטיאלה חריקרישנה, דיבואנדו ברוא, דבקי פרסד, סוריה שקאר גאנגולי 33
9 הרפובליקה העממית של סין   סין יה גְ'יָאנְג צְ'ווָאן,שׂוּ' ג'וּ'ן,פֶּנְג שְׂיָאו מִין,ווּ וֶן גִ'ין, לְיָאנְג צ'ונְג,נִי חְווָה 33
10 שווייץ   שווייץ ויקטור קורצ'נוי, ואדים מילוב, יוסף גלחר, יאניק פלטיה, פלוריאן ז'ני, ורנר חוג 33

מדליות אישיותעריכה

זהב כסף ארד
התוצאה הטובה ביותר אלכסנדר מורוזביץ' (רוסיה) - 2804 וסלין טופאלוב (בולגריה) - 2797 רוסטם דאוטוב (גרמניה) - 2788
הלוח הראשון אוטוט אדיאנטו (אינדונזיה) עם תוצאה 7.5 מ-9 (83.3%) אמון סימוטובה (זמביה) עם תוצאה 8 מ-10 (80%) רוסטם קסימג'אנוב (אוזבקיסטן) עם תוצאה 9.5 מ-12 (79.2%)
הלוח השני רוסלן פונומריוב (אוקראינה) עם תוצאה 8.5 מ-11 (77.3%) קווין ספרגטי (קנדה) עם תוצאה 9 מ-12 (75%) אלכסנדר מורוזביץ' (רוסיה) עם תוצאה 7.5 מ-10 (75%)
הלוח השלישי דרגומיר יאכימוביץ (מקדוניה) עם תוצאה 7 מ-9 (77.8%) אוסבלדו זמברנה (בוליביה) עם תוצאה 7 מ-9 (77.8%) רוסטם דאוטוב (גרמניה) עם תוצאה 8.5 מ-11 (77.3%)
הלוח הרביעי אשוט אנסטסיאן (ארמניה) עם תוצאה 9 מ-12 (75%) מרסל מנרט ליכטנשטיין) עם תוצאה 9 מ-12 (75%) ברטוק סוסקו (פולין) עם תוצאה 8 מ-11 (72.7%)
לוח עתודה ראשון טלב מוסה (איחוד האמירויות הערביות ) עם תוצאה 6 מ-7 (85.7%) חמיד מנסור אלי קדי (תימן) עם תוצאה 6.5 מ-8 (81.3%) זולזגה בימבה (מונגוליה) עם תוצאה 5.5 מ-7 (78.6%)
לוח עתודה שני אלכסי ברסוב (אוזבקיסטן) עם תוצאה 5.5 מ-7 (78.6%) דביט וונטמו (אתיופיה) עם תוצאה 5.5 מ-7 (78.6%) אלכסנדר גרישצ'וק (רוסיה) עם תוצאה 7.5 מ-10 (75%)

נבחרת ישראלעריכה

באולימפיאדה זו השתתפה נבחרת ישראל שכללה את:

הנבחרת זכתה במקום ה-5.

להלן התוצאות הקבוצתיות:

התחרות לנשיםעריכה

תחרות לנשים
 
תאריך התחלה 28 באוקטובר 2000  
תאריך סיום 12 בנובמבר 2000  
עיר איסטנבול  
קבוצות משתתפות 72
מס' משתתפים 282 (כולל 1 רב אמן, 48 רבי אמנים לנשים, 1 אמנים בינלאומיים ו-63 אמנים בינלאומיים לנשים
מס' משחקים 1404
שיטה שווייצרית - 14 מחזורים
   

אולימפיאדת ה-34 לנשים התקיימה במקביל לתחרות הפתוחה.

תוצאות הגמרעריכה

# מדינה שחקנים נקודות
1 הרפובליקה העממית של סין   סין 32
2 גאורגיה   גאורגיה 31
3 רוסיה   רוסיה 28.5
4 אוקראינה   אוקראינה 27
5 יוגוסלביה   יוגוסלביה 26
6 הולנד   הולנד 25.5
7 הונגריה   הונגריה 25
8 גרמניה   גרמניה 25
9 אנגליה   אנגליה 25
10 ארמניה   ארמניה 24.5

מדליות אישיותעריכה

זהב כסף ארד
התוצאה הטובה ביותר ג'וּ צֶ'ן (סין) - 2641 אליסה גליאמובה (רוסיה) -2617 נינו חורצידזה (גאורגיה) - 2612
הלוח הראשון ויקטוריה סמיליט (ליטה) עם תוצאה 9.5 מ-12 (79.2%) סוברמן ויאלקשמי (הודו) עם תוצאה 11 מ-14 (78.6%) ג'וּ'ן שְׂיֵה (סין) עם תוצאה 8.5 מ-11 (77.3%)
הלוח השני ג'וּ צֶ'ן (סין) עם תוצאה 9 מ-11 (81.8%) אמן חסן אל-רופאי (עיראק)-3 עם תוצאה 8 מ-10 (80%) ננה יוסליאני (גאורגיה) עם תוצאה 9 מ-12 (75%)
הלוח השלישי נינו חורצידזה (גאורגיה) עם תוצאה 11 מ-13 (84.6%) ויני לי וינג יאן (מקאו) עם תוצאה 7.5 מ-9 (83.3%) רוזי וסקס (אקואדור) עם תוצאה 10 מ-13 (76.9%)
לוח עתודה אל זכירהי (מרוקו) עם תוצאה 6.5 מ-7 (92.8%) לאורה מוילן (אוסטרליה) עם תוצאה 8 מ-9 (88.9%) זיינב ממגז'רובה(אזרבייג'ן) עם תוצאה 7 מ-8 (87.5%)

נבחרת ישראלעריכה

באולימפיאדה זו השתתפה נבחרת ישראל שכללה את:

הנבחרת זכתה במקום ה-20.

להלן התוצאות הקבוצתיות:

קישורים חיצונייםעריכה