פתיחת התפריט הראשי

אירוויזיון לרוקדים צעירים 2001

תחרות ריקוד לרקדנים צעירים לא מקצועיים שהתקיימה ב2001

האירוויזיון לרוקדים צעירים 2001 היא התחרות ה-9 של האירוויזיון לרוקדים צעירים. הממלכה המאוחדת אירחה את התחרות בבית האופרה המלכותית, קובנט גארדן, תיאטרון לינבורי (אנ').[1]

אירוויזיון לרוקדים צעירים 2001
Eurovision Young Dancers 2001 logo.png
מיקום התחרות
מיקום התחרות
מספר התחרות 9
גמר 23 ביוני 2001 עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריכים

חצי גמר: 18 ביוני 2001

גמר: 23 ביוני 2001
מנחים דבורה בול
רשת השידור המפיקה BBC
מיקום האירוע הממלכה המאוחדתהממלכה המאוחדת בית האופרה המלכותית, קובנט גארדן, תיאטרון לינבורי (אנ'), לונדון, הממלכה המאוחדת
המפקח על התחרות בוב לוייקר
השיר הזוכה פוליןפולין פולין - "Brothers"
מספר המדינות המשתתפות 18
מדינות שמשתתפות לראשונה אוקראינהאוקראינה אוקראינה
אירלנדאירלנד אירלנד
מדינות שחוזרות לאחר פרישה אוסטריהאוסטריה אוסטריה
אסטוניהאסטוניה אסטוניה
נורווגיהנורווגיה  נורווגיה
מדינות שפרשו מהתחרות צרפתצרפת צרפת
ספרדספרד ספרד
הונגריההונגריה הונגריה
המדינות המשתתפות
EYD 2001 Map.svg
  המדינות שעלו לגמר
  מדינות משתתפות שלא העפילו לגמר
  מדינות שהשתתפו בעבר, אך לא בשנה זו
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

תוכן עניינים

פורמטעריכה

המשתתפים שנבחרו הם רקדנים לא-מקצועיים בין 16 ל-21. הריקוד של כל משתתף נבחר ומוכן מספר שבועות לפני התחרות.[2]

השופטיםעריכה

המנצח נבחר לאחר הצבעת השופטים. השופטים שהצביעו הם:[1]

מדינות משתתפותעריכה

18 מדינות השתתפו בתחרות.[1] להלן המדינות שלא העפילו לגמר:

מדינה אמן
אוסטריה  אוסטריה ריינר קרנסטטר
אירלנד  אירלנד שרה ריינולדס
קפריסין   קפריסין מרינה קוריקאדו
סלובניה  סלובניה אווה גספריק
יוון   יוון אולגה טסימורטה וטינה נשיקה
נורווגיה   נורווגיה טייל דולן
אוקראינה  אוקראינה לאוניד סאראפונוב

גמרעריכה

אל הגמר העפילו 11 מדינות.[3]

סדר מדינה אמן ריקוד כוריאגרף מקום
04 פולין  פולין דוד ומרצין קופינסקי "Brothers" א. וסלובסקי 1
01 בלגיה   בלגיה ג'אוריין ורבורגן "Hyperballad" ג. ורבורגן וג. אגילסון 2
11 הולנד   הולנד מרתה הרמנס וגולן יוסף "Perfect Skin" א. וובה 3
10 לטביה  לטביה אנה נוביקובה "Solo from Act 3 of Le Corsaire" מ. פטיפה -
08 צ'כיה  צ'כיה מריק קאספארובסקי וג'ירי פוקורנו "Alterego" ט. רייצ'סקי וד. סטראנסקי -
09 אסטוניה  אסטוניה סרגיי אפקין "Franz Variation from Coppelia" א. סיינט-לאון -
03 פינלנד   פינלנד ג'ואנה נוייטן "Angels Fly Low" מ. ראוחינן -
02 גרמניה   גרמניה טייגו בורדין "Tchaikovsky Variation - Pas de Deux" ג. בלנצין -
06 שוודיה   שוודיה ג'ואן טלנדר ואליזבתה פנקובה "At This Point" ג. טלנדר וא. פנקובה -
07 שווייץ   שווייץ שרה קורה דיינובה "Tango Te Amo" ל. סמק -
05 הממלכה המאוחדת  הממלכה המאוחדת ג'יימי בונד "Seigfried Solo from Act 3 Swan Lake" מ. פטיפה -

קישורים חיצונייםעריכה

הערות שולייםעריכה

  1. ^ 1.0 1.1 1.2 "Eurovision Young Dancers 2001: About the show". European Broadcasting Union. בדיקה אחרונה ב-5 באוקטובר 2014. 
  2. ^ "Eurovision Young Dancers - Format". youngdancers.tv. European Broadcasting Union. בדיקה אחרונה ב-8 במרץ 2015. 
  3. ^ "Eurovision Young Dancers 2001: Participants". youngmusicians.tv. European Broadcasting Union. בדיקה אחרונה ב-5 באוקטובר 2014. 
תחרות הזמר של האירוויזיון
תחרויות
תחרות הזמר של האירוויזיון 19561957195819591960196119621963196419651966196719681969197019711972197319741975197619771978197919801981198219831984198519861987198819891990199119921993199419951996199719981999200020012002200320042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020
האירוויזיון למוזיקאים צעירים 19821984198619881990199219941996199820002002200420062008201020122014201620182020
האירוויזיון לרוקדים צעירים 198519871989199119931995199719992001200320052011201320152017
אירוויזיון הילדים 20032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019
האירוויזיון לרוקדים 20072008
האירוויזיון למקהלות 20172019
אירוויזיון אסיה 2019
תחרויות מיוחדות שיר היובל באירוויזיון (2005)המיטב של האירוויזיון (2006)הלהיטים הגדולים של האירוויזיון (2015)
ראו גם רשימת מנחי האירוויזיוןזוכי תחרות הזמר של האירוויזיוןרשימת ערים שאירחו את האירוויזיון
מדינות
מדינות משתתפות אוסטריהאוסטרליהאוקראינהאזרבייג'ןאיטליהאיסלנדאירלנדאלבניהאסטוניהארמניהבולגריהבלארוסבלגיהגאורגיהגרמניהדנמרקהולנדהונגריההממלכה המאוחדתיווןישראללטביהליטאמולדובהמונטנגרומלטהמקדוניה הצפוניתנורווגיהסלובניהסן מרינוספרדסרביהפוליןפורטוגלפינלנדצ'כיהצרפתקפריסיןקרואטיהרומניהרוסיהשוודיהשווייץ
מדינות שפרשו אנדורהבוסניה והרצגובינהטורקיהלוקסמבורגמונקומרוקוסלובקיה
מדינות לשעבר יוגוסלביהסרביה ומונטנגרו
ראו גם מדינות שלא משתתפות באירוויזיון
זוכים
שנות החמישים שווייץ  ליס אסיההולנד  קורי ברוקןצרפת  אנדרה קלאבוהולנד  טדי סחולטן
שנות השישים צרפת  ז'קלין בואייהלוקסמבורג  ז'אן-קלוד פסקלצרפת  איזבל אוברהדנמרק  גרטה ויורגן אינגמןאיטליה  ג'יליולה צ'ינקווטילוקסמבורג  פראנס גלאוסטריה  אודו יורגנסבריטניה  סנדי שוספרד (1945-1977)  מסיאלצרפת  פרידה בוקארההולנד  לני קורבריטניה  לולוספרד (1945-1977)  סלומה
שנות השבעים אירלנד  דנהמונקו  סבריןלוקסמבורג  ויקי לאנדרוסלוקסמבורג  אן-מארי דודשוודיה  אבבאהולנד  טיץ' איןבריטניה  Brotherhood of Manצרפת  מארי מריםישראל  יזהר כהן ולהקת אלפא-ביתאישראל  חלב ודבש
שנות השמונים אירלנד  ג'וני לוגןבריטניה  באקס פיזגרמניה  ניקוללוקסמבורג  קורין הרמסשוודיה  הרייסנורווגיה  בוביסוקס!בלגיה  סנדרה קיםאירלנד  ג'וני לוגןשווייץ  סלין דיוןיוגוסלביה  ריווה
שנות התשעים איטליה  טוטו קוטוניושוודיה  קרולהאירלנד  לינדה מרטיןאירלנד  ניב קבאנהאירלנד  פול הרינגטון וצ'ארלי מקגטיגןנורווגיה  סיקרט גארדןאירלנד  איימר קוויןבריטניה  קתרינה והגליםישראל  דנה אינטרנשיונלשוודיה  שארלוט נילסן
העשור הראשון של המאה ה-21 דנמרק  האחים אולסןאסטוניה  טאנל פדאר, דייב בנטון ו-2XLלטביה  מארי אןטורקיה  סרטאב ארנראוקראינה  רוסלנהיוון  הלנה פפאריזופינלנד  לורדיסרביה  מריה שריפוביץ'רוסיה  דימה בילאןנורווגיה  אלכסנדר ריבאק
העשור השני של המאה ה-21 גרמניה  לנה מאייר-לנדרוטאזרבייג'ן  אל וניקישוודיה  לורןדנמרק  אמילי דה פורסטאוסטריה  קונצ'יטה וורסטשוודיה  מונס סלמרלובאוקראינה  ג'מאלהפורטוגל  סלבדור סובראלישראל  נטע ברזיליהולנד  דאנקן לורנס