פתיחת התפריט הראשי

אליפות וימבלדון 2018

אליפות וימבלדון 2018 היא טורניר טניס גראנד סלאם שנערך על מגרשי הדשא של אצטדיוני הטניס בווימבלדון. האליפות התקיימה בין 215 ביולי 2018. תוכנית התחרות כוללת תחרויות יחידים גברים, יחידים נשים, זוגות גברים, זוגות נשים וזוגות מעורבים. הטורניר הוא המהדורה ה-132 של האליפות.

הפרסיםעריכה

סכום הפרסים באליפות לשנת 2018 הוגדל לסכום כולל של 34.0 מיליון לירות שטרלינג (עליה של 7.6% לעומת השנה הקודמת).

משתתפי תחרויות קיבלו את הפרסים הבאים:

תחרות מנצח גמר חצי הגמר רבע הגמר הסיבוב הרביעי הסיבוב השלישי הסיבוב השני הסיבוב הראשון
בודדים £2,250,000 £1,125,000 £562,000 £281,000 £163,000 £100,000 £63,000 £39,000
זוגות[א] £450,000 £225,000 £112,000 £56,000 £29,000 £17,750 £11,500 -
זוגות מעורבים[א] £110,000 £55,000 £27,500 £13,750 £6,500 £3,250 £1,625 -
  1. ^ 1.0 1.1 סכום הפרס הוא לכל הצוות ולא לכל אחד

התחרויותעריכה

יחידים גבריםעריכה

 
נובאק ג'וקוביץ' מנצח התחרות

בתחרות זו השתתפו 128 טניסאים שחולקו ל-8 בתים. השנה דורגו 32 ספורטאים. 16 המשתתפים החזקים דורגו כדלקמן:

  1. רוג'ר פדרר (שווייץ   שווייץ), מנצח תחרויות 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012 ו-2017 הודח ברבע גמר
  2. רפאל נדאל (ספרד   ספרד), מנצח תחרויות 2008, 2010, הודח בחצי גמר
  3. מרין צ'יליץ' (קרואטיה   קרואטיה), הודח בסיבוב השני
  4. אלכסנדר זברב (גרמניה   גרמניה), הודח בסיבוב השלישי
  5. חואן מרטין דל פוטרו (ארגנטינה   ארגנטינה), הודח ברבע גמר
  6. גריגור דימיטרוב (בולגריה   בולגריה), הודח בסיבוב הראשון
  7. דומיניק תים (אוסטריה   אוסטריה), פרש בסיבוב הראשון
  8. קווין אנדרסון (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הפסיד בגמר
  9. ג'ון איזנר (ארצות הברית   ארצות הברית), הודח בחצי גמר
  10. דוד גופין (בלגיה   בלגיה), הודח בסיבוב הראשון
  11. סם קוארי (ארצות הברית   ארצות הברית), הודח בסיבוב השלישי
  12. נובאק ג'וקוביץ' (סרביה   סרביה), מנצח תחרויות 2011, 2014, 2015, ניצח בתחרות
  13. מילוש ראוניץ' (קנדה   קנדה), הודח ברבע הגמר
  14. דייגו שוורצמן (ארגנטינה   ארגנטינה), הודח בסיבוב השני
  15. ניק קיריוס (אוסטרליה   אוסטרליה), הודח בסיבוב השלישי
  16. בורנה צ'וריץ' (קרואטיה   קרואטיה), הודח בסיבוב הראשון


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                                   
  1  שווייץ  רוג'ר פדרר 6 77 5 4 11  
8  דרום אפריקה  קווין אנדרסון 2 65 7 6 13  
  8  דרום אפריקה  קווין אנדרסון 78 65 69 6 26  
  9  ארצות הברית  ג'ון איזנר 66 77 711 4 24  
13  קנדה  מילוש ראוניץ' 77 67 4 3
  9  ארצות הברית  ג'ון איזנר 65 79 6 6  
    8  דרום אפריקה  קווין אנדרסון 2 2 63
  12  סרביה  נובאק ג'וקוביץ' 6 6 77
  12  סרביה  נובאק ג'וקוביץ' 6 3 6 6  
24  יפן  קיי נישיקורי 3 6 2 2  
12  סרביה  נובאק ג'וקוביץ' 6 3 711 3 10
  2  ספרד  רפאל נדאל 4 6 69 6 8  
5  ארגנטינה  חואן מרטין דל פוטרו 5 79 6 4 4
  2  ספרד  רפאל נדאל 7 67 4 6 6  

תחרות הנשיםעריכה

 
אנגליקה קרבר מנצחת התחרות

בתחרות הנשים השתתפו 128 טניסאיות שחולקו ל-8 בתים. השנה דורגו 32 טניסאיות. להלן ה-16 טניסאיות הראשונות שזכו לדירוג:

  1. סימונה האלפ (רומניה   רומניה), הודחה בסיבוב השלישי
  2. קרוליין ווזניאקי (שווייץ   שווייץ), הודחה בסיבוב השני
  3. גרביניה מוגורוסה (ספרד   ספרד), מנצחת תחרות 2017, הודחה בסיבוב השני
  4. סלואן סטיבנס (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחה בסיבוב הראשון
  5. אלינה סביטולינה (אוקראינה   אוקראינה), הודחה בסיבוב הראשון
  6. קרולין גרסיה (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב הראשון
  7. קרולינה פלישקובה (צ'כיה   צ'כיה), הודחה בסיבוב הרביעי
  8. פטרה קביטובה (צ'כיה   צ'כיה), מנצחת תחרויות 2011 ו-2014, הודחה בסיבוב הראשון
  9. ונוס ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצחת תחרויות 2000, 2001, 2005, 2007, ו-2008, הודחה בסיבוב השלישי
  10. מדיסון קיז (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחה בסיבוב השלישי
  11. אנג'ליק קרבר (גרמניה   גרמניה), ניצחה בתחרות
  12. ילנה אוסטפנקו (לטביה   לטביה), הודחה בחצי גמר
  13. יוליה גורגס (גרמניה   גרמניה), הודחה בחצי גמר
  14. דריה קסטקינה (רוסיה   רוסיה), הודחה ברבע גמר
  15. אליס מרטנס (בלגיה   בלגיה), הודחה בסיבוב השלישי
  16. קוקו ואנדוויי (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחה בסיבוב הראשון

במשחק הגמר אנג'ליק קרבר מגרמניה נפגשה עם סרינה ויליאמס מארצות הברית וניצחה בשתי מערכות.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                       
     סלובקיה  דומיניקה ציבולקובה 5 4  
12  לטביה  ילנה אוסטפנקו 7 6  
  12  לטביה  ילנה אוסטפנקו 3 3  
  11  גרמניה  אנג'ליק קרבר 6 6  
14  רוסיה  דריה קסטקינה 3 5
  11  גרמניה  אנג'ליק קרבר 6 7  
    11  גרמניה  אנג'ליק קרבר 6 6
  25  ארצות הברית  סרינה ויליאמס 3 3
  20  הולנד  קיקי ברטנס 6 5 1  
13  גרמניה  יוליה גורגס 3 7 6  
  13  גרמניה  יוליה גורגס 2 4
  25  ארצות הברית  סרינה ויליאמס 6 6  
25  ארצות הברית  סרינה ויליאמס 3 6 6
     איטליה  קמילה ג'יאורג'י 6 3 4  

תחרות זוגות גבריםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות החזקים שזכו בדירוג:

  1. אוליבר מרך (אוסטריה   אוסטריה) ומטה פביץ' (קרואטיה   קרואטיה), הודחו בסיבוב הראשון
  2. לוקאש קובוט (פולין   פולין) ומרסלו מלו (ברזיל   ברזיל), מנצחי תחרות 2017, הודחו בסיבוב השני
  3. ג'ון פירס (אוסטרליה   אוסטרליה) והנרי קונטינן (פינלנד   פינלנד), הודחו בסיבוב הראשון
  4. פייר-יוג ארבר וניקולה מאי (צרפת   צרפת), הודחו בסיבוב השני
  5. ג'יימי מארי (בריטניה   בריטניה) וברונו סוארס (ברזיל   ברזיל), הודחו ברבע הגמר
  6. חואן סבסטיאן קבל ורוברט פארה (קולומביה   קולומביה), הודחו בסיבוב השלישי
  7. בוב בריאן וג'ק סוק (ארצות הברית   ארצות הברית), ניצחו בתחרות
  8. ניקולה מקטיץ' (קרואטיה   קרואטיה) ואלכסנדר פיה (אוסטריה   אוסטריה), הודחו בסיבוב השלישי
  9. איסם אול-הק קוריישי (פקיסטן   פקיסטן) וז'אן-ז'וליין רוייר (הולנד   הולנד), הודחו בסיבוב השני
  10. איוואן דודיג (קרואטיה   קרואטיה) ורג'יב רם (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון
  11. פבלו קואבס (אורוגוואי   אורוגוואי) ומרסל גרנוליירס (ספרד   ספרד), הודחו בסיבוב השני
  12. רוהן בופנה (הודו   הודו) ואדוארד-רוז'ה ואסלין (צרפת   צרפת), פרשו בסיבוב השני
  13. רייבן קלאסן (דרום אפריקה   דרום אפריקה) ומייקל ונוס (ניו זילנד   ניו זילנד), הפסידו במשחק הגמר
  14. בן מקלהאן (יפן   יפן) ויאן-לנארד סטרוף (גרמניה   גרמניה), הודחו ברבע הגמר
  15. דומיניק אינגלו (בריטניה   בריטניה) ופרנקו שקודור (קרואטיה   קרואטיה), הודחו בחצי הגמר
  16. מקס מירני (בלארוס   בלארוס) ופיליף אוסבאלד (אוסטריה   אוסטריה), הודחו בסיבוב הראשון

מנצחי תחרות 2017 לוקאש קובוט מפולין ומרסלו מלו מברזיל הודחו בסיבוב השני. במשחק הגמר נבוב בריאן וג'ק סוק מארצות הברית נפגשו עם רייבן קלאסן מדרום אפריקה ומייקל ונוס מניו זילנד וניצחו ב-5 מערכות. באותה שנה הם ניצחו גם באליפות ארצות הברית הפתוחה.

תחרות זוגות נשיםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות החזקים שזכו בדירוג:

  1. טימאה בבוש (הונגריה   הונגריה) וכריסטינה מלדנוביץ (צרפת   צרפת), הודחו ברבע הגמר
  2. אנדראה חלבצ'קובה וברבורה סטריסובה (צ'כיה   צ'כיה), הודחו בסיבוב השלישי
  3. ברבורה קרייצ'יקובה וקטרינה סיניאקובה (צ'כיה   צ'כיה), ניצחו בתחרות
  4. אנדראה קלפץ' (סלובניה   סלובניה) ומריה חוסה מרטינס סאנצ'ס (ספרד   ספרד), הודחו בסיבוב השלישי
  5. לטישה צ'אן (טייוואן   טייוואן) ופנג שוואי (הרפובליקה העממית של סין   הרפובליקה העממית של סין), הודחו בסיבוב השני
  6. גבריאלה דברובסקי (קנדה   קנדה) וסוי איפאן (הרפובליקה העממית של סין   הרפובליקה העממית של סין), הודחו בסיבוב השני
  7. ג'אן האוצ'ינג (טאיוואן   טאיוואן) ויאן צ'ג'או סיאן (הרפובליקה העממית של סין   הרפובליקה העממית של סין), הודחו בסיבוב השני
  8. אליס מרטנס (בלגיה   בלגיה) ודמי שורס (הולנד   הולנד), הודחו בסיבוב השלישי
  9. אשלי ברטי (אוסטרליה   אוסטרליה) וקוקו ואנדוויי (ארצות הברית   ארצות הברית), פרשו
  10. רייצ'ל אטבו (ארצות הברית   ארצות הברית) ואנה-לנה גרונפלד (גרמניה   גרמניה), הודחו בסיבוב השני
  11. ניקול מליהאר (ארצות הברית   ארצות הברית) וקבטה פשקה (צ'כיה   צ'כיה), הפסידו במשחק הגמר
  12. קירסטן פליפקנס (בלגיה   בלגיה) ומוניקה ניקולסקו (רומניה   רומניה), הודחו בסיבוב השלישי
  13. לוציה הרדצקה (צ'כיה   צ'כיה) וסה שו ביי (טאיוואן   טאיוואן), הודחו בסיבוב השלישי
  14. אירינה קמליה בגו ומיכאלה בוז'רנסקו (רומניה   רומניה), הודחו ברבע הגמר
  15. לודמילה קיצ'נוק (אוקראינה   אוקראינה) ואלה קודריאבצבה (רוסיה   רוסיה), הודחו בסיבוב הראשון
  16. וניה קינג (ארצות הברית   ארצות הברית) וקטרינה סרבוטניק (סלובניה   סלובניה), הודחו בסיבוב השני

מנצחות תחרות 2017 יקאטרינה מקארובה וילנה וסנינה מרוסיה לא השתתפו. במשחק הגמר ברבורה קרייצ'יקובה וקטרינה סיניאקובה מצ'כיה נפגשו עם ניקול מליהאר מארצות הברית וקבטה פשקה מצ'כיה וניצחו בשלוש מערכות. באותה שנה הזג ניצח גם באליפות צרפת הפתוחה.

תחרות זוגות מעורביםעריכה

בתחרות השתתפו 48 זוגות. להלן הזוגות שזכו בדירוג:

  1. גבריאלה דברובסקי (קנדה   קנדה) ומטה פביץ' (קרואטיה   קרואטיה), הודחו בסיבוב השלישי
  2. יקאטרינה מקארובה (רוסיה   רוסיה) וברונו סוארס (ברזיל   ברזיל), פרשו ברבע הגמר
  3. לטישה צ'אן (טייוואן   טייוואן) ואיוואן דודיג (קרואטיה   קרואטיה), הודחו ברבע הגמר
  4. דמי שורס (הולנד   הולנד) וז'אן-ז'וליין רוייר (הולנד   הולנד), הודחו ברבע הגמר
  5. ג'אן האוצ'ינג (טאיוואן   טאיוואן) וניקולה מקטיץ' (קרואטיה   קרואטיה), הודחו בסיבוב השלישי
  6. אנדראה חלבצ'קובה (צ'כיה   צ'כיה) ואדוארד-רוז'ה ואסלין (צרפת   צרפת), הודחו בסיבוב השלישי
  7. אנה-לנה גרונפלד (גרמניה   גרמניה) ורוברט פארה (קולומביה   קולומביה), הודחו בסיבוב השני
  8. אנדראה קלפץ' (סלובניה   סלובניה) ורג'יב רם (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השני
  9. קטרינה סרבוטניק (סלובניה   סלובניה) ומייקל ונוס (ניו זילנד   ניו זילנד),הודחו בחצי הגמר
  10. אביגייל ספירס (ארצות הברית   ארצות הברית) וחואן סבסטיאן קבל (קולומביה   קולומביה), הודחו ברבע הגמר
  11. ניקול מליחאר (ארצות הברית   ארצות הברית) ואלכסנדר פיה (אוסטריה   אוסטריה), ניצחו בתחרות
  12. יוהנה לרסון (שוודיה   שוודיה) ומטה מידלקוף (הולנד   הולנד), הודחו בסיבוב השלישי
  13. קבטה פשקה (צ'כיה   צ'כיה) ומקס מירני (בלארוס   בלארוס), הודחו בסיבוב השני
  14. ארי הוזומי ובן מקלהאן (יפן   יפן), הודחו בסיבוב השלישי
  15. מריה חוסה מרטינס סאנצ'ס (ספרד   ספרד) ומרסלו דמולינר (ברזיל   ברזיל), הודחו בסיבוב השני
  16. חיטר ווטסון (בריטניה   בריטניה) והנרי קונטינן (פינלנד   פינלנד), הודחו בסיבוב השלישי

מהזוג שניצח בתחרות 2017 ג'יימי מארי מבריטניה ומרטינה הינגיס משווייץ, רק ג'יימי מארי השתתף בתחרות. במשחק הגמר נפגשו ניקול מליחאר מארצות הברית ואלכסנדר פיה מאוסטריה עם הזוג הלא מדורג ויקטוריה אזרנקה מבלארוס וג'יימי מארי וניצחו בשתי מערכות.

ישראלים בווימבלדוןעריכה

שני טניסאים ישראלים השתתפו בשתי תחרויות.

בתחרות הגברים הפסיד דודי סלע בסיבוב הראשון לרפאל נדאל מספרד ב-3 מערכות.

בתחרות זוגות גברים שיחק יונתן ארליך עם מרצין מטקובסקי מפולין. הם ניצחו בסיבוב הראשון ב-3 מערכות. בסיבוב השני ניצחו בחמש מערכות את הזוג שהיה מדורג מס' 2 בתחרות. בסיבוב השלישי הם הפסידו והודחו מהתחרות.

קישורים חיצונייםעריכה