פתיחת התפריט הראשי

אליפות צרפת הפתוחה 2001 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי חימר באצטדיון רולאן גארוס בפריז. התחרויות התחילו ב-28 במאי והסתיימו ב-10 ביוני. זו הייתה האליפות ה-100 מאז ייסודה.

תוכן עניינים

הפרסיםעריכה

סך הפרסים היה 3,745 אלף $.

התחרותעריכה

תחרות הגבריםעריכה

 
גוסטבו קוורטן, מנצח התחרות

בתחרות זו השתתפו 128 טניסאים שחולקו ל-8 בתים. לקראת התחרות המשתתפים החזקים דורגו כדלקמן:

  1. גוסטבו קוורטן (ברזיל   ברזיל), מנצח תחרויות 1997 ו-2000, ניצח בתחרות
  2. מאראט סאפין (רוסיה   רוסיה), הודח בסיבוב השלישי
  3. אנדרה אגאסי (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצח תחרות 1999, הודח ברבע הגמר
  4. חואן קרלוס פררו (ספרד   ספרד), הודח בחצי הגמר
  5. פיט סמפרס (ארצות הברית   ארצות הברית), הודח בסיבוב השני
  6. לייטון יואיט (אוסטרליה   אוסטרליה), הודח ברבע הגמר
  7. יבגני קפלניקוב (רוסיה   רוסיה), ניצח בתחרות 1996, הודח ברבע הגמר
  8. פטריק ראפטר (אוסטרליה   אוסטרליה), הודח בסיבוב הראשון
  9. מגנוס נורמן (שוודיה   שוודיה), הודח בסיבוב הראשון
  10. סבסטיאן גרוז'ן (צרפת   צרפת), הודח בחצי הגמר
  11. טים הנמן (בריטניה   בריטניה), הודח בסיבוב השלישי
  12. ארנו קלמנט (צרפת   צרפת), הודח בסיבוב הראשון
  13. אלכס קורג'ה (ספרד   ספרד), הפסיד במשחק הגמר
  14. תומאס אנקוויסט (שוודיה   שוודיה), הודח בסיבוב הרביעי
  15. יאן-מייקל גמביל (ארצות הברית   ארצות הברית), הודח בסיבוב הראשון
  16. פרנקו סקילרי (ארגנטינה   ארגנטינה), הודח בסיבוב הרביעי

מנצח תחרות 2000 גוסטבו קוורטן (ברזיל   ברזיל) נפגש במשחק הגמר עם אלכס קורג'ה (ספרד   ספרד) וניצח ב-4 מערכות.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                                   
  1  ברזיל  גוסטבו קוורטן 6 3 77 6    
7  רוסיה  יבגני קפלניקוב 1 6 63 4    
  1  ברזיל  גוסטבו קוורטן 6 6 6      
  4  ספרד  חואן קרלוס פררו 4 4 3      
4  ספרד  חואן קרלוס פררה 6 6 6    
  6  אוסטרליה  לייטון יואיט 4 2 1      
    1  ברזיל  גוסטבו קוורטן 63 7 6 6  
  13  ספרד  אלכס קורג'ה 77 5 2 0  
  10  צרפת  סבסטיאן גרוז'ן 1 6 6 6    
3  ארצות הברית  אנדרה אגסי 6 1 1 3    
10  צרפת  סבסטיאן גרוז'ן 62 4 4    
  13  ספרד  אלכס קורג'ה 77 6 6      
   שווייץ  רוג'ר פדרר 5 4 5    
  13  ספרד  אלכס קורג'ה 7 6 7      

תחרות הנשיםעריכה

 
ג'ניפר קפריאטי, מנצחת התחרות

בתחרות הנשים השתתפו 128 טניסאיות שחולקו ל-8 בתים. כמו בתחרות הגברים, הטניסאיות החזקות זכו לדירוג:

  1. מרטינה הינגיס (שווייץ   שווייץ), הודחה בחצי הגמר
  2. ונוס ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחה בסיבוב הראשון
  3. לינדזי דבנפורט (ארצות הברית   ארצות הברית), נפצעה ולא השתתפה
  4. ג'ניפר קפריאטי (ארצות הברית   ארצות הברית), ניצחה בתחרות
  5. אמלי מורסמו (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב הראשון
  6. סרינה ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחה ברבע הגמר
  7. ילנה דמנטייבה (רוסיה   רוסיה), הודחה בסיבוב השני
  8. קונצ'יטה מרטינס (ספרד   ספרד), הודחה בסיבוב השלישי
  9. נטלי טוזיאה (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב הראשון
  10. אמנדה קוצר (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודחה בסיבוב השלישי
  11. ארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו (ספרד   ספרד), מנצחת תחרויות 1989, 1994 ו-1998, הודחה בסיבוב השני
  12. קים קלייסטרס (בלגיה   בלגיה), הפסידה במשחק הגמר
  13. מגדלנה מלייבה (בולגריה   בולגריה), הודחה בסיבוב הראשון
  14. ז'וסטין הנין (בלגיה   בלגיה), הודחה בסיבוב השלישי
  15. ילנה דוקיץ' (סרביה ומונטנגרו   סרביה ומונטנגרו), הודחה בסיבוב השלישי
  16. מייגן שונסי (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחה בסיבוב הרביעי
  17. סנדרין טסטי (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב הרביעי

מנצחת תחרות 2000 מרי פירס (צרפת   צרפת) לא השתתפה בתחרות. במשחק הגמר ג'ניפר קפריאטי (ארצות הברית   ארצות הברית) נפגשה עם קים קלייסטרס (בלגיה   בלגיה) וניצחה ב-3 מערכות. באותה שנה היא ניצחה גם באליפות אוסטרליה הפתוחה.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                       
  1  שווייץ  מרטינה הינגיס 6 6    
   איטליה  פרנצ'סקה סקיאבונה 1 4    
  1  שווייץ  מרטינה הינגיס 4 3    
  4  ארצות הברית  ג'ניפר קפריאטי 6 6    
4  ארצות הברית  ג'ניפר קפריאטי 6 5 6
  6  ארצות הברית  סרינה ויליאמס 2 7 2  
    4  ארצות הברית  ג'ניפר קפריאטי 1 6 12
  12  בלגיה  קים קלייסטרס 6 4 10
  12  בלגיה  קים קלייסטרס 6 6    
Q  הונגריה  פטרה מנדולה 1 3    
  12  בלגיה  קים קלייסטרס 2 7 6
  14  בלגיה  ז'וסטין הנין 6 5 3  
   רוסיה  לינה קרסנורוצקיה 1 2  
  14  בלגיה  ז'וסטין הנין 6 6    

תחרות זוגות גבריםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות שקיבלו דירוג:

  1. יונס ביורקמן (שוודיה   שוודיה וטוד וודברידג' (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו ברבע הגמר
  2. דניאל נסטור (קנדה   קנדה) וסנדון סטולי (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו בסיבוב השלישי
  3. אירז'י נובאק ודוויד ריקל (צ'כיה   צ'כיה), הודחו בסיבוב השלישי
  4. דונלד ג'ונסון וג'רד פלמר (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון
  5. ויין פריירה (דרום אפריקה   דרום אפריקה) ויבגני קפלניקוב (רוסיה   רוסיה), הודחו בסיבוב הראשון
  6. מקס מירני (בלארוס   בלארוס) ודוד פרינוסיל (גרמניה   גרמניה), הודחו בסיבוב השלישי
  7. אליס פריירה (דרום אפריקה   דרום אפריקה) וריק ליץ' (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השלישי
  8. ג'וש איגל ואנדרו פלורנט (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו בסיבוב השלישי
  9. ויין ארטורס (אוסטרליה   אוסטרליה) וננד זימוניץ' (סרביה ומונטנגרו   סרביה ומונטנגרו), הודחו בסיבוב הראשון
  10. דייוויד אדמס (דרום אפריקה   דרום אפריקה) ומרטין גרסיה (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב הראשון
  11. מייקל היל (אוסטרליה   אוסטרליה) וג'ף טרנגו (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בחצי הגמר
  12. ויין בלק וקווין אולייט (זימבבואה   זימבבואה), הודחו בסיבוב השלישי
  13. פטר פאלה ופאבל ויזנר (צ'כיה   צ'כיה), הפסידו במשחק הגמר
  14. מארק נוולס (איי בהאמה   איי בהאמה) ובריאן מקפי (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השלישי
  15. ז'יימה אונסינס (ברזיל   ברזיל) ודניאל אורסניק (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב הראשון
  16. ביירון בלק (זימבבואה   זימבבואה) ואלכס או'בריאן (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון

מזוג מנצחי תחרות 2000 רק טוד וודברידג' (אוסטרליה   אוסטרליה) השתתף בתחרות. מאהש בהופאטי לאנדר פאיס (הודו   הודו), מנצחי תחרות 1999 שלא היו מדורגים בתחרות זו, נפגשו במשחק הגמר עם פטר פאלה ופאבל ויזנר (צ'כיה   צ'כיה) וניצחו בשתי מערכות.

תחרות זוגות נשיםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות החזקות שזכו בדירוג:

  1. ליזה ריימונד (ארצות הברית   ארצות הברית) ורנה סטאבס (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו בחצי הגמר
  2. וירחיניה רואנו פסקואל (ספרד   ספרד) ופאולה סוארס (ארגנטינה   ארגנטינה), ניצחו בתחרות
  3. קארה בלק (זימבבואה   זימבבואה) וילנה ליחובצבה (רוסיה   רוסיה), הודחו בסיבוב השלישי
  4. קימברלי פו (ארצות הברית   ארצות הברית) ונטלי טוזיאה (צרפת   צרפת), הודחו ברבע הגמר
  5.  ?
  6. אלס קלנס (בלגיה   בלגיה) ומייגן שונסי (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השלישי
  7. אלכסנדרה פיסה (צרפת   צרפת) וריטה גרנדה (איטליה   איטליה), הודחו בסיבוב השני
  8. ניקול ארנדט (ארצות הברית   ארצות הברית) וקרולין ויס (הולנד   הולנד), הודחו ברבע הגמר
  9. מרטינה נברטילובה (ארצות הברית   ארצות הברית) וארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו (ספרד   ספרד), הודחו בסיבוב הראשון
  10. אנקה הובר (גרמניה   גרמניה) וברברה שט (אוסטריה   אוסטריה), הודחו ברבע הגמר
  11. טטיאנה גרבין (איטליה   איטליה) וז'נט הוסרובה (סלובקיה   סלובקיה), הודחו בסיבוב הראשון
  12. ליזל הובר (דרום אפריקה   דרום אפריקה) ולאורה מונטלבו (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב השני
  13. טינה קריז'ן וקטרינה סרבוטניק (סלובניה   סלובניה), הודחו בסיבוב השני
  14. ניקול פראט (אוסטרליה   אוסטרליה) ופטריסיה טרביני (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב השלישי
  15. ילנה דוקיץ' (סרביה ומונטנגרו   סרביה ומונטנגרו) וקונצ'יטה מרטינס (ספרד   ספרד), הפסידו במשחק הגמר
  16. אמנדה קוצר (דרום אפריקה   דרום אפריקה) ולורי מקנייל (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון

מנצחות תחרות 2000 מרטינה הינגיס (שווייץ   שווייץ) ומרי פירס (צרפת   צרפת) לא השתתפו בתחרות. במשחק הגמר וירחיניה רואנו פסקואל (ספרד   ספרד) ופאולה סוארס (ארגנטינה   ארגנטינה) נפגשו עם ילנה דוקיץ' (יוגוסלביה   יוגוסלביה) וקונצ'יטה מרטינס (ספרד   ספרד) וניצחו בשתי מערכות.

תחרות זוגות מעורביםעריכה

בתחרות השתתפו 32 זוגות. להלן הזוגות שזכו בדירוג:

  1. רנה סטאבס וטוד וודברידג' (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו ברבע הגמר
  2. קארה בלק (זימבבואה   זימבבואה) וסנדון סטולי (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו בסיבוב הראשון
  3. אי סוגיאמה (יפן   יפן) ואליס פריירה (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודחו בסיבוב הראשון
  4. ארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו (ספרד   ספרד) וג'ארד פלמר (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השני
  5. קימברלי פו ודונלד ג'ונסון (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון
  6. ניקול ארנדט (ארצות הברית   ארצות הברית) ומארק נוולס (איי בהאמה   איי בהאמה), הודחו בסיבוב השני
  7. ברברה שט (אוסטריה   אוסטריה) וג'וש איגל (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו בסיבוב הראשון
  8. נטלי טוזיאה (צרפת   צרפת) ודייוויד אדמס (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודחו בסיבוב הראשון

מזוג נצחי תחרות 2000 רק דייוויד אדמס (דרום אפריקה   דרום אפריקה) השתתף בתחרות. במשחק הגמר נפגשו זוגות לא מדורגים. וירחיניה רואנו פסקואל ותומאס קרבונל (ספרד   ספרד) נפגשו עם פאולה סוארס (ארגנטינה   ארגנטינה) וז'יימה אונסינס (ברזיל   ברזיל) וניצחו בשתי מערכות.

ישראל ברולאן גארוסעריכה

הראל לוי השתתף בתחרות הגברים. בסיבוב הראשון הוא ניצח את ביירון בלק מזימבבואה. בסיבוב השני הוא נפצע ופרש במהלך המערכה השנייה.

אנה סמשנובה השתתפה בתחרות הנשים. בסיבוב הראשון היא הפסידה לטניסאית מסלובקיה בשתי מערכות.

אייל רן לצד נועם בר שיחקו בתחרות זוגות הגברים. הם הודחו בסיבוב הראשון.

קישורים חיצונייםעריכה