פתיחת התפריט הראשי

אליפות צרפת הפתוחה 2012

הפרסיםעריכה

משתתפי תחרויות קיבלו את הפרסים הבאים (ביורו):

תחרות מנצח גמר חצי הגמר רבע הגמר הסיבוב הרביעי הסיבוב השלישי הסיבוב השני הסיבוב הראשון
בודדים 1,250,000 625,000 310,000 155,000 80,000 47,000 28,000 18,000
זוגות 340,000 170,000 85,000 43,000 . 23,000 12,000 8,000
זוגות מעורבים 100,000 50,000 25,000 13,000 . . 7,000 3,500

סך הפרסים היה 18,718 אלף יורו.

התחרותעריכה

תחרות הגבריםעריכה

 
רפאל נדאל, מנצח התחרות

בתחרות זו השתתפו 128 טניסאים שחולקו ל-8 בתים. לקראת התחרות המשתתפים החזקים דורגו. להלן ה-16 הראשונים של הדירוג:

  1. נובאק ג'וקוביץ' סרביה , הפסיד במשחק הגמר
  2. רפאל נדאל (ספרד   ספרד), מנצח תחרויות בשנים 2008-2005, ו-2010-2011 ניצח בתחרות
  3. רוג'ר פדרר (שווייץ   שווייץ), מנצח תחרות 2009, הודח בחצי הגמר
  4. אנדי מארי (בריטניה   בריטניה), הודח ברבע הגמר
  5. ז'ו-וילפריד צונגה (צרפת   צרפת), הודח ברבע הגמר
  6. דויד פרר (ספרד   ספרד), הודח בחצי הגמר
  7. תומאש ברדיך (צ'כיה   צ'כיה), הודח בסיבוב הרביעי
  8. ינקו טיפסרביץ' (סרביה   סרביה), הודח בסיבוב הרביעי
  9. חואן מרטין דל פוטרו (ארגנטינה   ארגנטינה), הודח ברבע הגמר
  10. ג'ון איזנר (ארצות הברית   ארצות הברית), הודח בסיבוב השני
  11. ז'יל סימון (צרפת   צרפת), הודח בסיבוב השלישי
  12. ניקולס אלמגרו (ספרד   ספרד), הודח ברבע הגמר
  13. חואן מונקו (ארגנטינה   ארגנטינה), הודח בסיבוב הרביעי
  14. פרננדו ורדאסקו (ספרד   ספרד), הודח בסיבוב השלישי
  15. פליסיאנו לופס (צ'כיה   צ'כיה), הודח בסיבוב הראשון בעקבות פציעה
  16. אלכסנדר דולגופולוב (אוקראינה   אוקראינה), הודח בסיבוב הראשון

מנצח תחרות 2011 רפאל נדאל (ספרד   ספרד) נפגש במשחק הגמר עם נובאק ג'וקוביץ' סרביה  וניצח ב-4 מערכות.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                                   
  1  סרביה  נובאק ג'וקוביץ' 6 5 5 78 6  
5  צרפת  ז'ו-וילפריד צונגה 1 7 7 66 1  
  1  סרביה  נובאק ג'וקוביץ' 6 7 6  
  3  שווייץ  רוג'ר פדרר 4 5 3  
3  שווייץ  רוג'ר פדרר 3 64 6 6 6
  9  ארגנטינה  חואן מרטין דל פוטרו 6 77 2 0 3  
    1  סרביה  נובאק ג'וקוביץ' 4 3 6 5
  2  ספרד  רפאל נדאל 6 6 2 7
  6  ספרד  דויד פרר 6 63 6 6  
4  בריטניה  אנדי מארי 4 77 3 2  
6  ספרד  דויד פרר 2 2 1
  2  ספרד  רפאל נדאל 6 6 6  
12  ספרד  ניקולס אלמגרו 64 2 3
  2  ספרד  רפאל נדאל 77 6 6  

תחרות הנשיםעריכה

 
מריה שרפובה, מנצחת התחרות

בתחרות הנשים השתתפו 128 טניסאיות שחולקו ל-8 בתים. כמו בתחרות הגברים, הטניסאיות החזקות זכו לדירוג:

  1. ויקטוריה אזרנקה (בלארוס   בלארוס), הודחה בסיבוב הרביעי
  2. מריה שרפובה (רוסיה   רוסיה), ניצחה בתחרות
  3. אגניישקה רדוונסקה (פולין   פולין), הודחה בסיבוב השלישי
  4. פטרה קביטובה (צ'כיה   צ'כיה), הודחה בחצי הגמר
  5. סרינה ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצחת תחרות 2002, הודחה בסיבוב הראשון
  6. סמנתה סטוסור (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחה בחצי הגמר
  7. לי נה (הרפובליקה העממית של סין   הרפובליקה העממית של סין), מנצחת תחרות 2011, הודחה בסיבוב הרביעי
  8. מריון ברטולי (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב השני
  9. קרוליין ווזניאקי (דנמרק   דנמרק), הודחה בסיבוב השלישי
  10. אנגליקה קרבר (גרמניה   גרמניה), הודחה ברבע הגמר
  11. ורה זבונרבה (רוסיה   רוסיה), לא השתתפה בעקבות פציעה
  12. סבינה ליזיקי (גרמניה   גרמניה), הודחה בסיבוב הראשון
  13. אנה איבנוביץ' (סרביה   סרביה), הודחה בסיבוב השלישי
  14. פרנצ'סקה סקיאבונה (איטליה   איטליה), מנצחת תחרות 2010, הודחה בסיבוב השלישי
  15. דומיניקה ציבולקובה (סלובקיה   סלובקיה), הודחה ברבע הגמר
  16. מריה קירילנקו (רוסיה   רוסיה), הודחה בסיבוב השני

מנצחת תחרות 2011 לי נה (הרפובליקה העממית של סין   הרפובליקה העממית של סין) הודחה בסיבוב הרביעי. מריה שרפובה (רוסיה   רוסיה) נפגשה במשחק הגמר עם שרה אראני (איטליה   איטליה) שהייתה מדורגת במקום 21 וניצחה אותה בשתי מערכות. בעקבות ניצחון זה מריה שרפובה השלימה גראנד סלאם בתחרויות הנשים.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                       
  15  סלובקיה  דומיניקה ציבולקובה 4 1  
6  אוסטרליה  סמנתה סטוסור 6 6  
  6  אוסטרליה  סמנתה סטוסור 5 6 3  
  21  איטליה  שרה אראני 7 1 6  
21  איטליה  שרה אראני 6 77
  10  גרמניה  אנגליקה קרבר 3 62  
    21  איטליה  שרה אראני 3 2
  2  רוסיה  מריה שרפובה 6 6
  Q  קזחסטן  יארוסלבה שוודובה 6 2 4  
4  צ'כיה  פטרה קביטובה 3 6 6  
  4  צ'כיה  פטרה קביטובה 3 3
  2  רוסיה  מריה שרפובה 6 6  
23  אסטוניה  קאיה קאנפי 2 3
  2  רוסיה  מריה שרפובה 6 6  

תחרות זוגות גבריםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות שקיבלו דירוג:

  1. דניאל נסטור (קנדה   קנדה) ומקס מירני (בלארוס   בלארוס), מנצחי תחרות 2011, ניצחו בתחרות
  2. בוב בריאן ומייק בריאן (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצחי תחרות 2003, הפסידו במשחק הגמר
  3. מיכאל לודרה (צרפת   צרפת) וננד זימוניץ' (סרביה   סרביה), פרשו ברבע הגמר
  4. מריוש פירסטנברג ומרצ'ין מטקובסקי (פולין   פולין), הודחו בסיבוב השלישי
  5. רוברט לינדסטדט (שוודיה   שוודיה) והוריה טקאו (רומניה   רומניה), הודחו בסיבוב השני
  6. מאהש בהופאטי ורוהן בופנה (הודו   הודו), הודחו בסיבוב הראשון
  7. לאנדר פאיס (הודו   הודו) ואלכסנדר פייה (אוסטריה   אוסטריה), הודחו בסיבוב השני
  8. יורגן מלצר (אוסטריה   אוסטריה) ופיליפ פצשנר (גרמניה   גרמניה), הודחו בסיבוב השלישי
  9. פרנטישק צ'רמאק (צ'כיה   צ'כיה) ופיליפ פולאשק (סלובקיה   סלובקיה), הודחו בסיבוב השני
  10. איסם אול-הק קוריישי (פקיסטן   פקיסטן) וז'אן-ז'וליין רוייר (קוראסאו   קוראסאו), הודחו בחצי הגמר
  11. סנטיאגו גונסאלס (מקסיקו   מקסיקו) וכריסטופר קאס (גרמניה   גרמניה), הודחו בסיבוב השני
  12. אריק בוטורק (ארצות הברית   ארצות הברית) וברונו סוארס (ברזיל   ברזיל), הודחו בסיבוב השלישי
  13. אנדי רם ויוני ארליך (ישראל   ישראל), הודחו בסיבוב השני
  14. דניאלה ברצ'אלי ופוטיטו סטראצ'ה (איטליה   איטליה), הודחו בחצי הגמר
  15. סקוט ליפסקי ורג'יב ראם (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השלישי
  16. חואן סבסטיאן קבל ורוברט פארה מקסוד (קולומביה   קולומביה), הודחו בסיבוב השלישי

מנצחי תחרות 2011 דניאל נסטור (קנדה   קנדה) ומקס מירני (בלארוס   בלארוס) נפגשו במשחק הגמר עם בוב בריאן ומייק בריאן (ארצות הברית   ארצות הברית) וניצחו בשתי מערכות. לשניהם זה הייתה הזכייה הרביעית בתחרות זוגות גברים ברולאן גארוס ושנייה כזוג.

תחרות זוגות נשיםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות החזקות שזכו בדירוג:

  1. ליזל הובר וליזה ריימונד (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון
  2. קבטה פשקה (צ'כיה   צ'כיה) וקטרינה סרבוטניק (סלובניה   סלובניה), הודחו ברבע הגמר
  3. ואניה קינג (ארצות הברית   ארצות הברית) ויארוסלבה שוודובה (קזחסטן   קזחסטן), הודחו ברבע הגמר
  4. שרה אראני ורוברטה וינצ'י (איטליה   איטליה), ניצחו בתחרות
  5. אנדרה חלבצ'קובה ולוציה הרדצקה (צ'כיה   צ'כיה), מנצחות חרות 2011, הודחו בחצי הגמר
  6. יקטרינה מקארובה וילנה וסנינה (רוסיה   רוסיה), הודחו ברבע הגמר
  7. מריה קירילנקו ונדיה פטרובה (רוסיה   רוסיה), הפסידו במשחק הגמר
  8. איווטה בנשובה וברבורה זחלבובה-סטריקובה (צ'כיה   צ'כיה), הודחו בסיבוב הראשון
  9. ראקל קופס-ג'ונס ואביגייל ספירס (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השני
  10. אנבל מדינה גאריגס וארנצ'ה פארה סנטוחה (ספרד   ספרד), הודחו בסיבוב השלישי
  11. נוריה ליאגוסטרה ויווס ומריה חוסה מרטינס סאנצ'ס (ספרד   ספרד), הודחו בחצי הגמר
  12. סבטלנה קוזנצובה וורה זבונרבה (רוסיה   רוסיה), לא השתתפו בתחרות
  13. ירמילה גאידושובה ואנסטסיה רודיונובה (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו ברבע הגמר
  14. בתאני מאטק (ארצות הברית   ארצות הברית) וסניה מירזה (הודו   הודו), הודחו בסיבוב הראשון
  15. מרינה ארקוביץ' (אוסטרליה   אוסטרליה) ומוניקה ניקולסקו (רומניה   רומניה), הודחו בסיבוב השני
  16. ג'יסלה דולקו ופאולה סוארס (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב השני

מנצחות תחרות 2011 אנדראה חלבצ'קובה ולוציה הרדצקה (צ'כיה   צ'כיה) הודחו בחצי הגמר. שרה אראני ורוברטה וינצ'י (איטליה   איטליה) נפגשו במשחק הגמר עם מריה קירילנקו ונדיה פטרובה (רוסיה   רוסיה) וניצחו ב-3 מערכות. באותה שנה הן ניצחו גם באליפות ארצות הברית הפתוחה.

תחרות זוגות מעורביםעריכה

בתחרות השתתפו 32 זוגות. להלן הזוגות שזכו בדירוג:

  1. ליזל הובר (ארצות הברית   ארצות הברית) ומקס מירני (בלארוס   בלארוס), הודחו ברבע הגמר
  2. קבטה פשקה (צ'כיה   צ'כיה) ומייק בריאן (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו ברבע הגמר
  3. קטרינה סרבוטניק (סלובניה   סלובניה) וננד זימוניץ' (סרביה   סרביה), מנצחי תחרות 2010, הודחו בסיבוב השני
  4. ליזה ריימונד (ארצות הברית   ארצות הברית ורוהן בופנה (הודו   הודו), הודחו בסיבוב הראשון
  5. ילנה וסנינה (רוסיה   רוסיה) ולאנדר פאיס (הודו   הודו), הודחו בחצי הגמר
  6. נדיה פטרובה (רוסיה   רוסיה) ודניאל נסטור (קנדה   קנדה), הודחו בסיבוב הראשון
  7. סניה מירזה ומאהש בהופאטי (הודו   הודו), ניצחו בתחרות
  8. אנדראה חלבצ'קובה (צ'כיה   צ'כיה) ואיסם אול-הק קוריישי (פקיסטן   פקיסטן), הודחו בסיבוב הראשון

מזוג מנצחי תחרות 2011 רק סקוט ליפסקי (ארצות הברית   ארצות הברית) השתתף בתחרות. סניה מירזה ומאהש בהופאטי (הודו   הודו) נפגשו במשחק הגמר עם הזוג הלא מדורג קלאודיה יאנס-איגנצ'יק (פולין   פולין) וסנטיאגו גונסאלס (מקסיקו   מקסיקו) וניצחו בשתי מערכות.

ישראל ברולאן גארוסעריכה

דודי סלע השתתף בתחרות הגברים והודח בסיבוב הראשון על ידי תומאש ברדיך מצ'כיה לאחר הפסד ב-3 מערכות.

שחר פאר השתתפה בתחרות הנשים. בסיבוב הראשון היא ניצחה בשתי מערכות. בסיבוב השני היא נפגשה עם אנה איבנוביץ' מסרביה שהייתה מדוגרת מס' 13 והפסידה בשתי מערכות.

אנדי רם ויוני ארליך השתתפו בתחרות זוגות גברים ודורגו במקום ה-13. הם ניצחו בסיבוב הראשון בשתי מערכות. בסיבוב השני הם הפסידו בשתי מערכות והודחו מהתחרות.

דודי סלע השתתף גם הוא בתחרות זוגות הגברים, ביחד עם פיליפו וולנדרי מאיטליה. הם ניצחו בסיבוב הראשון בשתי מערכות והובסו בסיבוב השני בשתי מערכות.

שחר פאר השתתפה בתחרות זוגות נשים לצד אירינה-קמילה בגו מרומניה. הזוג הודח בסיבוב הראשון לאחר הפסד בשתי מערכות.

קישורים חיצונייםעריכה