גביע דייוויס 2003
גביע דייוויס 2003 הייתה התחרות ה-92 במניין מאז ייסוד התחרות.
ענף | טניס |
---|---|
ארגון מפעיל | הפדרציה הבין-לאומית לטניס |
תקופת התחרות | 7 בפברואר 2003 – 30 בנובמבר 2003 (42 שבועות ו־3 ימים) |
מספר תחרות | 92 |
מספר מתמודדים | 135 |
מדינה מארחת | מלבורן, אוסטרליה (משחק הגמר) |
אצטדיון | רוד לייבר ארנה |
זוכה | אוסטרליה (28) |
→ 2002
2004 ←
| |
לתחרות נרשמו 135 נבחרות. התחרות נערכה בחסות חברת BNP פריבה.
מחזיקת הגביע נקבעה במשחקי הבית העליון בו נכללו 16 נבחרות. יתר הקבוצות שובצו בבתים אזוריים (בית אירופה/אפריקה, בית אמריקה ובית אסיה/אוקיאניה). הבתים האזוריים חולקו לתת-הבית העליון ו-3 תתי-הבית התחתונים תוך הסדרת העברות בינם. הקבוצות החזקות של הבתים האזוריים (4 מבית אירופה/אפריקה, 2 מבית אמריקה ו-2 מבית אסיה/אוקיאניה) קיבלו זכות להתמודד נגד 8 קבוצות של הבית העליון על העלייה לבית העליון.
נבחרת רוסיה שהייתה מחזיקת הגביע הודחה בסיבוב השני. המשחק על התואר התקיים בין נבחרת אוסטרליה לבין נבחרת ספרד במלבורן. הוא הסתיים עם התוצאה 1:3 לטובת אוסטרליה. בכך הם זכו בגביע בפעם ה-28.
משחקי הבית העליון עריכה
מוקדמות 7-9 בפברואר |
רבע הגמר 4-6 באפריל |
חצי הגמר 19-21 בספטמבר |
הגמר 28-30 בנובמבר | |||||||||||||||
בוקרשט, רומניה, שטיח באולם | ||||||||||||||||||
מ | צרפת | 4 | ||||||||||||||||
טולוז, צרפת, משטח קשה באולם | ||||||||||||||||||
רומניה | 1 | |||||||||||||||||
מ | צרפת | 2 | ||||||||||||||||
ארנהם, הולנד, שטיח באולם | ||||||||||||||||||
שווייץ | 3 | |||||||||||||||||
מ | הולנד | 2 | ||||||||||||||||
מלבורן, אוסטרליה, משטח קשה | ||||||||||||||||||
שווייץ | 3 | |||||||||||||||||
שווייץ | 2 | |||||||||||||||||
סידני, אוסטרליה, חימר | ||||||||||||||||||
מ | אוסטרליה | 3 | ||||||||||||||||
מ | אוסטרליה | 4 | ||||||||||||||||
מאלמו, שוודיה, משטח קשה באולם | ||||||||||||||||||
בריטניה | 1 | |||||||||||||||||
מ | אוסטרליה | 5 | ||||||||||||||||
הלסינגבורג, שוודיה, שטיח באולם | ||||||||||||||||||
מ | שוודיה | 0 | ||||||||||||||||
מ | שוודיה | 3 | ||||||||||||||||
מלבורן, אוסטרליה, דשא | ||||||||||||||||||
ברזיל | 2 | |||||||||||||||||
מ | אוסטרליה | 3 | ||||||||||||||||
זאגרב, קרואטיה, שטיח באולם | ||||||||||||||||||
מ | ספרד | 1 | ||||||||||||||||
קרואטיה | 4 | |||||||||||||||||
ולנסיה, ספרד, חימר | ||||||||||||||||||
מ | ארצות הברית | 1 | ||||||||||||||||
רוסיה | 0 | |||||||||||||||||
סביליה, ספרד, חימר | ||||||||||||||||||
מ | ספרד | 5 | ||||||||||||||||
בלגיה | 0 | |||||||||||||||||
מאלגה, ספרד, חימר | ||||||||||||||||||
מ | ספרד | 5 | ||||||||||||||||
מ | ספרד | 3 | ||||||||||||||||
בואנוס איירס, ארגנטינה, חימר | ||||||||||||||||||
מ | ארגנטינה | 2 | ||||||||||||||||
רומניה | 0 | |||||||||||||||||
בואנוס איירס, ארגנטינה, חימר | ||||||||||||||||||
מ | ארגנטינה | 5 | ||||||||||||||||
מ | ארגנטינה | 5 | ||||||||||||||||
אוסטרבה, צ'כיה, חימר באולם | ||||||||||||||||||
מ | רוסיה | 0 | ||||||||||||||||
צ'כיה | 2 | |||||||||||||||||
מ | רוסיה | 3 |
משחק הגמר עריכה
אוסטרליה 3 |
מלבורן, אוסטרליה 28 - 30 בנובמבר 2003 דשא |
ספרד 1 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
1 | לייטון יואיט | 3 | 6 | 3 | 77 | 6 | ||
חואן קרלוס פררו | 6 | 3 | 6 | 60 | 2 | |||
2 | מארק פיליפוסיס | 4 | 4 | 6 | 64 | |||
קרלוס מויה | 6 | 6 | 4 | 77 | ||||
3 | ויין ארת'ורס/טוד וודברידג' | 6 | 6 | 6 | ||||
אלכס קורג'ה/פליסיאנו לופס | 3 | 1 | 3 | |||||
4 | מארק פיליפוסיס | 7 | 6 | 1 | 2 | 6 | ||
חואן קרלוס פררו | 5 | 3 | 6 | 6 | 0 | |||
5 | לייטון יואיט | |||||||
קרלוס מויה |
העברות לקראת שנת 2004 עריכה
בעקבות המשחקים בין 8 נבחרות שהפסידו בשלב המוקדמות של הבית העליון לבין הקבוצות שעלו מהבתים האזוריים:
ישראל בגביע דייוויס עריכה
בתחרות שנת 2003, נבחרת ישראל שיחקה בבית אירופה-1. במשחקה הראשון היא שובצה נגד נבחרת בלארוס.
בלארוס 3 |
מינסק, בלארוס 7 - 9 בפברואר 2003 שטיח באולם |
ישראל 2 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
1 | מקס מירני | 6 | 6 | 6 | 7 | |||
הראל לוי | 1 | 7 | 3 | 6 | ||||
2 | ולדימיר וולצ'קוב | 6 | 7 | 6 | ||||
נעם אוקון | 2 | 6 | 3 | |||||
3 | מקס מירני/ולדימיר וולצ'קוב | 7 | 6 | 6 | ||||
אנדי רם ויוני ארליך | 6 | 4 | 4 | 4 | ||||
4 | אלכסנדר שבץ | 1 | 2 | |||||
אנדי רם | 6 | 3 | ||||||
5 | אלכסנדר סקריפקו | 4 | 4 | |||||
הראל לוי | 6 | 6 |
לאחר הפסד זה, נבחרת ישראל שיחקה נגד נבחרת זימבבואה.
ישראל 5 |
המרכז לטניס בישראל - רמת השרון, ישראל 13-11 ביולי 2003 משטח קשה |
זימבבואה 0 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
1 | נעם אוקון | 6 | 6 | 6 | ||||
גוויניאי טונגונה | 4 | 3 | 4 | |||||
2 | הראל לוי | 6 | 6 | 6 | ||||
גניוס צ'ידזיקווה | 2 | 4 | 4 | |||||
3 | אנדי רם ויוני ארליך | 7 | 6 | 6 | ||||
גניוס צ'ידזיקווה/גוויניאי צ'ינגוקה | 5 | 4 | 4 | |||||
4 | נעם אוקון | 6 | 7 | |||||
זיבוסיסו נקובה | 4 | 6 | ||||||
5 | יוני ארליך | 6 | 6 | |||||
גוויניאי צ'ינגוקה | 4 | 0 |
בעקבות הניצחון נבחרת ישראל נותרה בבית אירופה-1 גם למשחקי 2004.