פתיחת התפריט הראשי

גביע המדינה בכדורגל לעונת 2015/2016 הייתה התחרות ה-77 מאז היווסדה וה-63 מאז קום מדינת ישראל. משחקי התחרות החלו ב-4 בספטמבר 2015 והסתיימו ב-24 במאי 2016.

גביע המדינה 2015/2016
תאריך התחלה 4 בספטמבר 2016
תאריך סיום 24 במאי 2016
מספר משתתפות 105
הזוכה מכבי חיפה
מספר משחקים 155
מספר שערים 499 (3.22 בממוצע למשחק)
מלך השערים עאטף אבו בילאל (7 שערים)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

מכבי חיפה ניצחה בגמר את מכבי תל אביב וזכתה בגביע השישי בתולדותיה. בעקבות כך העפילה לליגה האירופית.

סיבוב ראשון עד רביעיעריכה

בסיבוב הראשון עד הרביעי השתתפו קבוצות של ליגה ב' וליגה ג'.

ליגה ב'עריכה

ליגה ב' צפון א'
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
אחי עכו נ"ט אחי ביר אל-מכסור
בית"ר נהריה נ"ט הפועל איחוד כפר סמיע
עירוני בני קבול נ"ט הפועל בני מגהר
מ.ס. צעירי כפר כנא 1-0 (ה) הפועל שפרעם
סיבוב שני
אחי ביר אל-מכסור נ"ט בית"ר חיפה
מכבי עכו 1-0 עירוני בני קבול
בית"ר נהריה נ"ט הפועל כאוכב
אלנהדה נצרת 1-0 (ה) הפועל שפרעם
סיבוב שלישי
עירוני בני קבול 1-2 הפועל שפרעם
בית"ר נהריה 0-2 בית"ר חיפה
סיבוב רביעי
בית"ר נהריה 4-1 עירוני בני קבול
ליגה ב' צפון ב'
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב שני
צעירי טוראן נ"ט הפועל רמות מנשה מגידו
איחוד בני בקה 0-1 הפועל עירוני זלפה
הפועל רובי שפירא חיפה 1-2 איחוד בני כפר קרע
הפועל אום אל פאחם נ"ט מ.ס. פרדס חנה כרכור
סיבוב שלישי
מ.ס. פרדס חנה כרכור 3-1 הפועל רמות מנשה מגידות
הפועל רובי שפירא חיפה 1-2 איחוד בני בקה
סיבוב רביעי
הפועל רובי שפירא חיפה 1-4 הפועל רמות מנשה מגידו
ליגה ב' דרום א'
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
א.ס. חולון נ"ט מ.ס. צעירי טייבה
בית"ר פתח תקווה 1-4 הפועל רמת ישראל
בית"ר רמת גן 1-0 הפועל צפרירים חולון
הפועל פרדסיה 1-3 הפועל כפר קאסם
הפועל נחלת יהודה 2-0 (ה) עירוני אור יהודה
הפועל קריית אונו 0-2 עירוני בית דגן
בני יפו אורתודוקסים נ"ט מ.ס. רו"ח תל אביב
סיבוב שני
עירוני אור יהודה 1-1 (3-5) (פ) הפועל פרדסיה
מ.ס. צעירי טייבה 0-1 הפועל צפרירים חולון
מ.ס. רו"ח תל אביב 0-2 בית"ר פתח תקווה
הפועל קריית אונו 4-0 מ.ס. טירה
סיבוב שלישי
עירוני אור יהודה 1-4 מ.ס. צעירי טייבה
מ.ס. רו"ח תל אביב 2-2 (4-5) (פ) מ.ס. טירה
סיבוב רביעי
עירוני אור יהודה 2-0 מ.ס. רו"ח תל אביב
ליגה ב' דרום ב'
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
עירוני מודיעין 3-2 בית"ר גבעת זאב
בני יצ'אלאל רחובות 1-2 בית"ר יבנה
מ.ס. באר שבע 4-1 מכבי שגב שלום
מכבי קריית מלאכי נ"ט מ.כ. חולון ירמיהו
מכבי באר שבע נ"ט מועדון צעירי רהט
סיבוב שני
מכבי קריית מלאכי נ"ט מועדון צעירי רהט
מכבי שגב שלום 1-1 (3-4) (פ) מכבי עירוני נתיבות
בני יצ'אלאל רחובות 1-2 מ.ס. דימונה
בית"ר גבעת זאב נ"ט עירוני בית שמש
סיבוב שלישי
מכבי שגב שלום 1-2 מועדון צעירי רהט
בית"ר גבעת זאב 3-1 בני יצ'אלאל רחובות
סיבוב רביעי
בני יצ'אלאל רחובות 1-3 מכבי שגב שלום

ליגה ג'עריכה

ליגה ג' גליל עליון
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
סיבוב שני
בני הגולן נ"ט מ.ס. חצור הגלילית
סיבוב שלישי
הפועל בני פקיעין 1-1 (4-2) (פ) מ.ס. חצור הגלילית
הפועל בני חורפיש 5-0 מ.ס. ג'וליס
סיבוב רביעי
מ.ס. ג'וליס 2-1 מ.ס. חצור הגלילית
ליגה ג' גליל תחתון
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
סיבוב שני
מ.ס. חלת אל-שריף נ"ט מ.ס. צעירי טמרה
הפועל בני דיר אל-אסד נ"ט אחווה עראבה
סיבוב שלישי
מ.ס. צעירי טמרה נ"ט אחווה עראבה
מ.ס. צעירי אבטין ח'ואלד נ"ט הפועל בני נוג'ידאת
סיבוב רביעי
הפועל בני נוג'ידאת נ"ט מ.ס. צעירי טמרה
ליגה ג' יזרעאל
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
סיבוב שני
בית"ר אל-אמל נצרת 4-0 הפועל בני מוסמוס
הפועל אלאתיחאד נצרת 2-1 מכבי אחי ערערה ערה
הפועל בני פרדיס נ"ט הפועל בני ערערה ערה
הפועל עוספיא נ"ט מכבי בסמת טבעון
סיבוב שלישי
מכבי אחי ערערה ערה 3-0 הפועל בני ערערה ערה
מכבי בסמת טבעון נ"ט הפועל בני מוסמוס
סיבוב רביעי
הפועל בני ערערה ערה 1-2 הפועל בני מוסמוס
ליגה ג' שומרון
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
סיבוב שני
הפועל בני ג'סר אל זרקה נ"ט עירוני אור עקיבא
הפועל קריית ים 4-1 הפועל טירת כרמל
מכבי נווה שאנן נ"ט הפועל עין סהלה
סיבוב שלישי
מכבי נווה שאנן 1-0 עירוני אור עקיבא
הפועל טירת כרמל 0-3 הפועל חליסה
סיבוב רביעי
הפועל טירת כרמל 4-3 (ה) עירוני אור עקיבא
ליגה ג' שרון
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
סיבוב שני
מכבי השרון נתניה נ"ט מ.ס. נתניה
בית"ר טוברוק נ"ט עירוני אריאל
הפועל אורנית 1-1 (ה) 7-6 (פ) מ.ס. כפר קאסם
סיבוב שלישי
עירוני אריאל 1-4 הפועל איחוד בני ג'ת
מ.ס. כפר קאסם 5-2 מ.ס. נתניה
סיבוב רביעי
הפועל איחוד בני ג'ת 1-2 מ.ס. נתניה
ליגה ג' תל אביב
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
שמשון תל אביב 0-7 ספרטק רמת גן
סיבוב שני
בית"ר יפו 3-4 בני יהוד
עירוני אור יהודה 9-1 עוצמה חולון
הפועל נווה גולן 3-1 (ה) הפועל קריית שלום
שיכון ותיקים רמת גן 5-0 שמשון תל אביב
סיבוב שלישי
שמשון תל אביב 1-5 הפועל קריית שלום
בית"ר יפו 3-5 עוצמה חולון
סיבוב רביעי
בית"ר יפו 3-2 (ה) שמשון תל אביב
ליגה ג' מרכז
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
הפועל מצליח 2-4 הפועל רמלה
סיבוב שני
הפועל מצליח נ"ט הפועל בת ים
מכבי קריית עקרון 0-7 הפועל מבשרת ציון
הפועל עירוני גדרה 1-0 בית"ר נורדיה ירושלים
הפועל חבל מודיעין 0-2 הפועל טירת שלום
סיבוב שלישי
מכבי קריית עקרון 4-3 בית"ר נורדיה ירושלים
הפועל חבל מודיעין 0-5 הפועל מצליח
סיבוב רביעי
בית"ר נורדיה ירושלים 2-2 (ה) 5-6 (פ) הפועל חבל מודיעין
ליגה ג' דרום
קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סיבוב ראשון
א.ס. אשדוד 0-6 מ.ס. צעירי אלהושלה
מ.כ. באר שבע 3-2 הפועל בני אשדוד
מכבי שדרות 0-1 מכבי דימונה
הפועל צעירי אלמחדי 7-2 מ.כ. ערד
מ.ס. עירוני כסייפה 7-1 מכבי חורה
סיבוב שני
מכבי שדרות 3-0 הפועל בני אשדוד
א.ס. אשדוד 0-0 (ה) 2-4 (פ) הפועל ירוחם
מ.כ. ערד 1-0 מכבי אשדוד
אליצור עירוני יהודה 1-2 מכבי חורה
סיבוב שלישי
הפועל בני אשדוד 1-0 מכבי עירוני אשדוד
אליצור עירוני יהודה 3-0 א.ס. אשדוד
סיבוב רביעי
מכבי עירוני אשדוד 0-2 א.ס. אשדוד

סיבוב חמישיעריכה

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
ליגה א' צפון
מ.ס. כרמיאל צפת 2-0 עירוני נשר
הפועל אסי גלבוע 2-0 עירוני טבריה
הפועל מגדל העמק 2-1 הפועל הרצליה
הפועל בית שאן 1-0 סקציה מעלות תרשיחא
הפועל כפר כנא 0-1 מכבי צור שלום
הפועל בקה אל גרבייה 1-2 הפועל חדרה
מכבי דלית אל-כרמל 0-2 איחוד בני מג'ד אל-כרום
עירוני קריית אתא 0-1 הפועל אכסאל
ליגה א' דרום
מכבי יפו 0-1 מ.ס. כפר קאסם
הפועל אזור 0-4 מ.ס. שיכון המזרח
הפועל בקעת הירדן 2-1 הפועל מרמורק
בני אילת 5-2 (ה) הפועל כפר שלם
עמישב פתח תקווה 2-0 מכבי שעריים
הכח עמידר רמת גן 0-0 (ה) 3-4 (פ) הפועל הוד השרון
סקציה נס ציונה 1-4 הפועל מחנה יהודה
הפועל מורשה רמת השרון 3-1 בית"ר כפר סבא

סיבוב שישיעריכה

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
עירוני נשר 0-2 בית"ר נהריה
סקציה מעלות תרשיחא 0-2 הפועל רמות מנשה מגידו
מכבי דלית אל-כרמל 0-2 עירוני קריית אתא
עירוני אור עקיבא 4-0 הפועל רובי שפירא חיפה
עירוני בקה אל גרבייה 1-2 מ.ס. חצור הגלילית
הפועל בני ערערה 1-0 הפועל הרצליה
בית"ר כפר סבא 0-3 בית"ר נורדיה ירושלים
מכבי אשדוד 1-0 הכח עמידר רמת גן
בני יצ'אלאל רחובות 0-4 הפועל כפר שלם
שמשון תל אביב 2-1 מכבי שעריים
הפועל מרמורק 0-2 עירוני אור יהודה
מכבי יפו 2-3 מכבי שגב שלום
הפועל אזור 3-1 סקציה נס ציונה
הפועל איחוד בני ג'ת 1-2 מ.ס. רו"ח תל אביב
עירוני בני כאבול 1-0 עירוני טבריה
הפועל כפר כנא 0-3 מ.ס. צעירי טמרה

סיבוב שביעיעריכה

סיבוב שמיניעריכה

שמינית הגמרעריכה

רבע הגמרעריכה

המשחק הראשון נערך ב-9 וב-10 בפברואר, הגומלין נערך ב-1 וב-2 במרץ.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
מכבי חיפה 3-6 בני יהודה 2-2 1-4
הפועל באר שבע 0-4 בית"ר תל אביב רמלה 0-2 0-2
בני סכנין 2-3 הפועל אשקלון 0-3 2-0
מכבי תל אביב 0-5 הפועל כפר סבא 0-3 0-2

חצי הגמרעריכה

המשחקים נערכו ב-20 וב-21 באפריל.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' אצטדיון
מכבי תל אביב 2-3 בני סכנין אצטדיון סמי עופר
הפועל באר שבע 3-1 מכבי חיפה אצטדיון סמי עופר

משחק הגמרעריכה

24 במאי 2016 מכבי תל אביב 1:0 מכבי חיפה אצטדיון טדי, ירושלים
צופים: 30,000
שיפוט: רועי ריינשרייבר
(סיקור) חן עזרא[1]   36'

קישורים חיצונייםעריכה

הערות שולייםעריכה

  1. ^ ישנה מחלוקת לגבי זהות כובש השער: האם זה לודוביק אוברניאק שבעט את הכדור החופשי או חן עזרא, שספק נגע בכדור והסיט אותו פנימה. על פי נתוני ההתאחדות לכדורגל הכובש הוא עזרא, ראו בפרטי המשחק באתר ההתאחדות