עונת 2021/2022 בליגת האלופות

טורניר כדורגל אירופי

עונת 2021/2022 בליגת האלופות של אופ"א היא העונה ה-67 בה מתקיים טורניר הכדורגל שמאורגן על ידי אופ"א, והעונה ה-30 במתכונת החדשה מאז שונה שם הטורניר מגביע אלופות אירופה למועדונים לליגת האלופות של אופ"א.

ליגת האלופות 2021/2022
2021-22 UEFA Champions League
UEFA Champions League logo 2.svg
מארחת גזפרום ארנה, סנקט פטרבורג, רוסיה רוסיהרוסיה (משחק הגמר)
תאריך התחלה 22 יוני 2021
תאריך סיום 28 במאי 2022
מספר משתתפות 32
(מתוך 80 משתתפות שנרשמו)
מספר משחקים 48
מספר שערים 145 (3.02 בממוצע למשחק)
מספר צופים 1,542,839 (32,142 בממוצע למשחק)
מלך השערים חוף השנהבחוף השנהב סבסטיאן האלר
(6 שערים)
גזפרום ארנה, האצטדיון שיארח את הגמר.

הזוכה בתואר תשחק נגד זוכת הליגה האירופית בסופר קאפ האירופי, תקבל כרטיס לשלב הבתים בעונת 2022/2023 ותעפיל לגביע העולם למועדונים 2022.

הגמר יערך באצטדיון קרסטובסקי בסנקט פטרבורג, רוסיה. הגמר היה אמור להיערך באליאנץ ארנה במינכן, גרמניה.[1] האצטדיון בסנקט פטרבורג נבחר במקור לארח את גמר ליגת האלופות של אופ"א 2021, אך בעקבות התפרצות מגפת הקורונה בשנת 2020 והעתקתו של גמר 2020, מהאצטדיון המתוכנן באיסטנבול לאצטדיון חלופי בליסבון. לוח הזמנים של אירוח משחקי הגמר של ליגת האלופות נדחה בשנה, כאשר איסטנבול הייתה אמורה לארח את גמר 2021 (שהועבר בסוף לאצטדיון הדרגאו בפורטו), סנט פטרסבורג את גמר 2022, מינכן את גמר 2023 ואצטדיון ומבלי בלונדון את גמר 2024. [2]

עונה זו היא העונה הראשונה מאז עונת 1999\1998 (העונה האחרונה בה שוחק גביע אירופה למחזיקות גביע) בה מאורגנות שלוש תחרויות מועדונים גדולות באירופה (ליגת האלופות, הליגה האירופית, וליגה חדשה שתיקרא הליגה האזורית). לא יערכו שינויים במתכונת של ליגת האלופות, אך קבוצות שמודחות מהסיבוב המקדים ומסיבוב המוקדמות הראשון בליגת האלופות יעברו לליגה האזורית במקום לליגה האירופית.

ב-24 ביוני 2021 אישרה אופ"א את ההצעה לבטל את חוק שערי החוץ בכל תחרויות המועדונים של אופ"א החל מעונה זו. (חוק שהיה בשימוש מאז שנת 1965). לכן, אם בסיכום שני משחקים בין שתי קבוצות, שתי הקבוצות הבקיעו כמות מצטברת זהה של שערים, המנצחת לא תוכרע על פי מספר שערי החוץ שהבקיעה, והמשחק ילך להארכה של 30 דקות, אם לא תושג הכרעה במהלך ההארכה, המשחק יוכרע באמצעות פנדלים.[3]

בעונה זו השתתפה במפעל קבוצה ישראלית אחת: מכבי חיפה שהחלה את דרכה בשלב המוקדמות הראשון, בו הודחה על ידי קבוצת קאיראט אלמטי מקזחסטן לאחר שהפסידה בתוצאה 1–3 בסיכום צמד המשחקים נגדה (תיקו 1–1 במשחק הראשון והפסד 0–2 במשחק הגומלין).

העפלהעריכה

80 קבוצות מ-54 מתוך 55 ההתאחדויות החברות באופ"א משתתפות בליגת האלופות 2021/2022 (יוצאת מהכלל היא ליכטנשטיין, לה אין ליגה מקומית). דירוג ההתאחדויות מבוסס על דירוג הליגות של אופ"א ומשמש לקביעת מספר הנציגות מכל התאחדות.

  • ליגות המדורגות במקומות 1–4 שולחות 4 נציגות.
  • ליגות המדורגות במקומות 5–6 שולחות 3 נציגות.
  • ליגות המדורגות במקומות 7–15 שולחות 2 נציגות.
  • ליגות המדורגות במקומות 16–55 (למעט ליכטנשטיין) שולחות נציגה אחת.
  • מחזיקות הגביע בליגת האלופות ובליגה האירופית זכאיות לכרטיס נוסף אם לא זכו בו במסגרת הליגה המקומית שלהן.

דירוג הליגותעריכה

הדירוג לעונת 2021/22 הוא דירוג הליגות לשנת 2020, שמביא בחשבון את ביצועי נציגות הליגה בליגת האלופות ובליגה האירופית בעונות 2015/2016 עד 2019/2020.

מלבד המקומות המוקצים לליגה, ייתכן שקבוצות נוספות יקבלו מקום בליגת האלופות:

דירוג הליגות לעונת 2021/2022 בליגת האלופות[4]
דרגה ליגה נקודות קבוצות
1 ספרד  לה ליגה 102.283 4
2 אנגליה  פרמייר ליג 90.462
3 גרמניה  בונדסליגה 74.784
4 איטליה  סרייה א' 70.653
5 צרפת  ליג 1 59.248 3
6 פורטוגל  ליגת העל הפורטוגלית 49.449
7 רוסיה  ליגת העל הרוסית 45.549 2
8 בלגיה  ליגת העל הבלגית 37.900
9 אוקראינה  ליגת העל האוקראינית 36.100
10 הולנד  ליגת העל ההולנדית 35.750
11 טורקיה  ליגת העל הטורקית 33.600
12 אוסטריה  הבונדסליגה האוסטרית 32.925
13 דנמרק  ליגת העל הדנית 29.250
14 סקוטלנד  ליגת העל הסקוטית 27.875
15 צ'כיה  ליגת העל הצ'כית 27.300
16 קפריסין  ליגת העל הקפריסאית 26.750 1
17 שווייץ  ליגת העל השווייצרית 26.400
18 יוון  ליגת העל היוונית 26.300
19 סרביה  ליגת העל הסרבית 25.500
דרגה ליגה נקודות קבוצות
20 קרואטיה  ליגת העל הקרואטית 24.875 1
21 שוודיה  ליגת העל השוודית 22.750
22 נורווגיה  ליגת העל הנורווגית 21.750
23 ישראל  ליגת העל 19.625
24 קזחסטן  ליגת העל הקזחית 19.250
25 בלארוס  ליגת העל הבלארוסית 18.875
26 אזרבייג'ן  ליגת העל האזרית 18.750
27 בולגריה  ליגת העל הבולגרית 17.375
28 רומניה  ליגת העל הרומנית 16.700
29 פולין  ליגת העל הפולנית 16.625
30 סלובקיה  ליגת העל הסלובקית 15.875
31 ליכטנשטיין  ליכטנשטיין 13.500 0
32 סלובניה  ליגת העל הסלובנית 13.000 1
33 הונגריה  ליגת העל ההונגרית 12.875
34 לוקסמבורג  ליגת העל הלוקסמבורגית 8.000
35 ליטא  ליגת העל הליטאית 7.875
36 ארמניה  ליגת העל הארמנית 7.625
37 לטביה  ליגת העל הלטבית 7.625
דרגה ליגה נקודות קבוצות
38 אלבניה  ליגת העל האלבנית 7.375 1
39 מקדוניה הצפונית  ליגת העל המקדונית 7.375
40 בוסניה והרצגובינה  ליגת העל של בוסניה והרצגובינה 6.875
41 מולדובה  ליגת העל המולדובית 6.750
42 אירלנד  ליגת העל האירית 6.700
43 פינלנד  ליגת העל הפינית 6.500
44 גאורגיה  ליגת העל הגאורגית 5.750
45 מלטה  ליגת העל המלטזית 5.750
46 איסלנד  ליגת העל האיסלנדית 5.375
47 ווילס  ליגת העל הוולשית 5.000
48 צפון אירלנד  ליגת העל הצפון אירית 4.875
49 גיברלטר  ליגת העל של גיברלטר 4.750
50 מונטנגרו  ליגת העל של מונטנגרו 4.375
51 אסטוניה  ליגת העל האסטונית 4.375
52 קוסובו  ליגת העל הקוסובנית 4.000
53 איי פארו  ליגת העל של איי פארו 3.750
54 אנדורה  ליגת העל האנדורית 2.831
55 סן מרינו  ליגת העל של סן מרינו 0.666

חלוקת הקבוצות לפי שלבעריכה

שלבי ההצטרפות לתחרות לפי ליגה בליגת האלופות 2020/2021[5]
קבוצות שמתחילות את דרכן בתחרות בשלב זה קבוצות שמתקדמות מהשלב הקודם
שלב המוקדמות הראשוני
(4 קבוצות)
  • 4 האלופות מהליגות המדורגות 52–55
שלב המוקדמות הראשון
(34 קבוצות)
  • 33 האלופות מהליגות המדורגות 18–51 (למעט ליכטנשטיין)
  • מנצחת הגמר של שלב המוקדמות הראשוני
שלב המוקדמות שני מסלול האלופות
(20 קבוצות)
  • 3 האלופות מהליגות המדורגות 15–17
  • 17 המנצחות בשלב המוקדמות הראשון
מסלול הליגה
(6 קבוצות)
  • 6 הסגניות מהליגות המדורגות 10–15
סיבוב מוקדמות שלישי מסלול האלופות
(12 קבוצות)
  • 2 האלופות מהליגות המדורגות 13–14
  • 10 המנצחות בשלב המוקדמות השני (מסלול האלופות)
מסלול הליגה
(8 קבוצות)
  • 3 הסגניות מהליגות המדורגות 7–9
  • 2 המסיימות במקום השלישי מהליגות המדורגות 5–6
  • 3 המנצחות בשלב המוקדמות השני (מסלול הליגה)
סיבוב פלייאוף מסלול האלופות
(8 קבוצות)
  • 2 האלופות מהליגות המדורגות 11–12
  • 6 המנצחות בשלב המוקדמות השלישי (מסלול האלופות)
מסלול הליגה
(4 קבוצות)
  • 4 המנצחות בשלב המוקדמות השלישי (מסלול הליגה)
שלב הבתים
(32 קבוצות)
  • מחזיקת הגביע בליגת האלופות
  • מחזיקת הגביע בליגה האירופית
  • 10 האלופות מהליגות המדורגות 1–10
  • 6 הסגניות מהליגות המדורגות 1–6
  • 4 המסיימות במקום השלישי מהליגות המדורגות 1–4
  • 4 המסיימות במקום הרביעי מהליגות המדורגות 1–4
  • 4 המנצחות בשלב הפלייאוף (מסלול האלופות)
  • 2 המנצחות בשלב הפלייאוף (מסלול הליגה)
שלב הנוקאאוט
(16 קבוצות)
  • 8 הראשונות בשלב הבתים
  • 8 הסגניות בשלב הבתים

השינויים המפורטים לעיל, יתבצעו אם מחזיקת הגביע בליגת האלופות או בליגה האירופית יהיו זכאיות לכרטיס לטורניר דרך הליגה המקומית שלהן:

בעקבות זכייתה בליגת האלופות של צ'לסי, שהייתה זכאית למקום בליגת האלופות גם דרך הליגה המקומית שלה, התבצעו השינויים הבאים:

  • אלופת הליגה המדורגת 11 (טורקיה) העפילה ישירות לשלב הבתים.
  • אלופת הליגה המדורגת 13 (דנמרק) התחילה את התחרות בשלב הפלייאוף במקום בשלב המוקדמות השלישי.
  • אלופת הליגה המדורגת 15 (צ'כיה) התחילה את התחרות בשלב המוקדמות השלישי במקום בשלב המוקדמות השני.
  • אלופות הליגות המדורגות 18 ו-19 (יוון וסרביה)התחילו את התחרות בשלב המוקדמות השני במקום בשלב המוקדמות הראשון.
  • המספר המקסימלי של נציגות שיכולה לשלוח ליגה אחת לליגת האלפות הוא 5, לכן אם זוכות ליגת האלופות והליגה האירופית מגיעות שתיהן מאותה הליגה והליגה מדורגת באחד מארבעת המקומות הראשונים בדירוג אופ"א, ושתיהן לא הצליחו להשיג את הכרטיס לליגת האלופות דרך הליגה שלהן. הקבוצה שסיימה רביעית בליגה לא תתמודד בליגת האלופות אלא בליגה האירופית.

הקבוצותעריכה

מיקום הקבוצה בליגה המקומית של העונה הקודמת מוצג בסוגריים

  • TH: מחזיקת הגביע בליגת האלופות.
  • EL: מחזיקת הגביע בליגת האירופית.
  • 1, 2, 3, 4: המיקום בו סיימה הקבוצה בליגה המקומית שלה.
  • שלבי המוקדמות השני והשלישי, ומחזור הפלייאוף מחולקים לשני מסלולים, מסלול האלופות ומסלול הליגה.
הקבוצות שישתתפו בליגת האלופות 2021/2022
שלב הבתים
אנגליה  צ'לסי (4) (TH) ספרד  ויאריאל (EL) ספרד  אתלטיקו מדריד (1) ספרד  ריאל מדריד (2)
ספרד  ברצלונה (3) ספרד  סביליה (4) אנגליה  מנצ'סטר סיטי (1) אנגליה  מנצ'סטר יונייטד (2)
אנגליה  ליברפול (3) גרמניה  באיירן מינכן (1) גרמניה  ר.ב. לייפציג (2) גרמניה  בורוסיה דורטמונד (3)
גרמניה  וולפסבורג (4) איטליה  אינטר מילאנו (1) איטליה  מילאן (2) איטליה  אטאלנטה (3)
איטליה  יובנטוס (4) צרפת  ליל (1) צרפת  פריז סן-ז'רמן (2) פורטוגל  ספורטינג ליסבון (1)
פורטוגל  פורטו (2) רוסיה  זניט סנקט פטרסבורג (1) בלגיה  קלאב ברוז' (1) אוקראינה  דינמו קייב (1)
הולנד  אייאקס (1) טורקיה  בשיקטש (1)
שלב הפלייאוף
מסלול האלופות מסלול הליגה
אוסטריה  רד בול זלצבורג (1) דנמרק  ברונדבי (1)
שלב המוקדמות השלישי
מסלול האלופות מסלול הליגה
סקוטלנד  ריינג'רס (1) צ'כיה  סלביה פראג (1) צרפת  מונקו (3) פורטוגל  בנפיקה ליסבון (3)
רוסיה  ספרטק מוסקבה (2) בלגיה  ראסינג גנק (2)
אוקראינה  שחטאר דונצק (2)
שלב המוקדמות השני
מסלול האלופות מסלול הליגה
קפריסין  אומוניה ניקוסיה (1) שווייץ  יאנג בויז (1) הולנד  פ.ס.וו. איינדהובן (2) טורקיה  גלאטסראיי (2)
יוון  אולימפיאקוס (1) סרביה  הכוכב האדום בלגרד (1) אוסטריה  ראפיד וינה (2) דנמרק  מיטיולן (2)
סקוטלנד  סלטיק (2) צ'כיה  ספרטה פראג (2)
שלב המוקדמות הראשון
קרואטיה  דינמו זאגרב (1) שוודיה  מאלמה (1) נורווגיה  בודה/גלימט (1) ישראל  מכבי חיפה (1)
קזחסטן  קאיראט אלמטי (1) בלארוס  שחטיור סליהורסק (1) אזרבייג'ן  נפטצ'י באקו (1) בולגריה  לודוגורץ ראזגרד (1)
רומניה  צ'.פ.ר. קלוז' (1) פולין  לגיה ורשה (1) סלובקיה  סלובן ברטיסלאבה (1) סלובניה  מורה (1)
הונגריה  פרנצווארוש (1) לוקסמבורג  פולה אש (1) ליטא  ז'לגיריס וילנה (1) ארמניה  אלאשקרט (1)
לטביה  FC ריגה (1) אלבניה  טאוטה דורס (1) מקדוניה הצפונית  שקנדיה טטובו (1) בוסניה והרצגובינה  בוראץ באניה לוקה (1)
מולדובה  שריף טירספול (1) אירלנד  שמרוק רוברס (1) פינלנד  ה.י.ק. הלסינקי (1) גאורגיה  דינמו טביליסי (1)
מלטה  פאולה היברניאנס (2) [6] איסלנד  ואלור (1) ווילס  קונאהס קוואי נומאדס (1) צפון אירלנד  לינפילד (1)
גיברלטר  לינקולן רד אימפס (1) מונטנגרו  בודוצ'נוסט פודגוריצה (1) אסטוניה  פלורה טאלין (1)
שלב המוקדמות הראשוני
קוסובו  פרישטינה (1) איי פארו HB טורסהאבן (1) אנדורה  אינטר אסקלדס (1) סן מרינו  פולגורה פלאצ'יאנו (1)

לוח זמניםעריכה

לוח הזמנים הוא כדלקמן,[7] כל המשחקים ישוחקו בימי שלישי ורביעי מלבד גמר שלב המוקדמות הראשוני, שיתקיים ביום שישי, וגמר התחרות, שיתקיים בשבת. משחקי הגומלין של סיבוב המוקדמות השלישי ישוחקו ביום שלישי בלבד בשל משחק הסופר קאפ האירופי 2021 שיתקיים ביום רביעי שלמחרת. שעות המשחקים יהיו ב-18:45 (במקום 18:55 בעבר) ו 21:00 CEST / CET. [8] כל ההגרלות, למעט הגרלת שלב הבתים, יתחילו בשעה 12:00 CEST / CET וייערכו במטה אופ"א בניון, שווייץ. הגרלת שלב הבתים תתחיל בשעה 18:00 CEST, במקום שיאושר.

לוח זמנים לעונת 2021/2022
שלב סיבוב הגרלה מפגש ראשון מפגש שני
מוקדמות שלב המוקדמות הראשוני 8 ביוני 2021 22 ביוני 2021 (חצי גמר) 25 ביוני 2021 (גמר)
שלב המוקדמות הראשון 15 ביוני 2021 6–7 ביולי 2021 13–14 ביולי 2021
שלב המוקדמות השני 16 ביוני 2021 20–21 ביולי 2021 27–28 ביולי 2021
שלב המוקדמות השלישי 19 ביולי 2021 3–4 באוגוסט 2021 10 באוגוסט 2021
שלב הפלייאוף 2 באוגוסט 2021 17–18 באוגוסט 2021 24–25 באוגוסט 2021
שלב הבתים מחזור 1 26 באוגוסט 2021 14–15 בספטמבר 2021
מחזור 2 28–29 בספטמבר 2021
מחזור 3 19–20 באוקטובר 2021
מחזור 4 2–3 בנובמבר 2021
מחזור 5 23–24 בנובמבר 2021
מחזור 6 7–8 בדצמבר 2021
שלב הנוקאאוט שמינית גמר 13 בדצמבר 2021 15–16 & 22–23 בפברואר 2022 8–9 & 15–16 במרץ 2022
רבע גמר 18 במרץ 2022 5–6 באפריל 2022 12–13 באפריל 2022
חצי גמר 26–27 באפריל 2022 3–4 במאי 2022
גמר 28 במאי 2022

שלבי המוקדמותעריכה

שלב המוקדמות הראשוניעריכה

שלושת המשחקים בשלב המוקדמות הראשוני היו אמורים להיערך בעיר טורסהאבן, איי פארו, אך עקב מגפת הקורונה המשחקים הועברו לעיר דורס שבאלבניה.

הגרלת שלב זה נערכה ב-8 ביוני.[9] משחקי חצי הגמר נערכו ב-22 ביוני ומשחק הגמר צפוי להיערך ב-25 ביוני.

חצאי הגמר

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
סן מרינו  פולגורה פאלצ'אנו 0–2 קוסובו  פרישטינה
איי פארו  HB טורסהאבן 0–1 אנדורה  אינטר אסקלדס

הגמר

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב'
קוסובו  פרישטינה 2–0 אנדורה  אינטר אסקלדס

שלב המוקדמות הראשוןעריכה

הגרלת שלב המוקדמות הראשון נערכה ב-15 ביוני 2021.[10] 32 קבוצות ישתתפו בשלב המוקדמות הראשון. הסיבוב הראשון נערך ב-6 וב-7 ביולי 2021 והסיבוב השני נערך ב-13 וב-14 ביולי 2021.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
לוקסמבורג  פולה אש 2–7 גיברלטר  לינקולן רד אימפס 2–2 0–5
סלובקיה  סלובן ברטיסלאבה 3–2 אירלנד  שמרוק רוברס 2–0 1–2
שוודיה  מאלמה 2–1 לטביה  ריגה FC 1–0 1–1
נורווגיה  בודה/גלימט 2–5 פולין  לגיה ורשה 2–3 0–2
ויילס  קונאהס קוואי נומאדס 2–3 ארמניה  אלאשקרט 2–2 0–1 (ה)
פינלנד  ה.י.ק. הלסינקי 7–1 מונטנגרו  בודוצ'נוסט פודגוריצה 3–1 4–0
רומניה  צ'.פ.ר. קלוז' 4–3 בוסניה והרצגובינה  בוראץ באניה לוקה 3–1 1–2 (ה)
מקדוניה  שקנדיה טטובו 0–6 סלובניה  NS מורה 0–1 0–5
אלבניה  טאוטה דורס 0–5 מולדובה  שריף טירספול 0–4 0–1
גאורגיה  דינמו טיביליסי 2–4 אזרבייג'ן  נפטצ'י באקו 1–2 1–2
ישראל  מכבי חיפה 1–3 קזחסטן  קאיראט אלמטי 1–1 0–2
בולגריה  לודוגורץ ראזגרד 2–0 בלארוס  שחטיור סליהורסק 1–0 1–0
הונגריה  פרנצווארוש 6–1 קוסובו  פרישטינה 3–0 3–1
ליטא  ז'לגיריס וילנה 5–1 צפון אירלנד  לינפילד 3–1 2–1
אסטוניה  פלורה טאלין 5–0 מלטה  פאולה היברניאנס 2–0 3–0
קרואטיה  דינמו זאגרב 5–2 איסלנד  ואלור 3–2 2–0

המנצחות בסיכום צמד המשחקים יעפילו לשלב המוקדמות השני, והמפסידות יעברו לשחק בשלב המוקדמות השני בליגה האזורית במסלול האלופות (לאור תוצאות הגרלה, המפסידה במשחק מספר 2 תעבור לשחק בשלב המוקדמות השלישי בליגה האזורית)

שלב המוקדמות השניעריכה

הגרלת שלב המוקדמות השני נערכה ב-16 ביוני.[11] שלב המוקדמות השני חולק לשני מסלולים; מסלול האלופות, בו השתתפו 16 המנצחות משלב המוקדמות הראשון ו-4 קבוצות שהחלו את דרכן בתחרות בשלב זה, ומסלול הליגה, בו שיחקו 6 קבוצות שהחלו את דרכן בשלב זה. המשחק הראשון נערך ב-20 וב-21 ביולי, ומשחק הגומלין נערך שבוע לאחר מכן ב-27 וב-28 ביולי.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
מסלול האלופות
קרואטיה  דינמו זאגרב 3–0 קפריסין  אומוניה ניקוסיה 2–0 1–0
סלובקיה  סלובן ברטיסלאבה 2–3 שווייץ  יאנג בויז 0–0 2–3
פולין  לגיה ורשה 3–1 אסטוניה  פלורה טאלין 2–1 1–0
ארמניה  אלאשקרט 1–4 מולדובה  שריף טיראספול 0–1 1–3
יוון  אולימפיאקוס 2–0 אזרבייג'ן  נפטצ'י באקו 1–0 1–0
קזחסטן  קאיראט אלמטי 2–6 סרביה  הכוכב האדום בלגרד 2–1 0–5
גיברלטר  לינקולן רד אימפס 1–4 רומניה  צ'.פ.ר. קלוז' 1–2 0–2
שוודיה  מאלמה 4–3 פינלנד  ה.י.ק. הלסינקי 2–1 2–2
הונגריה  פרנצווארוש 5–1 ליטא  ז'לגיריס וילנה 2–0 3–1
סלובניה  NS מורה 1–3 בולגריה  לודוגורץ ראזגרד 0–0 1–3
מסלול הליגה
אוסטריה  ראפיד וינה 2–3 צ'כיה  ספרטה פראג 2–1 0–2
סקוטלנד  סלטיק 2–3 דנמרק  מיטיולן 1–1 1–2 (ה)
הולנד  פ.ס.וו. איינדהובן 7–2 טורקיה  גלאטסראיי 5–1 2–1

המנצחות בסיכום צמד המשחקים העפילו לשלב המוקדמות השלישי, והמפסידות עברו לשחק בשלב המוקדמות בליגה האירופית (מסלול האלופות ומסלול ראשי בהתאמה).

שלב המוקדמות השלישיעריכה

הגרלת שלב המוקדמות נערכה ב-19 ביולי.[12] הסיבוב הראשון ייערך ב-3 ו-4 באוגוסט, והסיבוב השני יתקיים ב-10 באוגוסט. המנצחות יעלו לפלייאוף, המפסידות במסלול האלופות יעברו לשלב הפלייאוף של הליגה האירופית, והמפסידות במסלול הליגה יעברו לשלב הבתים של הליגה האירופית.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
מסלול האלופות
קרואטיה  דינמו זאגרב 2–1 פולין  לגיה ורשה 1–1 1–0
רומניה  צ'.פ.ר. קלוז' 2–4 שווייץ  יאנג בויז 1–1 1–3
יוון  אולימפיאקוס 3–3 (1–4 פ) בולגריה  לודוגורץ ראזגרד 1–1 2–2
סרביה  הכוכב האדום בלגרד 1–2 מולדובה  שריף טיראספול 1–1 0–1
שוודיה  מאלמה 4–2 סקוטלנד  ריינג'רס 2–1 2–1
הונגריה  פרנצווארוש 2–1 צ'כיה  סלביה פראג 2–0 0–1
מסלול הליגה
הולנד  פ.ס.וו. איינדהובן 4–0 דנמרק  מיטיולן 3–0 1–0
רוסיה  ספרטק מוסקבה 0–4 פורטוגל  בנפיקה ליסבון 0–2 0–2
בלגיה  גנק 2–4 אוקראינה  שחטאר דונצק 1–2 1–2
צרפת  מונקו 5–1 צ'כיה  ספרטה פראג 2–0 3–1

שלב הפלייאוףעריכה

הגרלת המשחקים נערכה ב-2 באוגוסט.[13] המנצחות יעפילו לשלב הבתים בליגת האלופות. המפסידות יעברו לשלב הבתים של הליגה האירופית.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
מסלול האלופות
אוסטריה  רד בול זלצבורג 4–2 דנמרק  ברונדבי 2–1 2–1
שווייץ  יאנג בויז 6–4 הונגריה  פרנצווארוש 3–2 3–2
שוודיה  מאלמה 3–2 בולגריה  לודוגורץ ראזגרד 2–0 1–2
קרואטיה  דינמו זאגרב 0–3 מולדובה  שריף טיראספול 0–3 0–0
מסלול הליגה
צרפת  מונקו 2–3 אוקראינה  שחטאר דונצק 0–1 2–2 (ה)
פורטוגל  בנפיקה ליסבון 2–1 הולנד  פ.ס.וו. איינדהובן 2–1 0–0

שלב הבתיםעריכה

הגרלת שלב הבתים התקיימה באיסטנבול ב-26 באוגוסט.[14] 32 קבוצות משתתפות בשלב זה, 6 המנצחות במשחקי הפלייאוף ו-26 קבוצות שהעפילו ישירות לשלב זה.

לקראת ההגרלה, הקבוצות חולקו לארבעה דרגים, דרג א' כולל את האלופה המכהנת (TH), את מחזיקת הגביע בליגה האירופית (EL) ואת האלופות מהליגות המדורגות בששת המקומות הראשונים על פי דירוג הליגות של אופ"א. אם אחת או יותר ממחזיקות הגביע היא גם אלופת אחת משש הליגות הראשונות, אלופות הליגות המדורגות במקום 7–8 עולות לדרג א'. שאר הדרגים נקבעים על ידי דירוג אופ"א למועדונים בסיום העונה הקודמת, שמבוסס על תוצאות המועדונים בליגת האלופות ובליגה האירופית ב-5 השנים הקודמות.

במסגרת ההגרלה, הקבוצות מחולקות לשמונה בתים בני ארבע קבוצות כל אחד. כל בית כולל קבוצה אחת מכל דרג כאשר שתי קבוצות מאותה מדינה אינן מוגרלות לאותו הבית, וכמו כן, קבוצות מרוסיה ומאוקראינה אינן מוגרלות לאותו הבית.

להלן הדרגים (בסוגריים: ניקוד המועדון בדירוג אופ"א למועדונים בסיום עונת 2020/2021):

חלוקת הקבוצות לדרגים על פי דירוג אופ"א למועדונים
דרג א' דרג ב' דרג ג' דרג ד'
אנגליה  צ'לסי (98.000) (TH) ספרד  ריאל מדריד (127.000) פורטוגל  פורטו (87.000) טורקיה  בשיקטש (49.000)
ספרד  ויאריאל (63.000) (EL) ספרד  ברצלונה (122.000) הולנד  אייאקס (82.500) אוקראינה  דינמו קייב (47.000)
ספרד  אתלטיקו מדריד (115.000) איטליה  יובנטוס (120.000) אוקראינה  שחטאר דונצק (79.000) בלגיה  קלאב ברוז' (35.500)
אנגליה  מנצ'סטר סיטי (125.000) צרפת  פריז סן-ז'רמן (113.000) גרמניה  רד בול לייפציג (66.000) שווייץ  יאנג בויז (35.000)
גרמניה  באיירן מינכן (134.000) אנגליה  מנצ'סטר יונייטד (113.000) אוסטריה  רד בול זלצבורג (59.000) איטליה  מילאן (31.000)
איטליה  אינטר מילאנו (53.000) אנגליה  ליברפול (101.000) פורטוגל  בנפיקה ליסבון (58.000) שוודיה  מאלמה (18.500)
צרפת  ליל (14.000) ספרד  סביליה (98.000) איטליה  אטאלנטה (50.500) גרמניה  וולפסבורג (14.714)
פורטוגל  ספורטינג ליסבון (45.500) גרמניה  בורוסיה דורטמונד (90.000) רוסיה  זניט סנקט פטרסבורג (50.000) מולדובה  שריף טיראספול (14.500)

הבתיםעריכה

בית א'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
צרפת  פריז סן-ז'רמן 3 2 1 0 6 3 3+ 7
אנגליה  מנצ'סטר סיטי 3 2 0 1 11 6 5+ 6
בלגיה  קלאב ברוז' 3 1 1 1 3 2 1+ 4
גרמניה  רד בול לייפציג 3 0 0 3 6 11 5– 0
15 בספטמבר 2021
22:00
אנגליה  מנצ'סטר סיטי 6–3 גרמניה  ר.ב. לייפציג אצטדיון איתיחאד, מנצ'סטר
צופים: 38,062
שיפוט: סרדר גוזובויוק (הולנד)
אקה   16'
מוקיילה   28' (ע)
מחרז   45+2' (פ)
גריליש   56'
קנסלו   75'
גבריאל ז'סוס   85'
(סיקור) אנקונקו   42', 51', 73'
15 בספטמבר 2021
22:00
בלגיה  קלאב ברוז' 1–1 צרפת  פריס סן-ז'רמן אצטדיון יאן בריידל, ברוז'
צופים: 27,546
שיפוט: סנדרו שרר (שווייץ)
ונאקן   27' (סיקור) אנדר הררה   15'

28 בספטמבר 2021
22:00
גרמניה  ר.ב. לייפציג 1–2 בלגיה  קלאב ברוז' רד בול ארנה, לייפציג
צופים: 23,500
אנקונקו   5' (סיקור) ונאקן   22'
ריטס   41'
28 בספטמבר 2021
22:00
צרפת  פריס סן-ז'רמן 2–0 אנגליה  מנצ'סטר סיטי פארק דה פראנס, פריז
צופים: 37,350
שיפוט: קרלוס דל סרו גרנדה (ספרד)
גייה   8'
מסי   74'
(סיקור)

19 באוקטובר 2021
19:45
בלגיה  קלאב ברוז' 1–5 אנגליה  מנצ'סטר סיטי אצטדיון יאן בריידל, ברוז'
צופים: 24,915
שיפוט: אישטוון קובאץ' (רומניה)
ונאקן   81' (סיקור) קנסלו   30'
מחרז   43' (פ), 84'
ווקר   53'
פאלמר   67'
19 באוקטובר 2021
22:00
צרפת  פריס סן-ז'רמן 3–2 גרמניה  ר.ב. לייפציג פארק דה פראנס, פריז
צופים: 47,359
שיפוט: מרקו גואידה (איטליה)
אמבפה   9'
מסי   67', 74' (פ)
(סיקור) סילבה   28'
מוקיילה   57'
בית ב'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
אנגליה  ליברפול 3 3 0 0 11 5 6+ 9
ספרד  אתלטיקו מדריד 3 1 1 1 4 4 0 4
פורטוגל  פורטו 3 1 1 1 2 5 3– 4
איטליה  מילאן 3 0 0 3 3 6 3– 0
15 בספטמבר 2021
22:00
אנגליה  ליברפול 3–2 איטליה  מילאן אנפילד, ליברפול
צופים: 51,445
שיפוט: סימון מרצ'יניאק (פולין)
טומורי   9' (ע)
סלאח   49'
הנדרסון   69'
(סיקור) רביץ'   42'
ברהים   44'
15 בספטמבר 2021
22:00
ספרד  אתלטיקו מדריד 0–0 פורטוגל  פורטו אצטדיון ונדה מטרופוליטנו, מדריד
צופים: 40,098
שיפוט: אובידיו הצגאן (רומניה)
(סיקור)

28 בספטמבר 2021
22:00
איטליה  מילאן 1–2 ספרד  אתלטיקו מדריד סן סירו, מילאנו
צופים: 35,374
שיפוט: ג'ינייט צ'אקיר (טורקיה)
ליאו   20' (סיקור) גריזמן   84'
סוארס   90+7' (פ)
28 בספטמבר 2021
22:00
פורטוגל  פורטו 1–5 אנגליה  ליברפול אצטדיון הדרגאו, פורטו
צופים: 23,520
שיפוט: סרגיי קראסיוב (רוסיה)
טארמי   75' (סיקור) סלאח   18', 60'
מאנה   45'
פירמינו   77', 81'

19 באוקטובר 2021
22:00
ספרד  אתלטיקו מדריד 2–3 אנגליה  ליברפול אצטדיון ונדה מטרופוליטנו, מדריד
צופים: 60,725
שיפוט: דניאל סיברט (גרמניה)
גריזמן   20', 34' (סיקור) סלאח   8', 76' (פ)
קייטה   13'
19 באוקטובר 2021
22:00
פורטוגל  פורטו 1–0 איטליה  מילאן אצטדיון הדרגאו, פורטו
צופים: 32,130
שיפוט: פליקס בריך (גרמניה)
דיאס   65' (סיקור)  
בית ג'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
הולנד  אייאקס 3 3 0 0 11 1 10+ 9
גרמניה  בורוסיה דורטמונד 3 2 0 1 3 5 2– 6
פורטוגל  ספורטינג ליסבון 3 1 0 2 5 7 2– 3
טורקיה  בשיקטש 3 0 0 3 2 8 6– 0
15 בספטמבר 2021
19:45
טורקיה  בשיקטש 1–2 גרמניה  בורוסיה דורטמונד וודאפון פארק, איסטנבול
צופים: 22,445
שיפוט: אנטוניו מתאו להוז (ספרד)
מונטרו   90+4' (סיקור) בלינגהאם   20'
הולאנד   45+3'
15 בספטמבר 2021
22:00
פורטוגל  ספורטינג ליסבון 1–5 הולנד  אייאקס אצטדיון ז'וזה אלבלדה, ליסבון
צופים: 20,382
שיפוט: חוסה מריה סאנצ'ס מרטינס (ספרד)
פאוליניו   33' (סיקור) האלר   2', 9', 51', 63'
ברחהאוס   39'

28 בספטמבר 2021
19:45
הולנד  אייאקס 2–0 טורקיה  בשיקטש יוהאן קרויף ארנה, אמסטרדם
צופים: 52,628
שיפוט: בנואה בסטיאן (צרפת)
ברחהאוס   17'
האלר   43'
(סיקור)
28 בספטמבר 2021
22:00
גרמניה  בורוסיה דורטמונד 1–0 פורטוגל  ספורטינג ליסבון וסטפאלנשטדיון, דורטמונד
צופים: 25,000
שיפוט: סרג׳אן יובאנוביץ' (סרביה)
מאלן   37' (סיקור)

19 באוקטובר 2021
19:45
טורקיה  בשיקטאש 1–4 פורטוגל  ספורטינג ליסבון וודאפון פארק, איסטנבול
צופים: 22,936
שיפוט: סלבקו וינצ'יץ' (סלובניה)
לארין   24' (סיקור) קואטס   15', 27'
סראביה   44' (פ)
פאוליניו   89'
19 באוקטובר 2021
22:00
הולנד  אייאקס 4–0 גרמניה  בורוסיה דורטמונד יוהאן קרויף ארנה, אמסטרדם
צופים: 54,029
שיפוט: חסוס חיל מנסנו (ספרד)
רויס   11' (ע)
בלינד   25'
אנטוני   57'
האלר   72'
(סיקור)
בית ד'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
מולדובה  שריף טיראספול 3 2 0 1 5 4 1+ 6
ספרד  ריאל מדריד 3 2 0 1 7 2 5+ 6
איטליה  אינטר מילאנו 3 1 1 1 3 2 1+ 4
אוקראינה  שחטאר דונצק 3 0 1 2 0 7 7– 1
15 בספטמבר 2021
19:45
מולדובה  שריף טיראספול 2–0 אוקראינה  שחטאר דונצק אצטדיון שריף, טירספול
צופים: 5,205
שיפוט: דניז אייטקין (גרמניה)
טראורה   16'
ינסאנה   62'
(סיקור)
15 בספטמבר 2021
22:00
איטליה  אינטר מילאנו 0–1 ספרד  ריאל מדריד סן סירו, מילאן
צופים: 37,082
שיפוט: דניאל סיברט (גרמניה)
(סיקור) רודריגו   89'

28 בספטמבר 2021
19:45
אוקראינה  שחטאר דונצק 0–0 איטליה  אינטר מילאן מרכז הספורט הלאומי אולימפיסקי, קייב
צופים: 26,170
שיפוט: איסטבאן קובאץ' (רומניה)
(סיקור)
28 בספטמבר 2021
22:00
ספרד  ריאל מדריד 1–2 מולדובה  שריף טיראספול סנטיאגו ברנבאו, מדריד
צופים: 24,522
שיפוט: לורנס ויסר (בלגיה)
בנזמה   65' (פ) (סיקור) יאחשיבוייב   25'
תיל   90'

19 באוקטובר 2021
22:00
אוקראינה  שחטאר דונצק 0–5 ספרד  ריאל מדריד אצטדיון אולימפיסקי, קייב
צופים: 34,037
שיפוט: סרדיאן יובנוביץ' (סרביה)
  (סיקור) קריבצוב   37' (ע)
ויניסיוס   51', 56'
רודריגו   65'
בנזמה   90+1'
19 באוקטובר 2021
22:00
איטליה  אינטר מילאנו 3–1 מולדובה  שריף טיראספול סן סירו, מילאנו
צופים: 43,305
שיפוט: דני מקלי (הולנד)
דז'קו  
וידאל   58'
דה פריי   67'
(סיקור) תיל   52'
בית ה'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
גרמניה  באיירן מינכן 3 3 0 0 12 0 12+ 9
פורטוגל  בנפיקה ליסבון 3 1 1 1 3 4 1– 4
ספרד  ברצלונה 3 1 0 2 1 6 5– 3
אוקראינה  דינמו קייב 3 0 1 2 0 6 6– 1
14 בספטמבר 2021
22:00
ספרד  ברצלונה 0–3 גרמניה  באיירן מינכן קאמפ נואו, ברצלונה
צופים: 39,737
שיפוט: מייקל אוליבר (אנגליה)
(סיקור) מולר   34'
לבנדובסקי   56', 85'
14 בספטמבר 2021
22:00
אוקראינה  דינמו קייב 0–0 פורטוגל  בנפיקה ליסבון אצטדיון אולימפיסקי, קייב
צופים: 21,657
שיפוט: אנתוני טיילור (אנגליה)
(סיקור)

28 בספטמבר 2021
22:00
פורטוגל  בנפיקה ליסבון 3–0 ספרד  ברצלונה אצטדיון האור, ליסבון
צופים: 29,454
שיפוט: דניאלה אורסטו (איטליה)
דרווין נונייס   3', 79' (פ)
רפא   69'
(סיקור)
28 בספטמבר 2021
22:00
גרמניה  באיירן מינכן 5–0 אוקראינה  דינמו קייב אליאנץ ארנה, מינכן
צופים: 25,000
שיפוט: מרקו גואידה (איטליה)
לבנדובסקי   12' (פ), 27'
גנאברי   68'
סאנה   74'
צ'ופו-מוטינג   87'
(סיקור)

20 באוקטובר 2021
19:45
ספרד  ברצלונה 1–0 אוקראינה  דינמו קייב קאמפ נואו, ברצלונה
שיפוט: קלמנט טורפין (צרפת)
פיקה   36' (סיקור)
20 באוקטובר 2021
22:00
פורטוגל  בנפיקה ליסבון 0–4 גרמניה  באיירן מינכן אצטדיון האור, ליסבון
שיפוט: אובידיו הצגאן (רומניה)
(סיקור) סאנה   70', 84'

אברטון   80' (ע)
לבנדובסקי   , 82'

בית ו'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
אנגליה  מנצ'סטר יונייטד 3 2 0 1 6 5 1+ 6
ספרד  ויאריאל 3 1 1 1 7 5 2+ 4
איטליה  אטאלנטה 3 1 1 1 5 5 0 4
שווייץ  יאנג בויז 3 1 0 2 3 6 3– 3
14 בספטמבר 2021
19:45
שווייץ  יאנג בויז 2–1 אנגליה  מנצ'סטר יונייטד סטאד דה סוויס ונקדורף, ברן
צופים: 31,120
שיפוט: פרנסואה לטקייר (צרפת)
נגמאלו   66'
סיבאצ'ו   90+5'
(סיקור) רונאלדו   13'
14 בספטמבר 2021
22:00
ספרד  ויאריאל 2–2 איטליה  אטאלנטה אצטדיון לה סרמיקה, ויאריאל
צופים: 12,916
שיפוט: קלמנט טורפין (צרפת)
טריגרוס   39'
דנג'ומה   73'
(סיקור) פרוילר   6'
גוזנס   83'

29 בספטמבר 2021
19:45
איטליה  אטאלנטה 1–0 שווייץ  יאנג בויז אצטדיון אתלטי אזורי ד'איטליה, ברגמו
צופים: 8,536
שיפוט: פליקס בריך (גרמניה)
פסינה   68' (סיקור)
29 בספטמבר 2021
22:00
אנגליה  מנצ'סטר יונייטד 2–1 ספרד  ויאריאל אולד טראפורד, מנצ'סטר
צופים: 73,130
שיפוט: פליקס צוואייר (גרמניה)
טלס   60'
רונאלדו   90+5'
(סיקור) אלקאסר   53'

20 באוקטובר 2021
22:00
אנגליה  מנצ'סטר יונייטד 3–2 איטליה  אטאלנטה אולד טראפורד, מנצ'סטר
צופים: 72,279
שיפוט: סימון מרצ'יניאק (פולין)
רשפורד   53'
מגוויר   75'
רונאלדו   81'
(סיקור) פשאליץ'   15'
דמיראל   29'
20 באוקטובר 2021
22:00
שווייץ  יאנג בויז 1–4 ספרד  ויאריאל סטאד דה סוויס ונקדורף, ברן
צופים: 27,398
שיפוט: סרגיי קראסיוב (רוסיה)
אליה   77'
(סיקור) פינו   6'
ג'. מורנו   16'
א. מורנו   88'
צ'וקוואז   90+2'
בית ז'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
אוסטריה  רד בול זלצבורג 3 2 1 0 6 3 3+ 7
ספרד  סביליה 3 0 3 0 2 2 0 3
צרפת  ליל 3 0 2 1 1 2 1– 2
גרמניה  וולפסבורג 3 0 2 1 2 4 2– 2
14 בספטמבר 2021
19:45
ספרד  סביליה 1–1 אוסטריה  רד בול זלצבורג אצטדיון רמון סאנצ'ס פיחואן, סביליה
צופים: 18,373
שיפוט: אלכסיי קולבאקוב (בלארוס)
ראקיטיץ'   42' (פ) (סיקור) סוצ'יץ'   21' (פ)
14 בספטמבר 2021
22:00
צרפת  ליל 0–0 גרמניה  וולפסבורג אצטדיון פייר מורואה, וילנב-ד'אסק
צופים: 34,314
שיפוט: דני מקליי (הולנד)
(סיקור)

28 בספטמבר 2021
22:00
אוסטריה  רד בול זלצבורג 2–1 צרפת  ליל רד בול ארנה, זלצבורג
צופים: 24,207
שיפוט: חליל אומוט מלר (טורקיה)
כרים אדיימי   35' (פ), 53' (פ) (סיקור) יילמאז   62'
28 בספטמבר 2021
22:00
גרמניה  וולפסבורג 1–1 ספרד  סביליה פולקסווגן ארנה, וולפסבורג
צופים: 11,733
שיפוט: גאורגי קבקוב (בולגריה)
שטפן   48' (סיקור) ראקיטיץ'   87' (פ)

20 באוקטובר 2021
19:45
אוסטריה  רד בול זלצבורג 3–1 גרמניה  וולפסבורג רד בול ארנה, זלצבורג
שיפוט: דניאלה אורסטו (איטליה)
אדיימי   3'
אוקאפור   65', 77'
(סיקור) אנמצ'ה   15'
20 באוקטובר 2021
22:00
צרפת  ליל 0–0 ספרד  סביליה אצטדיון פייר מורואה, וילנב-ד'אסק
שיפוט: מייקל אוליבר (אנגליה)
(סיקור)
בית ח'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
איטליה  יובנטוס 3 3 0 0 5 0 5+ 9
אנגליה  צ'לסי 3 2 0 1 5 1 4+ 6
רוסיה  זניט סנקט פטרסבורג 3 1 0 2 4 2 2+ 3
שוודיה  מאלמה 3 0 0 3 0 11 11– 0
14 בספטמבר 2021
22:00
אנגליה  צ'לסי 1–0 רוסיה  זניט סנקט פטרבורג סטמפורד ברידג', לונדון
צופים: 39,252
שיפוט: ברטוש פרנקובסקי (פולין)
לוקאקו   69' (סיקור)
14 בספטמבר 2021
22:00
שוודיה  מאלמה 0–3 איטליה  יובנטוס אצטדיון אלידה, מאלמה
צופים: 5,832
שיפוט: ארתור סוארש דיאש (פורטוגל)
(סיקור) סנדרו   23'
דיבאלה   45' (פ)
מוראטה   45+1'

29 בספטמבר 2021
19:45
רוסיה  זניט סנקט פטרבורג 4–0 שוודיה  מאלמה גזפרום ארנה, סנקט פטרבורג
צופים: 15,339
שיפוט: אנסטסיוס סידירופולוס (יוון)
קלאודיניו   9'
קוזיאייב   49'
סוטורמין   80'
ונדל   90+4'
(סיקור)
29 בספטמבר 2021
22:00
איטליה  יובנטוס 1–0 אנגליה  צ'לסי אצטדיון יובנטוס, טורינו
צופים: 19,934
שיפוט: חסוס חיל מנסאנו (ספרד)
קייזה   46' (סיקור)

20 באוקטובר 2021
22:00
רוסיה  זניט סנקט פטרבורג 0–1 איטליה  יובנטוס גזפרום ארנה, סנקט פטרבורג
צופים: 18,717
שיפוט: סנדרו שרר (שווייץ)
(סיקור) קולוסבסקי   86'
20 באוקטובר 2021
22:00
אנגליה  צ'לסי 4–0 שוודיה  מאלמה סטמפורד ברידג', לונדון
צופים: 39,095
שיפוט: פרנסואה לטקייר (צרפת)
כריסטנסן   9'
ז'ורז'יניו   21' (פ), 57' (פ),
האברץ   48'
(סיקור)


סטטיסטיקותעריכה

הסטטיסטיקות אינן כוללות את שלבי המוקדמות והפלייאוף אלא רק החל משלב הבתים.

בעונה זו הובקעו 145 שערים ב-48 משחקים, ממוצע של 3.02 שערים למשחק. [15]

מלך השעריםעריכה

מעודכן ל-21 באוקטובר 2021[16]

דירוג שחקן קבוצה שערים דקות
1 חוף השנהב  סבסטיאן האלר הולנד  אייאקס 6 263
2 מצרים  מוחמד סלאח אנגליה  ליברפול 5 239
פולין  רוברט לבנדובסקי גרמניה  באיירן מינכן 259
4 צרפת  כריסטופר אנקונקו גרמניה  ר.ב. לייפציג 4 261
5 צרפת  אנטואן גריזמן ספרד  אתלטיקו מדריד 3 115
גרמניה  כרים אדיימי אוסטריה  רד בול זלצבורג 240
גרמניה  לרוי סאנה גרמניה  באיירן מינכן 251
פורטוגל  כריסטיאנו רונאלדו אנגליה  מנצ'סטר יונייטד 252
בלגיה  האנס ונאקן בלגיה  קלאב ברוז' 270
ארגנטינה  ליונל מסי צרפת  פריז סן-ז'רמן 270
אלג'יריה  ריאד מחרז אנגליה  מנצ'סטר סיטי 270

מלך הבישוליםעריכה

מעודכן ל-21 באוקטובר 2021[16]

דירוג שחקן קבוצה בישולים דקות
1 פורטוגל  ברונו פרננדש אנגליה  מנצ'סטר יונייטד 4 252
2 ברזיל  אנטוני הולנד  אייאקס 3 217
גרמניה  לרוי סאנה גרמניה  באיירן מינכן 251
ברזיל  כריסטיאנו דה סילבה מולדובה  שריף טיראספול 270
5 אנגליה  קרטיס ג'ונס אנגליה  ליברפול 2 109
גרמניה  סרג' גנאברי גרמניה  באיירן מינכן 114
ספרד  אנחליניו גרמניה  ר.ב. לייפציג 162
ספרד  ג'רארד מורנו ספרד  ויאריאל 180
בוסניה והרצגובינה  מירלאם פיאניץ' טורקיה  בשיקטש 180
קולומביה  דובאן ספאטה איטליה  אטאלנטה 194
הולנד  ארנו דנג'ומה ספרד  ויאריאל 209
בלגיה  קווין דה בריינה אנגליה  מנצ'סטר סיטי 225
צרפת  קיליאן אמבפה צרפת  פריס סן-ז'רמן 231
אנגליה  ג'וד בלינגהאם גרמניה  בורוסיה דורטמונד 250
אוקראינה  יארוסלב רקיצקי רוסיה  זניט סנקט פטרבורג 268
סרביה  דושאן טאדיץ' הולנד  אייאקס 270

ראו גםעריכה

הערות שולייםעריכה

  1. ^ "Champions League final hosts announced for 2021, 2022 and 2023". Union of European Football Associations. 24 בספטמבר 2019. 
  2. ^ "UEFA competitions to resume in August". UEFA.com (Union of European Football Associations). 17 ביוני 2020. בדיקה אחרונה ב-17 ביוני 2020. 
  3. ^ UEFA.com, Abolition of the away goals rule in all UEFA club competitions | Inside UEFA, UEFA.com, ‏2021-06-24 (באנגלית)
  4. ^ "Country coefficients 2019/20". UEFA.com. Union of European Football Associations. 2020. בדיקה אחרונה ב-16 בפברואר 2020. 
  5. ^ "Access list 2021–24" (PDF). UEFA.com. Union of European Football Associations. בדיקה אחרונה ב-16 בפברואר 2020. 
  6. ^ האלופה ספרטני המרון הושעתה מתחרויות אופ"א לכן סגניתה, היברניאנס נבחרה לייצג את במדינה במוקדמות ליגת האלופות
  7. ^ UEFA.com, 2021/22 UEFA Champions League: all you need to know, UEFA.com, ‏2021-01-19 (באנגלית)
  8. ^ "Format change for 2020/21 UEFA Nations League". UEFA.com. Union of European Football Associations. 24 בספטמבר 2019. 
  9. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Champions League, UEFA.com (באנגלית)
  10. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Champions League, UEFA.com (באנגלית)
  11. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Champions League, UEFA.com (באנגלית)
  12. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Champions League, UEFA.com (באנגלית)
  13. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Champions League, UEFA.com (באנגלית)
  14. ^ UEFA.com, Draws | UEFA Champions League, UEFA.com (באנגלית)
  15. ^ UEFA.com, Statistics | UEFA Champions League, UEFA.com (באנגלית)
  16. ^ 1 2 UEFA.com, Player stats | UEFA Champions League, UEFA.com (באנגלית)