עונת 2021/2022 בליגת האלופות בכדורסל

עונת כדורסל

עונת 2021/2022 בליגת האלופות בכדורסל היא העונה השישית של תחרות אירופית זו לקבוצות כדורסל, שמאורגנת על ידי פיב"א אירופה. המשחק הראשון במסגרת המוקדמות התקיים ב-13 בספטמבר 2021 ומשחק הגמר התקיים ב-15 במאי 2022. בעונה זו הצטרפה למפעל אוניקאחה מאלגה.

ליגת האלופות בכדורסל - 2021/2022
2021/2022 Basketball Champions League
Basketball Champions League Logo.png
תאריך התחלה 13 בספטמבר 2021
תאריך סיום 15 במאי 2022
מספר משתתפות 52
זוכה טנריפה (2)
האתר הרשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

טנריפה זכתה בטורניר בפעם השנייה לאחר ניצחון בגמר על מנרסה.

מתכונת התחרותעריכה

52 קבוצות מ-30 מדינות השתתפו בעונת 2021/2022 של ליגת האלופות. 28 העפילו אוטומטית לשלב הבתים, ו-24 קבוצות נוספות התמודדו בשלב המוקדמות על 4 מקומות נוספים. בשלב הבתים השתתפו 32 קבוצות המאורגנות ב-8 בתים. הקבוצות שסיימו במקום הראשון בבית העפילו אוטומטית לפלייאוף. הקבוצות שסיימו במקום 2–3 בכל בית התחרו בסדרה של הטוב מ-3 משחקים על כרטיס לפלייאוף בהצלבה עם הבית המקביל (כך שהקבוצה מהמקום השני בבית א' פגשה את הקבוצה מהמקום השלישי בבית ב').

משחקי הפלייאוף התקיימו בשיטת בתים כאשר שתי הראשונות מכל בית העפילו לרבע הגמר, שהוכרע בשיטת סדרות הטוב מ-3 משחקים, כאשר המנצות העפילו לפיינל פור. הטורניר התקיים בין ה-13 במאי ל-15 במאי 2022.

הקבוצותעריכה

הקבוצות שהעפילו לליגת האלופות 2021/2022
שלב הבתים
טורקיה  בשיקטש (4) ספרד  אוניקאחה מאלגה (11) יוון  לאבריו (2) גרמניה  לודוויגסבורג (3) בוסניה והרצגובינה  איגוקאה (3/4) פולין  סטאל אוסטרוב (1)
טורקיה  גלאטסראיי (14) ספרד  לנובו טנריפה (3) יוון  פאוק סלוניקי (5) ישראל  הפועל חולון (3) בלגיה  אוסטנדה (1) צ'כיה  נימבורק (1)
טורקיה  דרושפאקה (7) ספרד  מנרסה (10) איטליה  דינמו סאסארי (5) ישראל  הפועל ירושלים (6) הונגריה  פלקו סומבטהי (1) רוסיה  ניז'ני נובגורוד (5)
טורקיה  טופאש בורסה (5) ספרד  סן פבלו בורגוס (6) איטליה  ניו באסקט ברינדיזי (3) צרפת  דיז'ון (2) לטביה  ואף ריגה (2)
טורקיה  פינאר קרשיאקה (3) יוון  א.א.ק. אתונה (3) גרמניה  אולדנבורג (5) צרפת  שטרסבורג (3) ליטא  ריטאס וילנה (2)
מוקדמות
אוסטריה  קפפנברג בולס (2) בולגריה  לבסקי סופיה (1) גרמניה  ברוזה במברג (8) ישראל  הפועל אילת (4) פורטוגל  ספורטינג ליסבון (1) קרואטיה  ק.ק. ספליט (2)
אוקראינה  פרומיתיי (1) בלארוס  צמוקי מינסק (1) דנמרק  באקן ברס (1) פינלנד  סאלון וילפאס (1) צ'כיה  אופבה (2) רומניה  קלוז' נפוקה (1)
איטליה  אוניברסו טרוויזו (6) בלגיה  בלפיוס מונס-אנו (2) הולנד  ליידן (1) ליטא  יובנטוס אוטנה (4) צרפת  לה-מאן (7) רוסיה  פארמה פרם (7)
אסטוניה  קאלב/קראמו (1) בריטניה  לונדון ליונס (2) יוון  פריסטרי אתונה (6) מונטנגרו  מורנר בר (2) קפריסין  א.א.ק. לרנקה (1) שווייץ  פרייבורג אולימפיק (1)

שלב המוקדמותעריכה

24 קבוצות התחרו על 4 מקומות בשלב הבתים של הליגה. קבוצות מדרגים 3–6 התחילו בשלב רבע הגמר (6 נגד 3, 4 נגד 5), המנצחות בשלב זה העפילו לחצי הגמר בו פגשו את מדורגות 1–2 שכבר העפילו לשלב זה, המנצות התמודדו בשלב הגמר כשהמנצחת העפילה לשלב הבתים של התחרות.

מוקדמות א'עריכה

רבע גמר חצי גמר גמר
                   
       
 פינלנד  סאלון וילפאס  97
 רומניה  קלוז' נפוקה  106  
 רומניה  קלוז' נפוקה  84
   יוון  פריסטרי אתונה  74  
 -  
 יוון  פריסטרי אתונה    
 שווייץ פרייבורג אולימפיק  64
   רומניה  קלוז' נפוקה  77
 קרואטיה  ק.ק. ספליט  65
 קפריסין  א.א.ק. לרנקה  50  
 קרואטיה  ק.ק. ספליט  67
   שווייץ פרייבורג אולימפיק  76  
 -  
 שווייץ  פרייבורג אולימפיק    

מוקדמות ב'עריכה

רבע גמר חצי גמר גמר
                   
       
 איטליה  אוניברסו טרוויזו  89
 בריטניה  לונדון ליונס  62  
 איטליה  אוניברסו טרוויזו  92
   דנמרק  באקן ברס  90  
 -  
 דנמרק  באקן ברס    
 איטליה  אוניברסו טרוויזו  95
   בלארוס  צמוקי מינסק  78
 הולנד  ליידן  76
 בלגיה  בלפיוס מונס-אנו  74  
 הולנד ליידן  67
   בלארוס  צמוקי מינסק  69  
 -  
 בלארוס צמוקי מינסק    

מוקדמות ג'עריכה


שגיאות פרמטריות בתבנית:רבע גמר

פרמטרים ריקים [ ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

רבע גמר חצי גמר גמר
                   
       
 ליטא  יובנטוס אוטנה  90
 אוסטריה  קפפנברג בולס  68  
 ליטא  יובנטוס אוטנה  83
   גרמניה  ברוזה במברג  79  
 -  
 גרמניה  ברוזה במברג    
 ליטא  יובנטוס אוטנה  81
   אסטוניה  קאלב/קראמו  86
 אסטוניה  קאלב/קראמו  86
 פורטוגל  ספורטינג ליסבון  69  
 אסטוניה  קאלב/קראמו  104
   מונטנגרו מורנר בר  89  
 -  
 מונטנגרו  מורנר בר    

מוקדמות ד'עריכה


שגיאות פרמטריות בתבנית:רבע גמר

פרמטרים ריקים [ ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

רבע גמר חצי גמר גמר
                   
       
 ישראל  הפועל אילת  76
 רוסיה  פארמה פרם  79  
 רוסיה  פארמה פרם  82
   צרפת  לה-מאן  69  
 -  
 צרפת  לה-מאן    
 רוסיה  פארמה פרם  65
   אוקראינה  פרומיתיי  67
 אוקראינה  פרומיתיי  96
 בולגריה  לבסקי סופיה  56  
 אוקראינה  פרומיתיי  100
   צ'כיה אופבה  78  
 -  
 צ'כיה  אופבה    

קבוצות ישראליות בתחרותעריכה

שלוש קבוצות ישראליות השתתפו במפעל בעונה זו. הפועל חולון והפועל ירושלים השתתפו אוטומטית בשלב הבתים, בעוד הפועל אילת, בהופעתה הראשונה אי פעם במפעל, הודחה בשלב המוקדמות הראשון.

שלב הבתיםעריכה

בית א'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. גרמניה לודוויגסבורג 6 4 2 494 450 44+ 10
2. ספרד טנריפה 6 4 2 476 450 26+ 10
3. אוקראינה פרומיתיי 6 3 3 459 434 25+ 9
4. איטליה דינמו סאסארי 6 1 5 421 516 95- 7

בית ב'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. ספרד מנרסה 6 5 1 487 445 42+ 11
2. ישראל הפועל ירושלים 6 3 3 475 461 14+ 9
3. טורקיה פינאר קרשיאקה 6 3 3 453 475 22- 9
4. פולין סטאל אוסטרוב 6 1 5 449 483 34- 7

בית ג'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. ספרד אוניקאחה מאלגה 6 4 2 467 403 64+ 10
2. צרפת דיז'ון 6 3 3 442 433 9+ 9
3. יוון לאבריו 6 3 3 411 440 29- 9
4. רוסיה ניז'ני נובגורוד 6 2 4 459 503 44- 8

בית ד'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. הונגריה פלקו סומבטהי 6 5 1 461 442 19+ 11
2. איטליה אוניברסו טרוויזו 6 4 2 483 446 37+ 10
3. לטביה ואף ריגה 6 2 4 463 474 11- 8
4. יוון א.א.ק. אתונה 6 1 5 471 516 45- 7

בית ה'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. טורקיה גלאטסראיי 6 5 1 525 486 39+ 11
2. בוסניה והרצגובינה איגוקאה 6 3 3 460 454 6+ 9
3. יוון פאוק סלוניקי 6 2 4 442 459 17- 8
4. צ'כיה  נימבורק 6 2 4 481 509 28- 8

בית ו'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. טורקיה טופאש בורסה 6 4 2 483 463 20+ 10
2. צרפת שטרסבורג 6 3 3 491 489 2+ 9
3. בלגיה אוסטנדה 6 3 3 516 500 16+ 9
4. אסטוניה קאלב/קראמו 6 2 4 463 501 38- 8
  • שטרסבורג מובילה על אוסטנדה בזכות מאזן פנימי.

בית ז'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. רומניה קלוז' נפוקה 6 5 1 523 505 18+ 11
2. ישראל הפועל חולון 6 4 2 494 458 36+ 10
3. טורקיה דרושפאקה 6 2 4 459 470 11- 8
4. איטליה ניו באסקט ברינדיזי 6 1 5 464 507 43- 7

בית ח'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. ליטא ריטאס וילנה 6 4 2 475 442 33+ 10
2. ספרד סן פבלו בורגוס 6 4 2 487 472 15+ 10
3. טורקיה בשיקטש 6 3 3 471 478 7- 9
4. גרמניה אולדנבורג 6 1 5 450 491 41- 7

שלב הפליי-איןעריכה

בשלב זה התמודדו הקבוצות שסיימו במקומות 2 ו-3 בסדרת הטוב משלוש על מקום בשלב 16 האחרונות. הקבוצות שסיימו במקום ה-2 אירחו את משחק מספר 1 ו-3 במידת הצורך והקבוצות שסיימו במקום ה-3 אירחו את משחק מספר 2.

פליי-אין
קבוצה 1 תוצאה קבוצה 2 משחק 1 משחק 2 משחק 3
ספרד  טנריפה 2–1 טורקיה  פינאר קרשיאקה 76 - 69 80 - 88 74 - 71
ישראל  הפועל ירושלים 1–2 אוקראינה  פרומיתיי 95 - 70 79 - 82 75 - 85
צרפת  דיז'ון 2–0 לטביה  ואף ריגה 84 – 77 83 – 79
איטליה  אוניברסו טרוויזו 2–0 יוון  לאבריו 87 – 72 90 – 78
בוסניה והרצגובינה  איגוקאה 1–2 בלגיה  אוסטנדה 87 – 72 64 – 85 77 – 83
צרפת  שטרסבורג 2–0 יוון  פאוק סלוניקי 105 – 78 80 – 79
ישראל  הפועל חולון 2–1 טורקיה  בשיקטש 72 – 73 72 - 70 74 – 68
ספרד  סן פבלו בורגוס 1–2 טורקיה  דרושפאקה 83 – 78 66 – 85 68 – 80

שלב 16 האחרונותעריכה

שתי הקבוצות הראשונות בכל בית העפילו לשלב רבע הגמר.

בית ט'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. ישראל  הפועל חולון 6 4 2 465 443 22+ 10
2. גרמניה  לודוויגסבורג 6 4 2 438 414 24+ 10
3. צרפת  דיז'ון 6 3 3 461 476 15- 9
4. טורקיה  גלאטסראיי 6 1 5 433 464 31- 7

בית י'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. ספרד  מנרסה 6 4 2 537 483 54+ 10
2. טורקיה  טופאש בורסה 6 4 2 483 440 43+ 10
3. טורקיה  דרושפאקה 6 4 2 492 495 3- 10
4. איטליה  אוניברסו טרוויזו 6 0 6 464 558 94- 6

בית יא'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. רומניה  קלוז' נפוקה 4 3 1 320 308 12+ 7
2. ספרד  אוניקאחה מאלגה 4 2 2 302 294 8+ 6
3. בלגיה  אוסטנדה 4 1 3 294 314 20- 5
4. אוקראינה  פרומיתיי[1] - - - - - - -

בית יב'עריכה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים סלי זכות סלי חובה הפרש נקודות
1. ספרד  טנריפה 6 6 0 494 407 87+ 12
2. צרפת  שטרסבורג 6 3 3 463 449 14+ 9
3. ליטא  ריטאס וילנה 6 2 4 455 493 38- 8
4. הונגריה  פלקו סומבטהי 6 1 5 458 521 63- 7

שלבי הגמרעריכה

רבע הגמרעריכה

8 הקבוצות שהעפילו משלב 16 האחרונות התמודדו בסדרות עפ"י הגרלה. הקבוצות שסיימו במקומות הראשונים זכו ליתרון ביתיות ואירחו את המשחק הראשון והשלישי (במידת הצורך). המדורגת נמוך יותר אירחו את המשחק השני .

קבוצה 1 תוצאה בסדרה קבוצה 2 משחק ראשון משחק שני משחק שלישי
רומניה  קלוז' נפוקה 1–2 לודוויגסבורג גרמניה  76–73 92-75 73–79
ספרד  מנרסה 2–0 אוניקאחה מאלגה ספרד  86–63 91- 89
ישראל  הפועל חולון 2–0 שטרסבורג צרפת  93–75 80-81
ספרד  טנריפה 2–0 טופאש בורסה טורקיה  78–77 74-73

פיינל פורעריכה

  חצי הגמר הגמר
 גרמניה  לודוויגסבורג  55  
 ספרד  מנרסה  63  
 
     ספרד  מנרסה  87
   ספרד  טנריפה  98
המשחק על המקום השלישי
 ישראל  הפועל חולון  71  גרמניה  לודוויגסבורג  88
 ספרד  טנריפה  78    ישראל  הפועל חולון  68

קישורים חיצונייםעריכה

הערות שולייםעריכה


ליגת האלופות בכדורסל 2021/2022 - שלב הבתים

בית א'
ספרד  טנריפה
איטליה  דינמו סאסארי
גרמניה  לודוויגסבורג
אוקראינה  פרמיטי קמיאנסק

בית ה'
בוסניה והרצגובינה  איגוקאה
יוון  פאוק סלוניקי
צ'כיה  נימבורק
טורקיה  גלאטסראיי

בית ו'
בלגיה  אוסטנדה
צרפת  שטרסבורג
טורקיה  טופאש בורסה
אסטוניה  קראמו

בית ז'
ישראל  הפועל חולון
איטליה  ברינדיזי
טורקיה  דרושפאקה
רומניה  קלוז'-נאפוקה