קו J/Z של הרכבת התחתית של ניו יורק
קו J/Z או בשמו המלא קו מאסף/מהיר רחוב נאסו (באנגלית: J Nassau Street Local and Z Nassau Street Express) הוא קו רכבת תחתית באגף B של הרכבת התחתית של ניו יורק. סמל המסלול של הקו הוא בצבע חום ופועלות בו 30 תחנות. הקו מתחלק לשני חלקים: קו J: הקו הרגיל הנוסע ממרכז מנהטן עד לג'מייקה שבמזרח קווינס, הקו הוא מאסף ועוצר בכל התחנות. וקו Z הנוסע באותו המסלול בדיוק אך משמש כגיבוי לקו בשעות העומס ומדלג על תחנות רבות במסלולו.
מידע כללי | |
---|---|
מדינה | ארצות הברית |
עיר | ניו יורק |
שם המערכת | הרכבת התחתית של ניו יורק |
מפעיל | רשות התחבורה העירונית בניו יורק |
מידע על הקו | |
צבע על המפה | חום |
מספר התחנות | 30 |
תרשים הקו | |
מסלול הקו עריכה
הקו מתחיל את מסלולו בדרום מנהטן תחתית. הקו נוסע מעט לכיוון צפונה אך באזור לואר איסט סייד הוא פונה מזרחה ונכנס לברוקלין דרך גשר ויליאמסבורג. לאחר הגשר נוסע הקו במסלול אלכסוני לכיוון דרום מזרח על קו התפר שבין ברוקלין וקווינס. סמוך לאזור פלטבוש פונה הקו לכיוון צפון מזרח ונוסע במסלול אלכסוני עד לג'מייקה שבצפון מזרח קווינס שם תחנתו הסופית.