פתיחת התפריט הראשי

אליפות העולם בשחייה 2016 (בריכת 25 מטר)

עיינו גם בפורטל

Swimming portal.png

פורטל השחייה הוא שער לכל הערכים והנושאים הקשורים לשחייה תחרותית. הפורטל מציג את כל האלופים האולימפיים, אלופי העולם, את שיאי העולם, את אליפויות אירופה וכן את כל שחייני העלית הישראלים לדורותיהם.


אליפות העולם השלוש עשרה בשחייה (בריכת 25 מטר), נערכה בוינדזור, אונטריו, קנדה מה-6 בדצמבר עד ל-11 בדצמבר 2016. באליפות תחרויות שחייה, בבריכת 25 מטר, ב-46 משחים שונים, 17 משחים אישיים לנשים ולגברים, 5 משחי שליחים לנשים ולגברים ו-2 משחי שליחים משולבים בשתי שחייניות ובשני שחיינים.

תוכן עניינים

שיאי עולםעריכה

7 בדצמבר

8 בדצמבר

שחייניות מצטיינותעריכה

שחיינית מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
קטינקה הוסו הונגריה   הונגריה 7 (7 אישיות) 2 (2 אישיות) 9
קלסי וורל ארצות הברית   ארצות הברית 4 3 (3 אישיות) 7
לילי קינג ארצות הברית   ארצות הברית 4 (1 אישית) 1 (1 אישית) 5
ליה סמית' ארצות הברית   ארצות הברית 2 (2 אישיות) 1 3

שחיינים מצטייניםעריכה

שחיין מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
ולדימיר מורוזוב רוסיה   רוסיה 5 2 (2 אישיות) 7
אלכסנדר פופקוב רוסיה   רוסיה 5 (2 מהמוקדמות) 5
צ'אד לה קלו דרום אפריקה   דרום אפריקה 3 (3 אישיות, שיא עולם) 1 (1 אישית) 4
פארק טאי-הוואן קוריאה הדרומית   קוריאה הדרומית 3 (3 אישיות) 3
מרקו קוך גרמניה   גרמניה 2 (2 אישיות) 2

טבלת התוצאותעריכה

נשיםעריכה

התחרות

50 מטר חופשי ראנומי קרומווידיויו
הולנד   הולנד
23.60 שניות סילביה די פייטרו
איטליה   איטליה
23.90 שניות מדיסון קנדי
ארצות הברית   ארצות הברית
23.93 שניות
100 מטר חופשי בריטני אלמסלי
אוסטרליה   אוסטרליה
51.81 שניות ראנומי קרומווידיויו
הולנד   הולנד
51.92 שניות פני אולקסיאק
קנדה   קנדה
52.01 שניות
200 מטר חופשי פדריקה פלגריני
איטליה   איטליה
1:51.73 דקות קטינקה הוסו
הונגריה   הונגריה
1:52.28 דקות טיילור ראק
קנדה   קנדה
1:52.50 דקות
400 מטר חופשי ליה סמית'
ארצות הברית   ארצות הברית
3:57.78 דקות ורוניקה פופובה
רוסיה   רוסיה
3:58.90 דקות צ'יהירו איגרשי
יפן   יפן
3:59.41 דקות
800 מטר חופשי ליה סמית'
ארצות הברית   ארצות הברית
8:10.17 דקות אשלי טוויצ'ל
ארצות הברית   ארצות הברית
8:11.95 דקות קיאה מלוורטון
אוסטרליה   אוסטרליה
8:16.51 דקות
50 מטר גב אטיין מדיירוס
ברזיל   ברזיל
25.82 שניות קטינקה הוסו
הונגריה   הונגריה
25.99 שניות אלכסנדרה דה לוף
ארצות הברית   ארצות הברית
26.14 שניות
100 מטר גב קטינקה הוסו
הונגריה   הונגריה
55.54 שניות קיילי מאס
קנדה   קנדה
56.24 שניות ג'ורג'יה דייוויס
הממלכה המאוחדת   הממלכה המאוחדת
56.45 שניות
200 מטר גב קטינקה הוסו
הונגריה   הונגריה
2:00.79 דקות דרינה זבינה
אוקראינה   אוקראינה
2:02.24 דקות אמילי סיבום
אוסטרליה   אוסטרליה
2:02.65 דקות
50 מטר חזה לילי קינג
ארצות הברית   ארצות הברית
28.92 שניות אליה אטקינסון
ג'מייקה   ג'מייקה
29.11 שניות מולי האניס
ארצות הברית   ארצות הברית
29.58 שניות
100 מטר חזה אליה אטקינסון
ג'מייקה   ג'מייקה
1:03.03 דקות לילי קינג
ארצות הברית   ארצות הברית
1:03.35 דקות מולי האניס
ארצות הברית   ארצות הברית
1:03.89 דקות
200 מטר חזה מולי רנשאו
הממלכה המאוחדת   הממלכה המאוחדת
2:18.51 דקות קלסי ווג
קנדה   קנדה
2:18.52 דקות קלואי טאטון
הממלכה המאוחדת   הממלכה המאוחדת
2:18.83 דקות
50 מטר פרפר יאנט אוטסן
דנמרק   דנמרק
24.92 שניות קלסי וורל
ארצות הברית   ארצות הברית
25.27 שניות ריקקו איקיי
יפן   יפן
25.32 שניות
100 מטר פרפר קטינקה הוסו
הונגריה   הונגריה
55.12 שניות קלסי וורל
ארצות הברית   ארצות הברית
55.22 שניות ריקקו איקיי
יפן   יפן
55.64 שניות
200 מטר פרפר קטינקה הוסו
הונגריה   הונגריה
2:02.15 דקות קלסי וורל
ארצות הברית   ארצות הברית
2:02.89 דקות ז'נג יופיי
הרפובליקה העממית של סין   סין
2:05.10 דקות
100 מטר מעורב אישי קטינקה הוסו
הונגריה   הונגריה
57.24 שניות אמילי סיבום
אוסטרליה   אוסטרליה
57.97 שניות אליה אטקינסון
ג'מייקה   ג'מייקה
58.04 שניות
200 מטר מעורב אישי קטינקה הוסו
הונגריה   הונגריה
2:02.90 דקות אלה איסטין
ארצות הברית   ארצות הברית
2:05.02 דקות מדיסין קוקס
ארצות הברית   ארצות הברית
2:05.93 דקות
400 מטר מעורב אישי קטינקה הוסו
הונגריה   הונגריה
4:21.67 דקות אלה איסטין
ארצות הברית   ארצות הברית
4:27.74 דקות מדיסין קוקס
ארצות הברית   ארצות הברית
4:27.78 דקות
4x50 מטר חופשי שליחות קנדה   קנדה
מישל ויליאמס (24.07)
סנדרין מיינוויל (23.62)
טיילור ראק (23.77)
פני אולקסיאק (23.54)
*אלכסיה זבניק
*שרה דרסל
1:35.00 דקות הולנד   הולנד
טמרה ון וליט (24.45)
ראנומי קרומווידיויו (23.11)
מאיקה דה וורד (24.09)
קים בוש (23.72)
*מוד ון דר מיר
1:35.37 דקות איטליה   איטליה
סילביה די פייטרו (23.92)
אריקה פראיולי (23.52)
אגליה פצטו (24.06)
פדריקה פלגריני (24.11)
1:35.61 דקות
4x100 מטר חופשי שליחות ארצות הברית   ארצות הברית
אמנדה וייר (52.95)
קלסי וורל (51.04)
התוצאה המהירה באליפות
מדיסון קנדי (52.84)
מלורי קומרפורד (51.99)
*אלכסנדרה דה לוף
*קייטי דרבוט
*קטרינה קונופקה
3:28.82 דקות איטליה   איטליה
אריקה פראיולי (53.51)
סילביה די פייטרו (52.06)
אגליה פצטו (52.52)
פדריקה פלגריני (52.19)
3:30.28 דקות הולנד   הולנד
מוד ון דר מיר (53.48)
מריט סטיינברכן (53.17)
מאיקה דה וורד (53.09)
ראנומי קרומווידיויו (51.36)
*קים בוש
*רובין נוימן
3:31.10 דקות
4x200 מטר חופשי שליחות קנדה   קנדה
קטרין סברד (1:55.53)
טיילור ראק (1:51.69)
קנדי גוס (1:54.62)
פני אולקסיאק (1:52.05)
*אלכסיה זבניק
7:33.89 דקות ארצות הברית   ארצות הברית
ליה סמית' (1:54.87)
מלורי קומרפורד (1:53.32)
שרה גיבסון (1:55.43)
מדיסין קוקס (1:55.03)
*קייטי דרבוט
7:38.65 דקות רוסיה   רוסיה
דריה מולקייבה (1:57.53)
דריה אוסטינובה (1:55.13)
ארינה אופנישבה (1:54.83)
ורוניקה פופובה (1:52.44)
*אירנה קריבונוגובה
7:39.93 דקות
4x50 מטר מעורב שליחות ארצות הברית   ארצות הברית
אלכסנדרה דה לוף (26.12)
לילי קינג (28.78)
קלסי וורל (24.44)
קטרינה קונופקה (23.93)
*מולי האניס
*שרה גיבסון
1:43.27 דקות
שיא עולם
איטליה   איטליה
סילביה סקליה (26.96)
מרטינה קררו (30.12)
סילביה די פייטרו (24.88)
אריקה פראיולי (23.42)
*אגליה פצטו
1:45.38 דקות דנמרק   דנמרק
מיה נילסן (26.71)
מטילדה שכורדר (30.67)
אמילי בקמן (24.96)
יאנט אוטסן (23.64)
1:45.98 דקות
4x100 מטר מעורב שליחות ארצות הברית   ארצות הברית
אלכסנדרה דה לוף (56.68)
לילי קינג (1:03.71)
קלסי וורל (55.48)
מלורי קומרפורד (52.02)
*הלן מופיט
*מולי האניס
*שרה גיבסון
*אמנדה וייר
3:47.89 דקות
שיא אליפות
קנדה   קנדה
קיילי מאס (56.29)
רייצ'ל ניקול (1:05.13)
קטרין סברד (56.38)
פני אולקסיאק (51.07)
*הילרי קולדוול
*טיילור ראק
3:48.87 דקות אוסטרליה   אוסטרליה
אמילי סיבום (56.18)
ג'סיקה הנסן (1:04.83)
אמילי וושר (56.90)
בריטני אלמסלי (51.75)
3:49.66 דקות
  • (*) שחייניות ששחו בשלב המוקדמות במשחי השליחות וזכו אף הן במדליות.

גבריםעריכה

התחרות

50 מטר חופשי יסה פוץ
הולנד   הולנד
21.10 שניות ולדימיר מורוזוב
רוסיה   רוסיה
21.14 שניות סימונאס ביליס
ליטא   ליטא
21.23 שניות
100 מטר חופשי סימונאס ביליס
ליטא   ליטא
46.58 שניות שינרי שיורה
יפן   יפן
46.59 שניות טומאסו ד'אורסוניה
אוסטרליה   אוסטרליה
46.70 שניות
200 מטר חופשי פארק טאי-הוואן
קוריאה הדרומית   קוריאה הדרומית
1:41.03 דקות
שיא אליפות
צ'אד לה קלו
דרום אפריקה   דרום אפריקה
1:41.65 דקות אלכסנדר קרסניך
רוסיה   רוסיה
1:41.95 דקות
400 מטר חופשי פארק טאי-הוואן
קוריאה הדרומית   קוריאה הדרומית
3:34.59 דקות אלכסנדר קרסניך
רוסיה   רוסיה
3:35.30 דקות פיטר ברנק
הונגריה   הונגריה
3:37.65 דקות
1500 מטר חופשי פארק טאי-הוואן
קוריאה הדרומית   קוריאה הדרומית
14:15.51 דקות
שיא אליפות
גרגוריו פלטריניירי
איטליה   איטליה
14:21.94 דקות וויצ'ך ווידק
פולין   פולין
14:25.37 דקות
50 מטר גב ג'וניה קוגה
יפן   יפן
22.85 שניות ג'רמי סטרביוס
צרפת   צרפת
22.99 שניות פבל סנקוביץ'
בלארוס   בלארוס
23.03 שניות
100 מטר גב מיץ' לרקין
אוסטרליה   אוסטרליה
49.65 שניות אנדריי שבסוב
רוסיה   רוסיה
49.69 שניות שיו ג'יאיו
הרפובליקה העממית של סין   סין
50.02 שניות
200 מטר גב רדוסלב קבנצקי
פולין   פולין
1:47.63 דקות ג'ייקוב פבלי
ארצות הברית   ארצות הברית
1:48.98 דקות מסקי קנקו
יפן   יפן
1:49.18 דקות
50 מטר חזה קמרון ואן דר בורג
דרום אפריקה   דרום אפריקה
25.64 שניות פיטר סטיבנס
סלובניה   סלובניה
25.85 שניות פליפה לימה
ברזיל   ברזיל
25.98 שניות
100 מטר חזה מרקו קוך
גרמניה   גרמניה
56.77 שניות ולדימיר מורוזוב
רוסיה   רוסיה
57.00 שניות פביו סקוצולי
איטליה   איטליה
57.04 שניות
200 מטר חזה מרקו קוך
גרמניה   גרמניה
2:01.21 דקות
שיא אליפות
אנדרו ויליס
הממלכה המאוחדת   הממלכה המאוחדת
2:02.71 דקות מיכאיל דורינוב
רוסיה   רוסיה
2:03.09 דקות
50 מטר פרפר צ'אד לה קלו
דרום אפריקה   דרום אפריקה
21.98 שניות טום שילדס
ארצות הברית   ארצות הברית
22.40 שניות דייוויד מורגן
אוסטרליה   אוסטרליה
22.47 שניות
100 מטר פרפר צ'אד לה קלו
דרום אפריקה   דרום אפריקה
48.08 שניות
שיא עולם
טום שילדס
ארצות הברית   ארצות הברית
49.09 שניות דייוויד מורגן
אוסטרליה   אוסטרליה
49.31 שניות
200 מטר פרפר צ'אד לה קלו
דרום אפריקה   דרום אפריקה
1:48.76 דקות טום שילדס
ארצות הברית   ארצות הברית
1:49.50 דקות דאיה סטו
יפן   יפן
1:49.97 דקות
100 מטר מעורב אישי מייקל אנדרו
ארצות הברית   ארצות הברית
51.84 שניות דאיה סטו
יפן   יפן
52.01 שניות שינרי שיורה
יפן   יפן
52.17 שניות
200 מטר מעורב אישי וואנג שון
הרפובליקה העממית של סין   סין
1:51.74 דקות פיליפ היינץ
גרמניה   גרמניה
1:52.07 דקות דאיה סטו
יפן   יפן
1:52.89 דקות
400 מטר מעורב אישי דאיה סטו
יפן   יפן
3:59.24 דקות מקס ליצ'פילד
הממלכה המאוחדת   הממלכה המאוחדת
4:00.66 דקות דויד ורסטו
יפן   יפן
4:01.56 דקות
4x50 מטר חופשי שליחים רוסיה   רוסיה
אלכסיי בריאנסקי (21.70)
ניקיטה לובינצב (21.06)
אלכסנדר פופקוב (20.85)
ולדימיר מורוזוב (20.71)
*קיריל פריגודה
1:24.32 דקות ארצות הברית   ארצות הברית
פול פאוורס (21.73)
בלייק פירוני (21.14)
מייקל צ'דוויק (21.02)
טום שילדס (20.58)
*דילון וירבה
*מייקל אנדרו
1:24.47 דקות יפן   יפן
קוסוקה מאצוי (21.81)
קנטה איטו (20.96)
שינרי שיורה (20.60)
ג'וניה קוגה (21.14)
1:24.51 דקות
4x100 מטר חופשי שליחים רוסיה   רוסיה
ניקיטה לובינצב (47.34)
מיכאיל וקובישצ'ב (46.96)
ולדימיר מורוזוב (45.42)
אלכסנדר פופקוב (46.18)
*אלכסיי בריאנסקי
3:05.90 דקות צרפת   צרפת
קלמנט מיניון (46.91)
ג'רמי סטרביוס (46.21)
ג'ורדן פוטה (47.90)
מדי מטלה (46.33)
*יונל גובינדין
3:07.35 דקות אוסטרליה   אוסטרליה
בריידן מקרתי (47.57)
דניאל סמית (46.84)
דייוויד מורגן (47.48)
טומאסו ד'אורסוניה (45.87)
*ג'ק ג'ררד

ארצות הברית   ארצות הברית
מייקל צ'דוויק (47.56)
טום שילדס (46.59)
פול פאוורס (47.59)
בלייק פירוני (46.02)
*מת'יו ג'וסה
3:07.76 דקות
4x200 מטר חופשי שליחים רוסיה   רוסיה
מיכאיל דובגליוק (1:44.27)
מיכאיל וקובישצ'ב (1:42.86)
ארטם לובוזוב (1:44.04)
אלכסנדר קרסניך (1:40.93)
*דניל פסינקוב
6:52.10 דקות ארצות הברית   ארצות הברית
בלייק פירוני (1:43.14)
ג'ייקוב פבלי (1:43.38)
פייס קלארק (1:44.16)
זיין גרותה (1:42.66)
6:53.34 דקות יפן   יפן
יוקי קובורי (1:43.97)
דאיה סטו (1:42.54)
צובסה אמאי (1:44.11)
קצוהירו מצומוטו (1:42.92)
6:53.54 דקות
4x50 מטר מעורב שליחים רוסיה   רוסיה
אנדריי שבסוב (23.46)
קיריל פריגודה (25.52)
אלכסנדר פופקוב (22.08)
ולדימיר מורוזוב (20.46)
*גרגורי טרסביץ'
*אולג קוסטין
*דניל פחומוב
*אלכסיי בריאנסקי
1:31.52 דקות ארצות הברית   ארצות הברית
ג'ייקוב פבלי (23.54)
קודי מילר (25.68)
טום שילדס (21.94)
מייקל צ'דוויק (20.81)
*מת'יו ג'וסה
*מייקל אנדרו
*פול פאוורס
1:31.97 דקות בלארוס   בלארוס
פבל סנקוביץ' (23.05)
איליה סימנוביץ' (25.82)
יוהאן צורקין (22.59)
אנטון לטקין (21.03)
1:32.49 דקות
4x100 מטר מעורב שליחים רוסיה   רוסיה
אנדריי שבסוב (50.30)
קיריל פריגודה (55.78)
אלכסנדר חרלנוב (49.51)
ולדימיר מורוזוב (45.58)
*גרגורי טרסביץ'
*אולג קוסטין
*אלכסנדר פופקוב
3:21.17 דקות אוסטרליה   אוסטרליה
מיץ' לרקין (50.24)
טומי סוסיפטו (57.46)
דייוויד מורגן (49.32)
טומאסו ד'אורסוניה (20.81)
*בובי הרלי
*דניאל סמית
3:23.56 דקות יפן   יפן
ג'וניה קוגה (50.26)
יושירי ימנקה (57.57)
טקשי קוואמוטו (50.02)
שינרי שיורה (46.86)
*קנטה איטו
3:24.71 דקות
  • (*) שחיינים ששחו בשלב המוקדמות במשחי השליחים וזכו אף הם במדליות.

שליחים משולב (2 שחייניות ו-2 שחיינים)עריכה

התחרות

4x50 מטר חופשי שליחים רוסיה   רוסיה
אלכסיי בריאנסקי (21.40)
ולדימיר מורוזוב (20.44)
מריה קמנבה (24.01)
רוזליה נסרטדינובה (23.88)
*אלכסנדר פופקוב
1:29.73 דקות הולנד   הולנד
יסה פוץ (21.27)
נילס קורסטניה (21.15)
ראנומי קרומווידיויו (23.34)
מאיקה דה וורד (24.06)
*קים בוש
*טמרה ון וליט
1:29.82 דקות קנדה   קנדה
יורי קיסיל (21.39)
מרקוס תורמאייר (21.28)
מישל ויליאמס (23.48)
סנדרין מיינוויל (23.68)
*מירנדו רישר-ג'ארי
*אלכסיה זבניק
*קטרין סברד
1:29.83 דקות
4x50 מטר מעורב שליחים ארצות הברית   ארצות הברית
טום שילדס (23.45)
לילי קינג (28.74)
קלסי וורל (24.59)
מייקל צ'דוויק (20.44)
*אלכסנדרה דה לוף
*קודי מילר
*מתיו ג'וסה
*מלורי קומרפורד
1:37.22 דקות
שיא אליפות
ברזיל   ברזיל
אטיין מדירוס (25.93)
פליפה לימה (25.46)
ניקולס סנטוס (21.93)
לריסה אוליביירה (24.42)
1:37.74 דקות יפן   יפן
ג'וניה קוגה (22.74)
יושיקי ימנקה (26.48)
ריקקו איקיי (24.89)
סיוקי אוצ'י (24.34)
*אמי מונורוקי
*טקשי קאוומוטו
1:38.45 דקות
  • (*) שחו בשלב המוקדמות וזכו במדליה.

טבלת המדליותעריכה

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
1 ארצות הברית   ארצות הברית 8 15 7 30
2 הונגריה   הונגריה 7 2 2 11
3 רוסיה   רוסיה 6 5 3 14
4 דרום אפריקה   דרום אפריקה 4 1 0 5
5 קוריאה הדרומית   קוריאה הדרומית 3 0 0 3
6 קנדה   קנדה (מארחת) 2 3 3 8
7 הולנד   הולנד 2 3 1 6
8 יפן   יפן 2 2 12 16
9 אוסטרליה   אוסטרליה 2 2 7 11
10 גרמניה   גרמניה 2 1 0 3
11 איטליה   איטליה 1 4 2 7
12 הממלכה המאוחדת   הממלכה המאוחדת 1 2 2 5
13 ג'מייקה   ג'מייקה 1 1 1 3
ברזיל   ברזיל 1 1 1 3
15 הרפובליקה העממית של סין   סין 1 0 2 3
16 דנמרק   דנמרק 1 0 1 2
ליטא   ליטא 1 0 1 2
פולין   פולין 1 0 1 2
19 צרפת   צרפת 0 2 0 1
20 אוקראינה   אוקראינה 0 1 0 1
סלובניה   סלובניה 0 1 0 1
22 בלארוס   בלארוס 0 0 2 2
בסך הכל 46 46 47 139

נבחרת ישראלעריכה

דוד גמבורג היה הנציג הישראלי היחיד באליפות זו.

שם השחיין משחה שלב בתחרות תוצאה מיקום
דוד גמבורג 100 מטר חופשי מוקדמות 48.92 שניות 47
200 מטר חופשי מוקדמות 1:46.88 דקות 37
50 מטר גב מוקדמות 24.37 שניות 24
100 מטר גב מוקדמות 51.61 שניות 16
חצי גמר 51.76 שניות 16
200 מטר גב מוקדמות 1:56.64 דקות 24

קישורים חיצונייםעריכה