עונת 2016/2017 בליגת העל ההולנדית
עונת 2016/2017 הייתה העונה ה-61 של ליגת העל ההולנדית בכדורגל, שהיא הליגה ההולנדית הבכירה. בסיום אותה עונה זכתה פיינורד באליפות הליגה. גו אהד איגלס וניימכן ירדו לליגת המשנה.
תקופת התחרות | 7 באוגוסט 2016 – 14 במאי 2017 (281 ימים) |
---|---|
מספר משתתפות | 18 |
הזוכה | פיינורד (10) |
מספר משחקים | 306 |
מלך השערים |
ניקולאי יורגנסן (פיינורד) (21) |
השחקן המצטיין | כרים אל-אחמדי (פיינורד) |
מבנה
עריכהעל ניצחון הוענקו 3 נקודות ועל תיקו נקודה בודדת. הליגה כללה 18 קבוצות, (16 ששיחקו בעונה שעברה, אליהן הצטרפו גו אהד איגלס וספרטה רוטרדם שעלו מליגת המשנה) ששיחקו ביניהן במשך 2 סיבובים בני 17 משחקים כל אחד - 34 מחזורים בסה"כ. בסיומם הראשונה זכתה באליפות והקבוצה במקום ה-18 ירדה לליגת המשנה. הקבוצות במקומות 16 ו-17 התמודדו בפלייאוף ירידה בשיטת הטוב משני משחקים כנגד הקבוצות שהעפילו מטורניר הפלייאוף בליגת המשנה.
תחרויות אירופיות
עריכה- הקבוצה שסיימה במקום ה-1 העפילה לשלב הבתים של ליגת האלופות.
- הקבוצה שסיימה במקום ה-2 העפילה לשלב המוקדמות השלישי בליגת האלופות.
- מחזיקת הגביע העפילה לשלב הבתים של הליגה האירופית.
- הקבוצה שסיימה במקום ה-3 העפילה לשלב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית.
- הקבוצות שסיימו במקומות 4, 6, 8 ו-9 התמודדו על כרטיס בודד לשלב המוקדמות השני של הליגה האירופית.[א]
טבלת הליגה
עריכהמיקום | קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש שערים | נקודות | הערות |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | פיינורד | 34 | 26 | 4 | 4 | 86 | 25 | 61 | 84 | שלב הבתים בליגת האלופות |
2. | אייאקס | 34 | 25 | 6 | 3 | 73 | 23 | 56 | 81 | שלב המוקדמות ה-3 בליגת האלופות |
3. | פ.ס.וו. איינדהובן | 34 | 22 | 10 | 2 | 68 | 23 | 45 | 76 | שלב המוקדמות ה-3 בליגה האירופית |
4. | אוטרכט | 34 | 18 | 8 | 8 | 54 | 38 | 16 | 62 | פלייאוף הליגה על כרטיס לסיבוב המוקדמות ה-2 בליגה האירופית |
5. | ויטסה ארנהם[ב] | 34 | 15 | 6 | 13 | 51 | 40 | 11 | 51 | שלב הבתים בליגה האירופית |
6. | א.ז. אלקמאר | 34 | 12 | 13 | 9 | 56 | 52 | 4 | 49 | פלייאוף הליגה על כרטיס לסיבוב המוקדמות ה-2 בליגה האירופית |
7. | טוונטה[ג] | 34 | 12 | 9 | 13 | 48 | 50 | 2- | 45 | |
8. | חרונינגן | 34 | 10 | 13 | 11 | 55 | 51 | 4 | 43 | פלייאוף הליגה על כרטיס לסיבוב המוקדמות ה-2 בליגה האירופית |
9. | הירנפיין | 34 | 12 | 7 | 15 | 54 | 53 | 1 | 43 | |
10. | הראקלס אלמלו | 34 | 12 | 7 | 15 | 53 | 55 | 2- | 43 | |
11. | דן האג | 34 | 11 | 5 | 18 | 37 | 59 | 22- | 38 | |
12. | אקסלסיור רוטרדם | 34 | 9 | 10 | 15 | 43 | 60 | 17- | 37 | |
13. | וילם II | 34 | 9 | 9 | 16 | 29 | 44 | 15- | 36 | |
14. | זוולה | 34 | 9 | 8 | 17 | 39 | 67 | 28- | 35 | |
15. | ספרטה רוטרדם | 34 | 9 | 7 | 18 | 42 | 61 | 19- | 34 | |
16. | ניימכן | 34 | 9 | 7 | 18 | 32 | 59 | 27- | 34 | פלייאוף ירידה |
17. | רודה | 34 | 7 | 12 | 15 | 26 | 51 | 25- | 33 | |
18. | גו אהד איגלס | 34 | 6 | 5 | 23 | 32 | 73 | 41- | 23 | ירידה לליגת המשנה |
פלייאוף על הכרטיס לסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית
עריכהקבוצה 1 | תוצאה | קבוצה 2 | תוצאה משחק 1 | תוצאה משחק 2 |
---|---|---|---|---|
חרונינגן | 2–8 | א.ז. אלקמאר | 1–4 | 1–4 |
הירנפיין | 2–5 | אוטרכט | 1–2 | 1–3 |
קבוצה 1 | תוצאה | קבוצה 2 | תוצאה משחק 1 | תוצאה משחק 2 |
---|---|---|---|---|
א.ז. אלקמאר | 3–3 [א] | אוטרכט | 3–0 | 0–3 |
- ^ אוטרכט ניצחה בפנדלים לאחר הארכה
פלייאוף הירידה
עריכהאל הפלייאוף העפילו 4 הקבוצות שסיימו במקומות 2–5 בליגת המשנה, אליהן הצטרפו שתי הקבוצות שהעפילו מסיבוב הפלייאוף הראשון בליגת המשנה ושתי הקבוצות שסיימו במקומות 16 ו-17 בליגת העל לסדרת הטוב מ-2 משחקים.
קבוצה 1 | תוצאה | קבוצה 2 | תוצאה משחק 1 | תוצאה משחק 2 |
---|---|---|---|---|
מאסטריכט | 3–2 | קמבור | 1–1 | 2–1 |
הלמונד ספורט | 1–2 | רודה | 0–1 | 1–1 |
פולנדם | 2–4 | נאק ברדה | 2–2 | 0–2 |
אמן | 1–4 | ניימכן | 1–3 | 0–1 |
קבוצה 1 | תוצאה | קבוצה 2 | תוצאה משחק 1 | תוצאה משחק 2 |
---|---|---|---|---|
מאסטריכט | 0–1 | רודה | 0–0 | 0–1 |
נאק ברדה | 5–1 | ניימכן | 1–0 | 4–1 |