פתיחת התפריט הראשי

גוט טאלנט ישראלאנגלית: Israel's Got Talent) היא תוכנית מציאות בהנחיית עפר שכטר ואסי ישראלוף המחפשת את הכישרון הבא בישראל. התוכנית עלתה לאוויר ב-18 בפברואר 2018 בערוץ 13. התוכנית צולמה באולפני פתח תקווה, על הבמה בה צולם שלב ההופעות החיות של אקס פקטור ישראל.

גוט טאלנט ישראל
Israel's Got Talent
לוגו התוכנית
לוגו התוכנית
מבוסס על "America's Got Talent" (ארצות הברית)
סוגה ריאליטי כישרונות
יוצרים סיימון קאוול
מנחים עופר שכטר
אסי ישראלוף
שופטים נועה קירל
ירדן "ג'ורדי" פלג
מיה דגן (עונה 1)
מאור זגורי (עונה 1)
מורן אטיאס (עונה 2)
אורי גלר (עונה 2)
זוכים תומר דודאי (1)
נבחרת האקרובטיקה (2)
מופעי ילדים:
אקרוביט (1)
יעל דנון (2)
פרסים חוזה סינגל בינלאומי למקום ראשון
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 2
מספר פרקים 26
הפקה
חברת הפקה FremantleMedia
אתר צילומים אולפני פתח תקווה (עונה 1)
היכל קבוצת שלמה (עונה 2)
אורך פרק 60–105 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ 13
פורמט (תמונה) HDTV
תקופת שידור מקורית 18 בפברואר 2018 – רץ
קישורים חיצוניים
עמוד הסדרה באתר רשת 13

היסטורית התוכנית המקוריתעריכה

  ערך מורחב – America's Got Talent

התוכנית בישראל מבוססת על הפורמט המצליח America's Got Talent, שעונתה הראשונה עלתה בארצות הברית בשנת 2006, בערוץ NBC. התוכנית America's Got Talent, עליה מבוססת "גוט טאלנט ישראל", מבוססת אף היא על התוכנית הבריטית "Britain's Got Talent".[1] על אף שפרק הפיילוט של הגרסה הבריטית שודר לפני הפרק הראשון של הגרסה האמריקאית, שינוי המנחה בגרסה הבריטית גרם לכך שלגרסה האמריקאית הופקה עונה שלמה לפני שהופקה עונה לגרסה הבריטית.

מבנה הפורמטעריכה

בתחרות מתחרים אמנים ממגוון תחומים דוגמת ריקוד, קומדיה, קוסמות, אקרובטיקה, פירוטכניקה, שירה ועוד. המנצח בסוף העונה נבחר על ידי הצופים.

אודישניםעריכה

בשלב האודישנים כל מתמודד/ים מציג במופע קצר את כישרונו בפני ארבעת השופטים. בסוף האודישן כל שופט אומר או כן או לא. כן- אם אהב את המופע והכישרון ורוצה לראות אותו בשלבים הבאים, ולא- אם לא אהב או לא רוצה לראות את המתמודד/ים בשלבים הבאים של התחרות מסיבות כאלה ואחרות. בסוף ההצבעה, מתמודד צריך לקבל לפחות 3 כן מ4 השופטים כדי לעבור את האודישן ולהמשיך בתחרות.

בנוסף, לכל שופט יש 2 סוגי באזרים. ה"רד באזר" עליו אין לשופטים הגבלה. הם לוחצים עליו במהלך האודישן במידה שלא אהבו את המופע. אם מתמודד מקבל 4 רד באזרים - אחד מכל שופט, עליו לעצור את המופע והוא לא עובר לשלב הבא. ישנו גם את ה"גולדן באזר" עליו כל שופט יכול ללחוץ פעם אחת במהלך האודישנים. במידה ששופט לוחץ למתמודד/ים מסוימ/ים את ה"גולדן באזר" הוא מעביר אותו ישירות לחצי הגמר ללא התחשבות בדעותיהן האחרות של שאר השופטים.

בחירת השופטים (קאט אאוט)עריכה

בשלב זה ארבעת השופטים עוברים על כל האודישנים ובוחרים שנים עשר מתמודדים שלדעתם ראויים לעלות לחצי הגמר ולהצטרף לארבעת המתמודדים שקיבלו את הגולדן באזר.

חצי גמרעריכה

לחצי הגמר עולים 16 מתמודדים שמתוכם השופטים בוחרים שמונה מתמודדים לגמר. גם בשלב זה יש "גולדן באזר", רק שהפעם כל השופטים חייבים ללחוץ עליו לשניים מתוכם. בשלב זה גם למנחים ישנה אפשרות להעלות לגמר מתמודד על ידי לחצן ה"גולדן באזר", כך שבסופו של דבר יתמודדו בגמר תשעה מתמודדים בסך הכל.

הגמרעריכה

לגמר הגיעו 9 מתמודדים. הקהל בבית בוחר מי הטאלנט הבא של ישראל.

עונה 1 (2018)עריכה

תוכנית הבכורה עלתה לשידור ב־18 בפברואר 2018. בעונה זו המנחים הם עפר שכטר ואסי ישראלוף. השופטים הם: ג'ורדי, מיה דגן, נועה קירל[2] ומאור זגורי. אל הגמר הגיעו 9 מתמודדים ורק 3 העפילו לשלישית הגמר שהם: תומר דודאי, אנה סנגר ו2Sick. במהלך העונה שודרו 14 פרקים כאשר אחד מהפרקים היה ספיישל ילדים. הזוכה בגמר הוא תומר דודאי בן ה-37, קוסם המתמחה בתחום האילוזיות, דודאי זכה בהפקת מופע בימתי גדול בהפקת ארומה מיוזיק.[3]

נבחרת העונהעריכה

מקרא צבעים

  התמודד/ים קיבל/ו הכי הרבה קולות בגמר וזכה/ו במקום הראשון
  המתמודד/ים זכה/ו במקום השני
  המתמודד/ים ניצח/ו בעזרת כפתור "הגולדן באזר" והעפיל/ו אוטומטית לחצי הגמר / לגמר
  המתמודד/ים הפסיד/ו בשלב מסוים של התחרות
  המתמודד/ים הודח/ו בשלב הקודם ולא ממשיך/ים בתחרות
המתמודד/ים שלב
"הקאט אאוט"
חצי הגמר הגמר
שמות המתמודדים הכישרון
תומר דודאי מופע קסמים עבר העפיל
לגמר
העפיל לשלישית הגמר מקום ראשון[4]
אנה סנגר (ליציה) נגינה על פסנתר עברה אוטומטית
בגמר
העפילה לשלישית הגמר מקום שני
2Sick ריקוד טוורקינג עברו אוטומטית
בגמר
העפילו לשלישית הגמר
קטרינה ודימיטרי ריקוד אקרובטיקה עברו העפילו
לגמר
הפסידו הודחו (הגמר)
תיאטרון "אספלט" ריקוד, נגינה ומשחק עברו העפילו
לגמר
הפסידו הודחו (הגמר)
אילנה יהב ציור בחול עברה העפילה
לגמר
הפסידה הודחה (הגמר)
"בנאביסר" קומיקאי עברו אוטומטית
בגמר
הפסידו הודחו (הגמר)
להקת "דאנס לייף" ריקוד הודי אוטומטית
בחצי הגמר
העפילו
לגמר
הפסידו הודחו (הגמר)
ניב גרדוס ריקוד על עמוד אוטומטית
בחצי הגמר
העפיל
לגמר
הפסיד הודח (הגמר)
אנסמבל ענבלים נגינה על פעמוני יד אוטומטית
בחצי הגמר
הפסידו הודחו (חצי גמר)
אופיר ועופרי ריקוד בצ'טה עברו הפסידו הודחו (חצי גמר)
שון גרנות זילברשטיין ריקוד סטפס עבר הפסיד הודח (חצי גמר)
בן בר שירה אוטומטית
בחצי הגמר
הפסיד הודח (חצי גמר)
Yes Ma'am שירה עברו הפסידו הודחו (חצי גמר)
ליעוז שם טוב מופע קסמים קומי עבר הפסיד הודח (חצי גמר)
Ron & The Red Beans ריקוד ושירה עברו הפסידו הודחו (חצי גמר)

מופע הילדיםעריכה

פרק ספיישל שודר ב-25 במרץ 2018, בו התמודדו 10 הרכבי ילדים. בספיישל ניצחו הרכב "אקרוביט".[5]

מקרא צבעים

  המתמודדים ניצחו כביצוע המצטיין וזכו במקום הראשון
  המתמודד/ים הפסיד/ו
  המתמודדים ניצחו
סדר ההופעה המתמודד/ים הגמר
שמות המתמודדים גיל הכישרון
1 Brats Crew 11-15 ריקוד הפסידו
2 לייה אליס 11 שירה הפסידה
3 טום מתתיהו 10 סטנדאפ הפסיד
4 נועם ועמית ירון 10 ריקוד הפסידו
5 עומר אליאס 12 גיטרה חשמלית הפסיד
6 אקרוביט 9-18 התעמלות קרקע ניצחו הביצוע המצטיין[6]
7 טלי ואמילי קופר 10 ו15 שירה הפסידו
8 תומר וניקול 12.5 ו10 ריקוד הפסידו
9 נבו אבוטבול 13 אומן חושים הפסיד
10 ליאנה אברבוך 8[7] שירה הפסידה

עונה 2 (2018-19)עריכה

  ערך מורחב – גוט טאלנט ישראל עונה 2

בעונה זו עזבו מיה דגן ומאור זגורי את התוכנית. השופטים הם: אורי גלר, נועה קירל, ג'ורדי ומורן אטיאס. מאחורי הקלעים ראיינה את המתמודדים הדמות "רעיה" מהעונה הראשונה. העונה עלתה ב-28 בנובמבר 2018 ברשת 13. לשלישיית הגמר עלו אמיר וג'ניפר, פלג סולרסקי ונבחרת האקרובטיקה של ישראל. בגמר הגדול של העונה נצחו נבחרת האקרובטיקה של ישראל: דניאל אורלביץ', לידר דנה, ינאי כלפה ואפי סאץ'.

נבחרת העונהעריכה

מקרא צבעים

  התמודד/ים קיבל/ו הכי הרבה קולות בגמר וזכה/ו במקום הראשון
  המתמודד/ים זכה/ו במקום השני
  המתמודד/ים ניצח/ו בעזרת כפתור "הגולדן באזר" והעפיל/ו אוטומטית לחצי הגמר / לגמר
  המתמודד/ים הפסיד/ו בשלב מסוים של התחרות
  המתמודד/ים הודח/ו בשלב הקודם ולא ממשיך/ים בתחרות
המתמודד/ים שלב
"הקאט אאוט"
חצי הגמר הגמר
שמות המתמודדים הכישרון
נבחרת האקרובטיקה אקרובטיקה אוטומטית
בחצי הגמר
אוטומטית
בגמר
העפילו לשלישית הגמר מקום ראשון
פלג סולרסקי ריקוד אוטומטית
בחצי הגמר
העפילה
לגמר
העפילה לשלישית הגמר מקום שני
אמיר וג'ניפר אומנות קרקס עברו העפילו
לגמר
העפילו לשלישית הגמר
ניסים רובין קוסמות עבר אוטומטית
בגמר
הפסיד הודח (הגמר)
להקת דמנטה ריקוד ותיפוף עברו אוטומטית
בגמר
הפסידו הודחו (הגמר)
רק לגעת (זהבה פדנס ואורן) ריקוד עם כיסא גלגלים אוטומטית
בחצי הגמר
העפילו
לגמר
הפסידו הודחו (הגמר)
רומיאו דיבור מהבטן אוטומטית
בחצי הגמר
העפיל
לגמר
הפסידו הודח (הגמר)
אלפנקס ריקוד עברו העפילו
לגמר
הפסידו הודחו (הגמר)
גברת רביע קומדיה עברה העפילה
לגמר
הפסידה הודחה (הגמר)
שלומי בן דוד קוסמות עבר הפסיד הודח (חצי גמר)
סילבינה אסקפה שירה עברה הפסידה הודחה (חצי גמר)
ווקה תקווה שירה עברו הפסידו הודחו (חצי גמר)
ג'מבו שואו ריקוד עברו הפסידו הודחו (חצי גמר)
שליו וטבעי נזיד קומדיה עברו הפסידו הודחו (חצי גמר)
לאון רומנצ'וק מופע בובות קומי עבר הפסיד הודח (חצי גמר)
אלי ופולינה ריקוד עברו הפסידו הודחו (חצי גמר)

מופע הילדיםעריכה

הספיישל חולק ל-2 חלקים. החלק הראשון שודר ב-20 בינואר 2019 והשני שודר שבוע בדיוק אחריו, ב-27 בינואר, בהם התמודדו 18 הרכבי ילדים בסך-הכל. בספיישל ניצחה הזמרת יעל דנון.

מקרא צבעים

  המתמודד/ים ניצח/ו כביצוע המצטיין וזכה/ו במקום הראשון
  המתמודד/ים הפסיד/ו
  המתמודד/ים ניצחו
חלק סדר
ההופעה
המתמודד/ים הגמר
שמות המתמודדים גיל הכישרון
I 1 ג'ימנסט מזכרת בתיה 7-19 אקרובטיקה הפסידו
2 רפאל בכר 13 שירה הפסיד
3 ליבי ויורי 14 ריקוד הפסידו
4 שחר ון בירן 14 קוסם ומנטליסט הפסיד
5 מיקה כהן 14 אומנות קרקס הפסידה
6 להקת "3D" 13-14 שירה וניגון הפסידו
7 המחול האירי 9-10 ריקוד אירי הפסידו
8 נועם לנין 14 שירה הפסידה
9 רומן קורמלוב 9 ריקוד הפסיד
II 10 Wave Crew 13-17 ריקוד הפסידו
11 עדי גולדשמידט 11 סטאנדאפ הפסיד
12 מעופפי חיפה 12 ו-17 אקרובטיקה הפסידו
13 מיה גרול 10 שירה הפסידה
14 סוף ארזי 12 ריקוד הפסיד
15 רביעיית סקסופונים 13-16 ניגון בסקסופון הפסידו
16 יעל דנון 12 שירה ניצחה הביצוע המצטיין
17 מיקה ודורי / הסטאקינג גירלס 12 ו-13 ספיד סטאקס הפסידו
18 נועה ורעות גולן 12 ו-8 ריקוד הפסידו

ראו גםעריכה

קישורים חיצונייםעריכה

הערות שולייםעריכה

  1. ^ מערכת ישראל היום, הצצה ראשונה לריאליטי של מאור זגורי ונועה קירל, ישראל היום!, ‏31 בדצמבר 2017
  2. ^ מבין כל השופטים ששפטו בתוכנית הזו, בכל המדינות בהן קיימת גרסה לתוכנית, נועה קירל בת ה-16 היא הצעירה ביותר
  3. ^ תומר דודאי הוא הזוכה בגמר "גוט טאלנט ישראל", וואלה! NEWS, ‏24 במרץ 2018
  4. ^ הזוכה הגדול של "גוט טאלנט ישראל": תומר דודאי!, רשת 13
  5. ^ סמדר שילוני, הכשרון של "גוט טאלנט": בינוניות, באתר ynet, 25 במרץ 2018
  6. ^ רגע הזכייה: המופע של "אקרוביט" הוא המופע המצטיין, רשת 13, ‏25 במרץ 2018
  7. ^ המתמודדת הכי צעירה בעונה