פתיחת התפריט הראשי

אליפות וימבלדון 2000 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי הדשא של אצטדיוני הטניס בווימבלדון. התחרות התחילה ב-26 ביוני והסתיימה ב-9 ביולי. תוכנית התחרות כללה תחרויות גברים, תחרויות נשים ותחרויות זוגות גברים, זוגות נשים וזוגות מעורבים.

תוכן עניינים

הפרסיםעריכה

מנצחי תחרויות קיבלו את הפרסים הבאים:

  • תחרות הגברים - £477,500
  • תחרות הנשים - £430,000
  • תחרות זוגות גברים - £195,630
  • תחרות זוגות נשים - £176,070
  • תחרות זוגות מעורבים - £83,100

סך הפרסים באליפות היה £8,056,480 והוא התחלק כדלקמן:

תחרות מנצח גמר חצי הגמר רבע הגמר הסיבוב הרביעי הסיבוב השלישי הסיבוב השני הסיבוב הראשון
בודדים גברים £477,500 £238,750 £119,380 £62,080 £33,420 £19,330 £11,700 £7,160
נשים £430,000 £215,000 £101,470 £52,760 £28,410 £15,460 £9,360 £5,730

התחרותעריכה

תחרות הגבריםעריכה

 
פיט סמפרס, מנצח התחרות

בתחרות זו השתתפו 128 טניסאים שחולקו ל-8 בתים. לקראת התחרות 16 המשתתפים החזקים דורגו כדלקמן:

  1. פיט סמפרס (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצח תחרויות 1993-1995 ו-1997-1999, ניצח בתחרות
  2. אנדרה אגאסי (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצח תחרות 1992, הודח בחצי הגמר
  3. מגנוס נורמן (שוודיה   שוודיה), הודח בסיבוב השני
  4. גוסטבו קוורטן (ברזיל   ברזיל), הודח בסיבוב השלישי
  5. יבגני קפלניקוב (רוסיה   רוסיה), הודח בסיבוב השני
  6. סדריק פיולין (צרפת   צרפת), הודח בסיבוב השני
  7. לייטון יואיט (אוסטרליה   אוסטרליה), הודח בסיבוב הראשון
  8. טים הנמן (בריטניה   בריטניה), הודח בסיבוב הרביעי
  9. תומאס אנקוויסט (שוודיה   שוודיה), הודח בסיבוב הרביעי
  10. מארק פיליפוסיס (אוסטרליה   אוסטרליה), הודח ברבעה גמר
  11. רישרד קרייצ'ק (הולנד   הולנד), מנצח תחרות 1996, הודח בסיבוב השני
  12. פטריק ראפטר (אוסטרליה   אוסטרליה), הפסיד במשחק הגמר
  13. ניקולס קיפר (גרמניה   גרמניה), הודח בסיבוב הראשון
  14. גרג רוזדסקי (בריטניה   בריטניה), הודח בסיבוב הראשון
  15. מאראט סאפין (רוסיה   רוסיה), הודח בסיבוב השני
  16. ניקולאס לפנטי (אקוודור   אקוודור), הודח בסיבוב השלישי

במשחק הגמר פיט סמפרס מארצות הברית נפגש עם פטריק ראפטר מאוסטרליה וניצח אותו ב-4 מערכות. בעקבות המשחק הוא זכה בפרס גראנד סלאם ה-13 ובכך נקבע שיא חדש. כמו כן הוא זכה בווימבלדון בפעם ה-7 ובכך השווה שיא של ויליאם רנשו.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                                   
  1  ארצות הברית  פיט סמפרס 6 64 6 6    
 ארצות הברית  ג'אן-מייקל גמביל 4 77 4 4    
  1  ארצות הברית  פיט סמפרס 77 6 6      
  Q  בלארוס  ולדימיר וולצ'קוב 64 2 4      
 זימבבואה  ביירון בלק 62 62 4    
  Q  בלארוס  ולדימיר וולצ'קוב 77 77 6      
    1  ארצות הברית פיט סמפרס 610 77 6 6  
  12  אוסטרליה  פטריק ראפטר 712 65 4 2  
  12  אוסטרליה  פטריק ראפטר 6 6 77      
 גרמניה  אלכסנדר פופ 3 2 61      
12  אוסטרליה  פטריק ראפטר 7 4 7 4 6
  2  ארצות הברית  אנדרה אגאסי 5 6 5 6 3  
10  אוסטרליה  מארק פיליפוסיס 64 3 4    
  2  ארצות הברית  אנדרה אגאסי 77 6 6      

תחרות הנשיםעריכה

 
ונוס ויליאמס, מנצחת התחרות

בתחרות הנשים השתתפו 128 טניסאיות שחולקו ל-8 בתים. 16 טניסאיות זכו לדירוג:

  1. מרטינה הינגיס (שווייץ   שווייץ), מנצחת תחרות 1997, הודחה ברבע הגמר
  2. לינדזי דבנפורט (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצחת תחרות 1999, הפסידה במשחק הגמר
  3. מרי פירס (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב השני
  4. קונצ'יטה מרטינס (ספרד   ספרד), מנצחת תחרות 1994, הודחה בסיבוב השני
  5. ונוס ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), ניצחה בתחרות
  6. מוניקה סלש (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחה ברבע הגמר
  7. נטלי טוזיאה (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב הראשון
  8. סרינה ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחה בחצי הגמר
  9. ארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו (ספרד   ספרד), הודחה בסיבוב הרביעי
  10. סנדרין טסטו (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב הראשון
  11. אנקה הובר (גרמניה   גרמניה), הודחה בסיבוב הרביעי
  12. אמנדה קוצר (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודחה בסיבוב השני
  13. אמלי מורסמו (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב הראשון
  14. ז'ולי אלאר-דקוז'י (צרפת   צרפת), הודחה בסיבוב הראשון
  15. ברברה שט (אוסטריה   אוסטריה), הודחה בסיבוב הראשון
  16. דומיניק ואן רוסט (בלגיה   בלגיה), הודחה בסיבוב הראשון

במשחק הגמר ונוס ויליאמס מארצות הברית נפגשה עם לינדזי דבנפורט מארצות הברית וניצחה אותה בשתי מערכות. באותה שנה היא ניצחה גם באליפות ארצות הברית הפתוחה ובמשחקים האולימפיים.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                       
  1  שווייץ  מרטינה הינגיס 3 6 4  
5  ארצות הברית  ונוס ויליאמס 6 4 6  
  5  ארצות הברית  ונוס ויליאמס 6 77    
  8  ארצות הברית  סרינה ויליאמס 2 63    
   ארצות הברית  ליזה ריימונד 2 0  
  8  ארצות הברית  סרינה ויליאמס 6 6    
    5  ארצות הברית  ונוס ויליאמס 6 77  
  2  ארצות הברית  לינדזי דבנפורט 3 63  
     אוסטרליה  ילנה דוקיץ' 6 6    
   ספרד  מגואי סרנה 3 2    
     אוסטרליה  ילנה דוקיץ' 4 2  
  2  ארצות הברית  לינדזי דבנפורט 6 6    
6  ארצות הברית  מוניקה סלש 77 4 0
  2  ארצות הברית  לינדזי דבנפורט 64 6 6  

תחרות זוגות גבריםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. טניסאיי הזוג שניצח בתחרות 1999 השנה שיחקו עם פרטנרים חדשים. 16 זוגות דורגו:

  1. טוד וודברידג' ומארק וודפורד (אוסטרליה   אוסטרליה), מנצחי תחרויות 1993-1997, ניצחו בתחרות
  2. פול האראש (הולנד   הולנד) וסנדון סטולי (אוסטרליה   אוסטרליה), הפסידו במשחק הגמר
  3. אלכס או'בריאן וג'רד פלמר (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו ברבע הגמר
  4. אליס פריירה (דרום אפריקה   דרום אפריקה) וריק ליץ' (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו ברבע הגמר
  5. יונס ביורקמן (שוודיה   שוודיה) וביירון בלק (זימבבואה   זימבבואה), הודחו בסיבוב השלישי
  6. דייוויד אדמס וג'ון-לפני דה יאגר (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודחו בחצי הגמר
  7. מרטין דם (צ'כיה   צ'כיה) וויין פריירה (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודחו בסיבוב השני
  8. אירז'י נובק ודוד ריקל (צ'כיה   צ'כיה), הודחו בסיבוב השלישי
  9. סבסטיאן לרו ודניאל נסטור (קנדה   קנדה), הודחו ברבע הגמר
  10. מאהש בהופאטי (הודו   הודו) ודוד פרינוסיל (גרמניה   גרמניה), הודחו בסיבוב השלישי
  11. ניקלס קולטי ומיכאל טילסטרום (שוודיה   שוודיה), הודחו בחצי הגמר
  12. ויין בלק וקווין אולייט (זימבבואה   זימבבואה), הודחו בסיבוב הראשון
  13. דונלד ג'ונסון (ארצות הברית   ארצות הברית) ופייט נורבל (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודחו בסיבוב השני
  14. ג'סטין גימלסטוב (ארצות הברית   ארצות הברית) ומארק נוולס (איי בהאמה   איי בהאמה), הודחו בסיבוב השלישי
  15. ג'ושוע איגל ואנדרו פלורנט (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו בסיבוב השני
  16. תומאס קרבונל (ספרד   ספרד) ומרטין גרסיה (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב הראשון

במשחק הגמר טוד וודברידג' ומארק וודפורד מאוסטרליה נפגשו עם פול האראש מהולנד וסנדון סטולי מאוסטרליה וניצחו אותם ב-3 מערכות. באותה שנה הם ניצחו גם באליפות צרפת הפתוחה.

תחרות זוגות נשיםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. זוג מנצחות תחרות 1999 לא השתתפו השנה. להלן הזוגות שקיבלו דירוג:

  1. ליזה ריימונד (ארצות הברית   ארצות הברית) ורנה סטאבס (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו בחצי הגמר
  2.  ??
  3. מרטינה הינגיס (שווייץ   שווייץ) ומרי פירס (צרפת   צרפת), הודחו בסיבוב השלישי
  4. ז'ולי אלאר דקוז'י (צרפת   צרפת) ואי סוגיאמה (יפן   יפן), הפסידו במשחק הגמר
  5. אנה קורניקובה (רוסיה   רוסיה) ונטליה זברבה (בלארוס   בלארוס), הודחו בחצי הגמר
  6. וירחיניה רואנו פסקואל (ספרד   ספרד) ופאולה סוארס (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו ברבע הגמר
  7. צ'אנדה רובין (ארצות הברית   ארצות הברית) וסנדרין טסטו (צרפת   צרפת), הודחו בסיבוב השלישי
  8. סרינה ויליאמס וונוס ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), ניצחו בתחרות
  9. אלכסנדרה פיסה ונטלי טוזיאה (צרפת   צרפת), הודחו בסיבוב השני
  10. קונצ'יטה מרטינס (ספרד   ספרד) ופטריסיה טרביני (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב השני
  11. ניקול ארנדט (ארצות הברית   ארצות הברית) ומנון בולגרף הולנד   הולנד), הודחו בסיבוב השני
  12. אירינה ספירלאה (רומניה   רומניה) וקרולין ויס (הולנד   הולנד), הודחו בסיבוב השלישי
  13. קימברלי פו (ארצות הברית   ארצות הברית) ואן-גייל סידו (צרפת   צרפת), הודחו בסיבוב השני
  14. אנקה הובר (גרמניה   גרמניה) וברברה שט (אוסטריה   אוסטריה), הודחו בסיבוב השלישי
  15. לורנס קוארטה (בלגיה   בלגיה) וילנה ליחובצבה (רוסיה   רוסיה), הודחו בסיבוב הראשון
  16. טינה קריז'ן וקטרינה סרבוטניק (סלובניה   סלובניה), הודחו בסיבוב הראשון
  17. ליזל הורן (דרום אפריקה   דרום אפריקה) ולאורה מונטלבו (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב השני

במשחק הגמר סרינה ויליאמס וונוס ויליאמס מארצות הברית נפגשו עם ז'ולי אלאר דקוז'י מצרפת ואי סוגיאמה מיפן וניצחו אותן בשתי מערכות. באותה שנה האחיות ניצחו גם במשחקים האולימפיים.

תחרות זוגות מעורביםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. מזוג מנצחי תחרות 1999 רק ליזה ריימונד השתתפה בתחרות זו. 16 זוגות קיבלו דירוג:

  1. טוד וודברידג' ורנה סטאבס (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו בסיבוב השני
  2. פול האראש (הולנד   הולנד) וליזה ריימונד (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השלישי
  3. אליס פריירה (דרום אפריקה   דרום אפריקה) וניקול ארנדט (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון
  4. יונס ביורקמן (שוודיה   שוודיה) ואנה קורניקובה (רוסיה   רוסיה), הודחו בסיבוב הראשון
  5. ריק ליץ' (ארצות הברית   ארצות הברית) ואמנדה קוצר (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודחו ברבע הגמר
  6. ג'ון-לפני דה יאגר (דרום אפריקה   דרום אפריקה) ומנון בולגרף (הולנד   הולנד), הודחו ברבע הגמר
  7. פייט נורבל (דרום אפריקה   דרום אפריקה) וקטרינה סרבוטניק (סלובניה   סלובניה), הודחו בסיבוב הראשון
  8. דונלד ג'ונסון וקימברלי פו (ארצות הברית   ארצות הברית), ניצחו בתחרות
  9.  ??
  10. מארק נוולס (איי בהאמה   איי בהאמה) וילנה ליחובצבה (רוסיה   רוסיה), הודחו ברבע הגמר
  11. ויין בלק וקארה בלק (זימבבואה   זימבבואה), הודחו בסיבוב הראשון
  12. דייוויד אדמס ומריאן דה סוורד (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודחו בסיבוב השלישי
  13. ניקלס קולטי ואסה סבנסון (שוודיה   שוודיה), הודחו בסיבוב השני
  14. דניאל אורסניק (ארגנטינה   ארגנטינה) וקרולין ויס (הולנד   הולנד), הודחו בסיבוב הראשון
  15. מרטין גרסיה ולאורה מונטלבו (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב הראשון
  16. בריאן מקפי (ארצות הברית   ארצות הברית) ופטריסיה טרביני (ארגנטינה   ארגנטינה), הודחו בסיבוב הראשון

במשחק הגמר דונלד ג'ונסון וקימברלי פו מארצות הברית נפגשו עם לייטון יואיט מארצות הברית וקים קלייסטרס מבלגיה וניצחו אותם בשתי מערכות.

ישראל בווימבלדוןעריכה

הראל לוי השתתף בתחרות הגברים ובסיבוב הראשון ניצח את ג'ייסון סטולטנברג מאוסטרליה ב-5 מערכות. בסיבוב השני הוא שיחק נגד כריסטיאן וינק מגרמניה והפסיד ב-3 מערכות.

אנה סמשנובה השתתפה בתחרות הנשים ובסיבוב הראשון ניצחה את פטרה מנדולה מהונגריה בשתי מערכות. בסיבוב השני היא נפגשה עם קטלין מרוסי-ארקמה מהונגריה וניצחה ב-3 מערכות. בסיבוב השלישי סמשנובה הפסידה לסבין אפלמנס מבלגיה בשתי מערכות.

נועם בר השתתף בתחרות זוגות הגברים והודח בסיבוב הראשון לאחר הפסד ב-4 מערכות.

אייל רן השתתף בתחרות הזוגות המעורבים והודח בסיבוב הראשון ב-3 מערכות על ידי הזוג שניצח בתחרות.

קישורים חיצונייםעריכה