פתיחת התפריט הראשי

אליפות וימבלדון 2015 הייתה תחרות טניס גראנד סלאם שנערכה על מגרשי הדשא של אצטדיוני הטניס בווימבלדון. התחרות התחילה ב-29 ביוני והסתיימה ב-12 ביולי. תוכנית התחרות כללה תחרויות גברים, תחרויות נשים ותחרויות זוגות גברים, זוגות נשים וזוגות מעורבים.

תוכן עניינים

הפרסיםעריכה

משתתפי תחרויות קיבלו את הפרסים הבאים:

תחרות מנצח גמר חצי הגמר רבע הגמר הסיבוב הרביעי הסיבוב השלישי הסיבוב השני הסיבוב הראשון
בודדים £1,880,000 £940,000 £470,000 £241,000 £127,000 £77,000 £47,000 £29,000
זוגות £340,000 £170,000 £85,000 £43,000 £22,500 £13,750 £9,000 .
זוגות מעורבים £100,000 £50,000 £25,000 £12,000 £6,000 £3,000 £1,500 .

סך הפרסים באליפות היה £26,750,000.

התחרותעריכה

תחרות הגבריםעריכה

 
נובאק ג'וקוביץ' מנצח התחרות

בתחרות זו השתתפו 128 טניסאים שחולקו ל-8 בתים. השנה דורגו 32 ספורטאים. 16 המשתתפים החזקים דורגו כדלקמן:

  1. נובאק ג'וקוביץ' (סרביה   סרביה), מנצח תחרויות 2011 ו-2014, ניצח בתחרות
  2. רוג'ר פדרר (שווייץ   שווייץ), מנצח תחרויות 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009 ו-2012, הפסיד בגמר
  3. אנדי מארי (בריטניה   בריטניה), מנצח בתחרות 2013, הודח בחצי הגמר
  4. סטאן ואוורינקה (שווייץ   שווייץ), הודח ברבע הגמר
  5. קיי נישיקורי (יפן   יפן), הודח בסיבוב השני
  6. תומאש ברדיך (צ'כיה   צ'כיה), הודח בסיבוב הרביעי
  7. מילוש ראוניץ' (קנדה   קנדה), הודח בסיבוב השלישי
  8. דויד פרר (ספרד   ספרד), לא השתתף
  9. מרין צ'יליץ' (קרואטיה   קרואטיה), הודח ברבע הגמר
  10. רפאל נדאל (ספרד   ספרד), מנצח תחרויות 2008 ו-2010, הודח בסיבוב השני
  11. גריגור דימיטרוב (בולגריה   בולגריה), הודח בסיבוב השלישי
  12. ז'יל סימון (צרפת   צרפת), הודח ברבע הגמר
  13. ז'ו-וילפריד צונגה (צרפת   צרפת), הודח בסיבוב השלישי
  14. קווין אנדרסון (דרום אפריקה   דרום אפריקה), הודח בסיבוב הרביעי
  15. פליסיאנו לופס (ספרד   ספרד), הודח בסיבוב השני
  16. דוד גופין (בלגיה   בלגיה), הודח בסיבוב הרביעי

במשחק הגמר נובאק ג'וקוביץ' מסרביה נפגש עם רוג'ר פדרר משווייץ וניצח ב-4 מערכות.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                                   
  1  סרביה  נובאק ג'וקוביץ' 6 6 6      
9  קרואטיה  מרין צ'יליץ' 4 4 4      
  1  סרביה  נובאק ג'וקוביץ' 77 6 6  
  21  צרפת  רישאר גאסקה 62 4 4  
4  שווייץ  סטאן ואוורינקה 4 6 6 4 9
  21  צרפת  רישאר גאסקה 6 4 3 6 11  
    1  סרביה  נובאק ג'וקוביץ' 77 610 6 6
  2  שווייץ  רוג'ר פדרר 61 712 4 3
   קנדה  ואשק פוספישיל 4 5 4  
3  בריטניה  אנדי מארי 6 7 6  
3  בריטניה  אנדי מארי 5 5 4
  2  שווייץ  רוג'ר פדרר 7 7 6  
12  צרפת  ז'יל סימון 3 5 2
  2  שווייץ  רוג'ר פדרר 6 7 6  

תחרות הנשיםעריכה

 
סרינה ויליאמס מנצחת התחרות

בתחרות הנשים השתתפו 128 טניסאיות שחולקו ל-8 בתים. השנה דורגו 32 טניסאיות. להלן ה-16 טניסאיות הראשונות שזכו לדירוג:

  1. סרינה ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצחת תחרויות 2003-2002, 2009, 2010 ו-2012, ניצחה בתחרות
  2. פטרה קביטובה (צ'כיה   צ'כיה), מנצחת תחרויות 2011 ו-2014, הודחה בסיבוב השלישי
  3. סימונה האלפ (רומניה   רומניה), הודחה בסיבוב הראשון
  4. מריה שראפובה (רוסיה   רוסיה), מנצחת תחרות 2004, הודחה בחצי הגמר
  5. קרוליין ווזניאקי (דנמרק   דנמרק), הודחה בסיבוב הרביעי
  6. לוציה שפרובה (צ'כיה   צ'כיה), הודחה בסיבוב הרביעי
  7. אנה איבנוביץ' (סרביה   סרביה), הודחה בסיבוב השני
  8. יקטרינה מקארובה (רוסיה   רוסיה), הודחה בסיבוב השני
  9. קרלה סוארס נבארו (ספרד   ספרד), הודחה בסיבוב הראשון
  10. אנגליקה קרבר (גרמניה   גרמניה), הודחה בסיבוב השלישי
  11. קרולינה פלישקובה (צ'כיה   צ'כיה), הודחה בסיבוב השני
  12. יוג'יני בושאר (קנדה   קנדה), הודחה בסיבוב הראשון
  13. אגניישקה רדוונסקה (פולין   פולין), הודחה בחצי הגמר
  14. אנדריאה פטקוביץ' (גרמניה   גרמניה), הודחה בסיבוב השלישי
  15. טימאה באצ'ינסקי (שווייץ   שווייץ), הודחה ברבע הגמר
  16. ונוס ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצחת תחרויות 2000, 2001, 2005, 2007 ו-2008, הודחה בסיבוב הרביעי

במשחק הגמר סרינה ויליאמס מארצות הברית נפגשה עם גרביניה מוגורוסה מספרד וניצחה בשתי מערכות.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                       
  1  ארצות הברית  סרינה ויליאמס 3 6 6  
23  בלארוס  ויקטוריה אזרנקה 6 2 3  
  1  ארצות הברית  סרינה ויליאמס 6 6  
  4  רוסיה  מריה שראפובה 2 4  
4  רוסיה  מריה שראפובה 6 63 6
     ארצות הברית  קוקו ואנדווי 3 77 2  
    1  ארצות הברית  סרינה ויליאמס 6 6
  20  ספרד  גרביניה מוגורוסה 4 4
  20  ספרד  גרביניה מוגורוסה 7 6  
15  שווייץ  טימאה באצ'ינסקי 5 3  
  20  ספרד  גרביניה מוגורוסה 6 3 6
  13  פולין  אגניישקה רדוונסקה 2 6 3  
21  ארצות הברית  מדיסון קיז 63 6 3
  13  פולין  אגניישקה רדוונסקה 77 3 6  

תחרות זוגות גבריםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. 16 זוגות דורגו:

  1. בוב ומייק בריאן (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצחי תחרויות 2006, 2011 ו-2013, הודחו ברבע הגמר
  2. איוון דודיג (קרואטיה   קרואטיה) ומרסלו מלו (ברזיל   ברזיל), הודחו ברבע הגמר
  3. ואשק פוספישיל (קנדה   קנדה) וג'ק סוק (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצחי תחרות 2014, הודחו בסיבוב השלישי
  4. ז'אן-ז'וליאן רוייר (הולנד   הולנד) והוריה טקאו (רומניה   רומניה), ניצחו בתחרות
  5. סימון בוללי ופאביו פוניני (איטליה   איטליה), הודחו בסיבוב הראשון
  6. מרסל גרנוליירס ומארק לופס (ספרד   ספרד), הודחו בסיבוב השני
  7. מרצ'ין מטקובסקי (פולין   פולין) וננד זימוניץ' (סרביה   סרביה), הודחו ברבע הגמר
  8. אלכסנדר פייה (אוסטריה   אוסטריה) וברונו סוארס (ברזיל   ברזיל), הודחו ברבע הגמר
  9. רוהן בופנה (הודו   הודו) ופלורין מרג'אה (רומניה   רומניה), הודחו בחצי הגמר
  10. פייר-הוגו ארבר וניקולא מאי (צרפת   צרפת), הודחו בסיבוב השלישי
  11. דניאל נסטור (קנדה   קנדה) ולאנדר פאיס (הודו   הודו), הודחו בסיבוב השלישי
  12. פבלו קואבס (אורוגוואי   אורוגוואי) ודוד מררו (ספרד   ספרד), הודחו בסיבוב הראשון
  13. ג'יימי מארי (בריטניה   בריטניה) וג'ון פירס (אוסטרליה   אוסטרליה), הפסידו במשחק הגמר
  14. רייבן קלאסן (דרום אפריקה   דרום אפריקה) ורג'יב רם (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השני
  15. מרין דראגאניה (קרואטיה   קרואטיה) והנרי קונטינן (פינלנד   פינלנד), הודחו בסיבוב הראשון
  16. חואן סבסטיאן קבל ורוברט פרה (קולומביה   קולומביה), הודחו בסיבוב השני

במשחק הגמר ז'אן-ז'וליאן רוייר מהולנד והוריה טקאו מרומניה נפגשו עם ג'יימי מארי מבריטניה וג'ון פירס מאוסטרליה וניצחו אותם ב-3 מערכות.

תחרות זוגות נשיםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. 16 זוגות דורגו:

  1. מרטינה הינגיס (שווייץ   שווייץ) וסניה מירזה (הודו   הודו), ניצחו בתחרות
  2. יקטרינה מקארובה וילנה וסנינה (רוסיה   רוסיה), הפסידו בגמר
  3. בתאני מאטק-סאנדס (ארצות הברית   ארצות הברית) ולוציה שפרובה (צ'כיה   צ'כיה), הודחו ברבע הגמר
  4. טימאה בבוש (הונגריה   הונגריה) וכריסטינה מלדנוביץ' (צרפת   צרפת), הודחו בחצי הגמר
  5. ראקל קופס-ג'ונס ואביגייל ספירס (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בחצי הגמר
  6. גרביניה מוגורוסה וקרלה סוארס נבארו (ספרד   ספרד), הודחו בסיבוב השני
  7. שיה שוויי (טאיוואן   טאיוואן) ופלאביה פנטה (איטליה   איטליה), הודחו ברבע הגמר
  8. אנדראה חלבצ'קובה ולוציה חרדצקה (צ'כיה   צ'כיה), הודחו בסיבוב השני
  9. קייסי דלקואה (אוסטרליה   אוסטרליה) ויארוסלבה שבדובה (קזחסטן   קזחסטן), הודחו ברבע הגמר
  10. קרולין גרסיה (צרפת   צרפת) וקטרינה סרבוטניק (סלובניה   סלובניה), הודחו בסיבוב השני
  11. אלה קודריאבצבה ואנסטסיה פבליוצ'נקובה (רוסיה   רוסיה), הודחו בסיבוב השלישי
  12. סרינה ויליאמס וונוס ויליאמס (ארצות הברית   ארצות הברית), מנצחות תחרויות בשנים 2000, 2002 ו-2009-2008, לא השתתפו
  13. יונג-ז'אן ג'אן (טאיוואן   טאיוואן) וג'נג ג'יה (הרפובליקה העממית של סין   סין), הודחו בסיבוב הראשון
  14. מיכאלה קרייצ'ק (הולנד   הולנד) וברבורה זחלבובה סטריקובה (צ'כיה   צ'כיה), הודחו בסיבוב השלישי
  15. אנסטסיה רודיאונובה וארינה רודיונובה (אוסטרליה   אוסטרליה), הודחו בסיבוב השני
  16. אנבל מדינה גאריגס וארנצ'ה פרה סנטוניה (ספרד   ספרד), הודחו בסיבוב השלישי

במשחק הגמר מרטינה הינגיס משווייץ וסניה מירזה מהודו נפגשו עם יקטרינה מקארובה וילנה וסנינה מרוסיה וניצחו אותן ב-3 מערכות.

תחרות זוגות מעורביםעריכה

בתחרות השתתפו 64 זוגות. 16 זוגות קיבלו דירוג:

  1. מייק בריאן ובת'אני מאטק-סאנדס (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בחצי הגמר
  2. ברונו סוארס (ברזיל   ברזיל) וסניה מירזה (הודו   הודו), הודחו ברבע הגמר
  3. מרצ'ין מטקובסקי (פולין   פולין) וילנה וסנינה (רוסיה   רוסיה), הודחו ברבע הגמר
  4. בוב בריאן (ארצות הברית   ארצות הברית) וקרולין גרסיה (צרפת   צרפת), הודחו בסיבוב השני
  5. הוריה טקאו (רומניה   רומניה) וקטרינה סרבוטניק (סלובניה   סלובניה), הודחו ברבע הגמר
  6. אלכסנדר פייה (אוסטריה   אוסטריה) וטימאה בבוש (הונגריה   הונגריה), הפסידו בגמר
  7. לאנדר פאיס (הודו   הודו) ומרטינה הינגיס (שווייץ   שווייץ), ניצחו בתחרות
  8. דניאל נסטור (קנדה   קנדה) וכריסטינה מלדנוביץ' (צרפת   צרפת), מנצחי תחרות 2013, הודחו ברבע הגמר
  9. חואן סבסטיאן קבל (קולומביה   קולומביה) וקארה בלק (זימבבואה   זימבבואה), הודחו בסיבוב השלישי
  10. רייבן קלאסן (דרום אפריקה   דרום אפריקה) וראקל קופס-ג'ונס (ארצות הברית   ארצות הברית), הודחו בסיבוב השלישי
  11. ז'אן-ז'וליין רוייר (הולנד   הולנד) ואנה-לנה גרונפלד (גרמניה   גרמניה), הודחו בסיבוב השני
  12. פבלו קואבס (אורוגוואי   אורוגוואי) ופלאביה פנטה (איטליה   איטליה), לא השתתפו
  13. פלורין מרג'אה (רומניה   רומניה) ומיכאלה קרייצ'ק (הולנד   הולנד), הודחו בסיבוב השני
  14. ג'ון פירס (אוסטרליה   אוסטרליה) ויונג-ז'אן ג'אן (טאיוואן   טאיוואן), הודחו בסיבוב השני
  15. הנרי קונטינן (פינלנד   פינלנד) וג'נג ג'יה (הרפובליקה העממית של סין   הרפובליקה העממית של סין), הודחו בסיבוב השני
  16. לוקאש קובוט (פולין   פולין) ואנדראה חלבצ'קובה (צ'כיה   צ'כיה), הודחו בסיבוב השלישי

במשחק הגמר מרטינה הינגיס משווייץ ולאנדר פאיס מהודו נפגשו עם אלכסנדר פייה מאוסטריה וטימאה בבוש מהונגריה וניצחו אותם בשתי מערכות.

ישראלים בווימבלדוןעריכה

טניסאים ישראלים השתתפו ב-3 תחרויות.

בתחרות הגברים דודי סלע הפסיד בסיבוב הראשון לדומיניק תים מאוסטריה ב-4 מערכות.

בתחרות זוגות גברים יונתן ארליך שיחק עם פיליפ פצשנר מגרמניה. הם ניצחו בסיבוב הראשון ב-4 מערכות. בסיבוב השני ניצחו בשלוש מערכות. בסיבוב השלישי ניצחו בארבע מערכות. ברבע הגמר ניצחו בארבע מערכות. בחצי הגמר הפסידו בארבע מערכות.

בתחרות זוגות נערים ישי עוליאל שיחק עם וו ייבינג מסין. בסיבוב הראשון הם ניצחו בשלוש מערכות ובסיבוב השני הפסידו בשלוש מערכות.

אמיר וינטרוב ויוליה גלושקו לא השתתפו באליפות, לאחר שהודחו בסיבוב הראשון של מוקדמות הטורניר, ושחר פאר הודחה בסיבוב השלישי של המוקדמות.

קישורים חיצונייםעריכה