עונת 2020/2021 ב-KHL

עונת 2020/2021 היא העונה ה-13 במספר של ליגת ההוקי הקונטיננטלית. העונה הסדירה החלה בספטמבר 2020 והסתיימה בפברואר 2021. במרץ-אפריל נערך פלייאוף גביע גגארין.

עונת 2020/2021 ב-KHL
КХЛ в сезоне 2020/2021
תאריך התחלה 2 בספטמבר 2020
תאריך סיום 28 באפריל 2021
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

אירועי טרום העונהעריכה

תקרת שכרעריכה

החל מעונת 2020/2021 מנהלת הליגה הציבה "תקרת שכר" של 900 מיליון רובל ו"קומת שכר "של 270 מיליון רובל בממוצע. סוגי ההכנסה הכלולים ב"תקרת השכר נקבעים על פי התקנה בדומה למה שהיה נהוג בעונות הקודמות:

  • שכר;
  • בונוסים אישיים, פיצויים - בסכום העולה על 20% משכר השחקן;
  • בונוסים של הקבוצה - בסכום העולה על 20% מהשכר של כל שחקני הקבוצה;
  • היתרונות המהותיים של שחקן ההוקי מרכישת המועדון ושווי השחקן, הכנסות לשחקן ההוקי וקרוביו (והוצאות כולל נסיעות, לינה, שירותי חינוך לילדיו וכו')

לא נכלל ב"תקרת השכר":

  • בונוסים אישיים, פיצוי הוצאות - בסכום שלא יעלה על 20% משכר השחקן;
  • בונוסים בקבוצה - בסכום שלא יעלה על 20% משכרם של כל שחקני הקבוצה;
  • פרסי קבוצות שסיימו במקומות 1–4 לפי תוצאות השלב השני באליפות KHL;
  • בונוסים אישיים שמוענקים לשלושת השחקנים המובילים בליגה;
  • הכנסות של שחקנים שנרשמו בליגה הצעירה (MHL) ובגיל 21 שנים ומטה, ששיחקו עבור הקבוצה הבוגרת ובמספר הנסיעות הנדרשות לאימונים במחנה האימונים של הקבוצה הבוגרת;
  • הכנסות שחקן ההוקי כשהוא ברשימת הפצועים עם תאריך התאוששות לא לפני 1 במאי 2021;
  • תזונה לשחקני הוקי וציוד ספורט.

קבוצות שעזבו את הליגהעריכה

אירועים עיקרייםעריכה

ב-3 בספטמבר קבוצת יוקריט סירבה לנסוע למשחק החוץ מול דינמו מינסק בעקבות ההפגנות בבלארוס, ליוקריט נפסק בשל כך הפסד טכני.[1] בנוסף יוקריט אולצה להיכנס לבידוד של שבועיים לאחר שכמה משחקניה נמצאו חיוביים לנגיף COVID-19 ושאר משחקיה נדחו.

טבלת העונה הסדירהעריכה

טבלת האליפותעריכה

העונה הסדירה[2]
M מועדון חטיבה משחקים ניצחונות ניצחונות בהארכה ניצחונות בפנדל הפסדים בפנדל הפסדים בהארכה הפסדים שערים ± ניקוד
1 צסק"א מערב 60 34 5 4 2 3 12 182-121 +61 91
2 אק בארס מזרח 60 33 3 5 3 5 11 185-131 +54 90
3 דינמו מוסקבה מערב 60 34 5 0 4 2 15 195-137 +58 84
4 אוונגרד מזרח 60 33 3 0 5 7 12 180-134 +46 84
5 לוקומוטיב מערב 60 30 5 3 2 5 15 181-126 +55 83
6 סק"א מערב 60 33 2 2 4 4 15 178-126 +52 82
7 מטאלורג מזרח 60 31 0 7 1 5 16 165-138 +27 81
8 סלבאט יולאייב מזרח 60 28 5 5 1 4 17 181-151 +30 81
9 טרקטור מזרח 60 27 5 2 3 3 20 157-143 +14 74
10 יוקריט מערב 60 26 4 2 2 7 19 174-153 +21 73
11 באריס מזרח 60 20 8 3 2 5 22 147-157 -10 69
12 אבטומוביליסט מזרח 60 24 3 3 3 5 22 152-154 -2 68
13 סברסטאל מערב 60 23 6 3 3 1 24 149-159 -10 68
14 טורפדו מזרח 60 22 3 4 2 7 22 170-168 +2 67
15 דינמו מינסק מערב 60 17 10 5 1 2 25 167-174 -7 67
16 ספרטק מערב 60 20 7 1 2 5 25 157-173 -16 63
17 ויטיאז מערב 60 21 3 3 3 2 28 155-175 -20 59
18 סיביר מזרח 60 20 5 2 3 1 29 146-155 -9 58
19 אמור מזרח 60 17 6 1 5 2 29 146-171 -25 55
20 נפטכימיק מזרח 60 13 4 2 0 2 39 133-214 -82 38
21 סוצ'י מערב 60 12 2 0 3 6 37 121-202 -81 37
22 הכוכב האדום קונלון מזרח 60 11 1 1 2 6 39 139-213 -74 34
23 דינמו ריגה מערב 60 5 2 2 3 7 41 126-211 -85 28

כתב מודגש מתייחס לקבוצות שהעפילו לפלייאוף גביע גגארין.
כתב נטוי מתייחס לקבוצות שלא העפילו לפלייאוף.

חלוקה לחטיבותעריכה

החטיבה המערבית
# מועדון משחקים ניצחון ניצחון בהארכה ניצחון בפנדל הפסד בפנדל הפסד בהארכה הפסדים שערים ± ניקוד
1 צסק"א 60 34 5 4 2 3 12 182-121 +61 91
2 סק"א 60 33 2 2 4 4 15 181-126 +52 82
3 דינמו מוסקבה 60 34 5 0 4 2 15 195-137 +58 84
4 לוקומוטיב 60 30 5 3 2 5 15 181-126 +56 83
5 יוקריט 60 26 4 2 2 7 19 174-153 +21 73
6 סברסטאל 60 23 6 3 3 1 24 149-159 -10 68
7 דינמו מינסק 60 16 10 5 1 2 25 167-174 -7 67
8 ספרטק 60 20 7 1 2 5 25 157-173 -16 63
9 ויטיאז 60 21 3 3 3 2 28 155-175 -20 59
10 סוצ'י 60 12 2 0 3 6 37 121-202 -81 37
11 דינמו ריגה 60 5 2 2 3 7 40 126-211 -85 28
החטיבה המזרחית
# מועדון משחקים ניצחון ניצחון בהארכה ניצחון בפנדל הפסד בפנדל הפסד בהארכה הפסדים שערים ± ניקוד
1 אק בארס 60 33 3 5 3 5 11 185-131 +54 90
2 אוונגרד 60 33 3 0 5 7 12 180-134 +46 84
3 מטאלורג מגניטוגורסק 60 31 0 7 1 5 16 165-138 +27 81
4 סלבאט יולאייב 60 28 5 5 1 4 17 181-151 +30 81
5 טרקטור 60 27 5 2 3 3 20 157-143 +14 74
6 באריס 60 20 8 3 2 5 22 147-157 -10 69
7 אבטומוביליסט 60 24 3 3 3 5 22 152-154 -2 68
8 טורפדו 60 22 3 4 2 7 22 170-168 +2 67
9 סיביר 60 20 5 2 3 1 29 146-155 -9 58
10 אמור 60 17 6 1 5 2 29 146-171 -25 55
11 נפטכימיק 60 13 4 2 0 2 39 133-214 -81 40
12 הכוכב האדום קונלון 60 11 1 1 2 6 39 139-213 -74 34

פלייאוף גביע גגאריןעריכה

משחקי הפלייאוף של גביע גגארין 2021 התחילו ב-2 במרץ, כאשר שמונה הקבוצות המובילות מכל אחת מהחטיבות מעפילות. הפלייאוף מתוכנן להסתיים עד ל-30 באפריל 2021 אם לא יהיו עיכובים על רקע המאבק במגפת הקורונה ברוסיה.

שמינית גמר רבע גמר חצי גמר גמר
                           
רבע גמר החטיבות            
 רוסיה  אק בארס קאזאן  4
חצי גמר החטיבות
 רוסיה  טורפדו ניז'ני נובגורוד  0  
 אק בארס קאזאן  4
   סלבאט יולאייב אופה  0  
 רוסיה  סלבאט יולאייב אופה  4
גמר החטיבה המזרחית
 רוסיה  טרקטור צ'ליאבינסק  1  
 אק בארס קאזאן  2
   אוונגרד אומסק  4  
 רוסיה  מטאלורג מגניטוגורסק  4
 קזחסטן  באריס  2  
 מטאלורג מגניטוגורסק  2
   אוונגרד אומסק  4  
 רוסיה  אוונגרד אומסק  4
 רוסיה  אוטומוביליסט יקטרינבורג  1  
 אוונגרד אומסק  4
   צסק"א מוסקבה  2
 רוסיה  לוקומוטיב ירוסלבל  4
 פינלנד  יוקריט הלסינקי  0  
 לוקומוטיב ירוסלבל  2
החל מ-02.03.2021
   צסק"א מוסקבה  4  
 רוסיה  צסק"א מוסקבה  4
גמר החטיבה המערבית
 רוסיה  ספרטק מוסקבה  0  
 צסק"א מוסקבה  4
   סק"א סנקט פטרבורג  2  
 רוסיה  סק"א סנקט פטרבורג  4
 בלארוס  דינמו מינסק  1  
 סק"א סנקט פטרבורג  4
 
   דינמו מוסקבה  1  
 רוסיה  דינמו מוסקבה  4
 רוסיה  סברסטאל צ'רפובץ  1  

גמר גביע גגאריןעריכה

הדרך לגמרעריכה

צסק"א מוסקבה
החטיבה המערבית
שלב יריבה תוצאה כוללת תוצאות משחקים
רבע גמר החטיבה
8
ספרטק מוסקבה
4:0
1:0 (תוספת זמן), 5:1, 3:0, 3:1
חצי גמר החטיבה
4
לוקומוטיב יארוסלבל
4:3
0:2, 4:1, 2:1 (תוספת זמן), 0:3, 3:2, 1:2 (תוספת זמן), 2:0
גמר החטיבה
2
סק"א פטרבורג
4:2
3:0, 2:0, 5:2, 1:3, 2:3 (תוספת זמן), 2:0
אוונגרד אומסק
החטיבה המזרחית
שלב יריבה תוצאה כוללת תוצאות המשחקים
רבע גמר החטיבה
7
אבטומוביליסט יקטרינבורג
4:1
3:0, 4:3, 2:1, 3:4 (תוספת זמן), 3:1
חצי גמר החטיבה
3
מטאלורג מגניטוגורסק
4:2
2:5, 2:1 (תוספת זמן), 3:0, 1:7, 4:0, 5:1
גמר החטיבה
1
אק בארס קאזאן
4:3
3:1, 2:0, 1:2, 1:2, 3:2(תוספת זמן), 0:2, 4:3(ОТ)

סדרת הגמרעריכה

עונה הקבוצות מאמן תוצאה תוצאה
בסדרה
מבקיע שער הניצחון
1 2 3 4 5 6 7
2020/2021 מז רוסיה  אוונגרד אומסק
אומסק
בוב הרטלי ‏1:2 ‏4:3
תוספת זמן
‏0:1 4 רוסיה  סרגיי טולצ'ינסקי
(19:28)
מע רוסיה  צסק"א
מוסקבה
איגור ניקיטין ‏4:1 ‏0:3 ‏2:0 2
עמוד ראשי 
ראו גם – גביע גגארין
מחזיקת גביע גגארין לעונת 2020/2021
אוונגרד אומסק
מחוז אומסק 
תואר ראשון

קישורים חיצונייםעריכה

הערות שולייםעריכה

  1. ^ "«Йокериту» засчитано техническое поражение". КХЛ. 3 сентября 2020. בדיקה אחרונה ב-4 сентября 2020.  Check date values in: |date=, |accessdate= (עזרה)
  2. ^ "Спортивный регламент КХЛ. Сезоны 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021". КХЛ. 14 ביולי 2017. בדיקה אחרונה ב-30 באוגוסט 2018. 
עונות KHL טורנירים נוספים נשיאי הליגה שונות
קבוצות בעונת ‏2020/21
החטיבה המזרחית החטיבה המערבית
בית חרלמוב בית צ'רנישב בית בוברוב בית טראסוב
רוסיה אבטומוביליסט יקטרינבורג רוסיה סלבאט יולאייב אופה רוסיה ויטיאז מחוז מוסקבה בלארוס דינמו מינסק
רוסיה אק בארס קאזאן רוסיה אוונגרד אומסק רוסיה סוצ'י רוסיה דינמו מוסקבה
רוסיה טרקטור צ'ליאבינסק רוסיה אמור חברובסק פינלנד יוקריט הלסינקי רוסיה צסק"א מוסקבה
רוסיה נפטכימיק ניז'נקאמסק קזחסטן באריס נור-סולטן רוסיה סק"א סנקט פטרבורג רוסיה לוקומוטיב ירוסלבל
רוסיה מטאלורג מגניטוגורסק הרפובליקה העממית של סין  הכוכב האדום קונלון רוסיה סברסטאל צ'רפובץ לטביה דינמו ריגה
רוסיה טורפדו ניז'ני נובגורוד רוסיה סיביר נובוסיבירסק רוסיה ספרטק מוסקבה
קבוצות עבר
אדמירל ולדיווסטוקיוגרהסלובן ברטיסלאבהלב פופראדדונבאסאטלנט מיטישצ'ילאדה טוליאטילב פראגמדבצ'אק זגרבמטאלורג נובוקוזנצקאם.וה.דהחימיק ווסקרסנסק