פתיחת התפריט הראשי

אליפות העולם בהחלקה אמנותית על הקרח

אליפות העולם בהחלקה אמנותית על הקרחאנגלית: World Figure Skating Championships) היא תחרות שנתית בהחלקה אמנותית על הקרח הנערכת בדרך כלל בחודש מרץ והיא החשובה ביותר בעולם אחרי זו שנערכת במשחקים האולימפיים. לראשונה נערכה האליפות בשנת 1896 בסנקט פטרבורג, רוסיה. התחרות מאורגנת על ידי איגוד ההחלקה הבינלאומי - The International Skating Union–ISU. מדליות מוענקות ב-4 קטגוריות שונות: יחידות, יחידים, זוגות וריקוד זוגות.

היסטוריהעריכה

אלוף העולם הראשון בהחלקה אמנותית על הקרח היה גילברט פוקס מגרמניה. עד לשנת 1906 התחרות הייתה כללית וללא הפרדה מגדרית ובשנת 1902 זכתה במדליית כסף מאדג' סיירס מבריטניה. משנת 1906 החלה תחרות נפרדת לנשים. בשנת 1908 החלה תחרות לזוגות שבתחילה נחשבו למגונות. בשנת 1952 היא חולקה לשתי תחרויות נפרדות זוגות (תרגילים) וריקוד זוגות. רק בשנת 1924 תחרויות לנשים ולזוגות זכו להכרה רשמית רטרואקטיבית כאליפות עולם. בשנת 1930 נערכה לראשונה אליפות העולם מחוץ לאירופה, בניו יורק, ארצות הברית וכל התחרויות נערכו באירוע אחד.

משנת 1960 הוגבלה השתתפותם של מתחרים בתחרות מאותה מדינה ל-3 ספורטאים. משנת 1991 התבטל שלב החובה בתחרויות.

שיטת הניקוד 6.0 הייתה נהוגה עד לשנת 2004 ושונתה בשל שערוריות שיפוט רבות.

במהלך השנים התבטלה אליפות העולם 15 פעמים: בשנים 19151921 היא התבטלה בשל מלחמת העולם הראשונה. בשנים 19401946 היא התבטלה בשל מלחמת העולם השנייה ובשנת 1961 היא התבטלה לאחר התרסקות טיסה 548 של סבנה שעל סיפונה הייתה כל המשלחת האמריקאית, המאמנים, השופטים ובני משפחותיהם. בשנת 2011 הועברה אליפות העולם מטוקיו למוסקבה בשל רעידת האדמה שפקדה את יפן.

רשימת הזוכות והזוכיםעריכה

יחידותעריכה

שנה עיר מארחת      
1906 שווייץ  דאבוס מאדג' סיירס
בריטניה   בריטניה
ג'ני הרץ
  אוסטריה
לילי קרונברגר
  הונגריה
1907   וינה מאדג' סיירס
בריטניה   בריטניה
ג'ני הרץ
  אוסטריה
לילי קרונברגר
  הונגריה
1908   אופווה לילי קרונברגר
  הונגריה
אלזה רנדשמידט
  גרמניה
אין מתחרים אחרים
1909   בודפשט לילי קרונברגר
  הונגריה
אין מתחרים אחרים
1910   ברלין לילי קרונברגר
  הונגריה
אלזה רנדשמידט
  גרמניה
אין מתחרים אחרים
1911   וינה הונגריה לילי קרונברגר
 
אופיקה פון מריי הורבאת'
  הונגריה
לודוביקה יעקובסון
  גרמניה
1912 שווייץ  דאבוס אופיקה פון מריי הורבאת'
  הונגריה
דורותי גרינהו-סמית'
בריטניה   בריטניה
פיליס ג'ונסון
בריטניה   בריטניה
1913 שוודיה  סטוקהולם אופיקה פון מריי הורבאת'
  הונגריה
פיליס ג'ונסון
בריטניה   בריטניה
סויאה נורן
שוודיה   שוודיה
1914 שווייץ  סנט מוריץ אופיקה פון מריי הורבאת'
  הונגריה
אנגלה הנקה
  אוסטריה
פיליס ג'ונסון
בריטניה   בריטניה
1915–
1921
לא התקיימה בשל מלחמת העולם הראשונה
1922 שוודיה  סטוקהולם הרמה סאבו
אוסטריה   אוסטריה
סויאה נורן
שוודיה   שוודיה
מרגוט מו
נורווגיה   נורווגיה
1923 אוסטריה  וינה הרמה סאבו
אוסטריה   אוסטריה
גיזלה רייכמן
אוסטריה   אוסטריה
סויאה נורן
שוודיה   שוודיה
1924 נורווגיה  אוסלו הרמה סאבו
אוסטריה   אוסטריה
אלן ברוקהיפט
גרמניה   גרמניה
ביאטריקס לורן
ארצות הברית   ארצות הברית
1925 שווייץ  דאבוס הרמה סאבו
אוסטריה   אוסטריה
אלן ברוקהיפט
גרמניה   גרמניה
אליזבת ביקל
גרמניה   גרמניה
1926 שוודיה  סטוקהולם הרמה סאבו
אוסטריה   אוסטריה
סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
קתלין שו
בריטניה   בריטניה
1927 נורווגיה  אוסלו סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
הרמה סאבו
אוסטריה   אוסטריה
קארן סימנסן
נורווגיה   נורווגיה
1928 בריטניה  לונדון סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
מריבל וינסון
ארצות הברית   ארצות הברית
פריצי בורגר
אוסטריה   אוסטריה
1929 הונגריה  בודפשט סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
פריצי בורגר
אוסטריה   אוסטריה
מליטה ברונר
אוסטריה   אוסטריה
1930 ארצות הברית  ניו יורק סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
ססיל סמית'
  קנדה
מריבל וינסון
ארצות הברית   ארצות הברית
1931 גרמניה  ברלין סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
הילדה הולובסקי
אוסטריה   אוסטריה
פריצי בורגר
אוסטריה   אוסטריה
1932 קנדה  מונטריאול סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
פריצי בורגר
אוסטריה   אוסטריה
קונסטנס וילסון-סמואל
  קנדה
1933 שוודיה  סטוקהולם סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
ויוי אן הולטן
שוודיה   שוודיה
הילדה הולובסקי
אוסטריה   אוסטריה
1934 נורווגיה  אוסלו סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
מייגן טיילור
בריטניה   בריטניה
ליזלוטה לנדבק
אוסטריה   אוסטריה
1935 אוסטריה  וינה סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
ססיליה קולדג'
בריטניה   בריטניה
ויוי אן הולטן
שוודיה   שוודיה
1936 צרפת  פריז סוניה הני
נורווגיה   נורווגיה
מייגן טיילור
בריטניה   בריטניה
ויוי אן הולטן
שוודיה   שוודיה
1937 בריטניה  לונדון ססיליה קולדג'
בריטניה   בריטניה
מייגן טיילור
בריטניה   בריטניה
ויוי אן הולטן
שוודיה   שוודיה
1938 שוודיה  סטוקהולם מייגן טיילור
בריטניה   בריטניה
ססיליה קולדג'
בריטניה   בריטניה
הדי סטנוף
ארצות הברית   ארצות הברית
1939 צ'כוסלובקיה  פראג מייגן טיילור
בריטניה   בריטניה
הדי סטנוף
ארצות הברית   ארצות הברית
דפני ווקר
בריטניה   בריטניה
1940–
1946
לא התקיימה בשל מלחמת העולם השנייה
1947 שוודיה  סטוקהולם ברברה אן סקוט
  קנדה
דפני ווקר
בריטניה   בריטניה
גרטשן מריל
ארצות הברית   ארצות הברית
1948 שווייץ  דאבוס ברברה אן סקוט
  קנדה
אווה פווליק
אוסטריה   אוסטריה
אירינה נקולובה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
1949 צרפת  פריז אלנה ורזניובה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
איבון שרמן
ארצות הברית   ארצות הברית
ג'נט אלטווג
בריטניה   בריטניה
1950 בריטניה  לונדון אלנה ורזניובה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
ג'נט אלטווג
בריטניה   בריטניה
איבון שרמן
ארצות הברית   ארצות הברית
1951 איטליה  מילאנו ג'נט אלטווג
בריטניה   בריטניה
ז'קלין דו בייה
צרפת   צרפת
סוניה קלופפר
ארצות הברית   ארצות הברית
1952 צרפת  פריז ז'קלין דו בייה
צרפת   צרפת
סוניה קלופפר
ארצות הברית   ארצות הברית
וירג'יניה בקסטר
ארצות הברית   ארצות הברית
1953 שווייץ  דאבוס טנלי אולברייט
ארצות הברית   ארצות הברית
גונדי בוש
מערב גרמניה   מערב גרמניה
ולדה אוסבורן
בריטניה   בריטניה
1954 נורווגיה  אוסלו גונדי בוש
מערב גרמניה   מערב גרמניה
טנלי אולברייט
ארצות הברית   ארצות הברית
אריקה באצ'לור
בריטניה   בריטניה
1955 אוסטריה  וינה טנלי אולברייט
ארצות הברית   ארצות הברית
קרול הייס
ארצות הברית   ארצות הברית
האנה אייגל
אוסטריה   אוסטריה
1956 מערב גרמניה  גרמיש-פרטנקירכן קרול הייס
ארצות הברית   ארצות הברית
טנלי אולברייט
ארצות הברית   ארצות הברית
אינגריד וונדל
אוסטריה   אוסטריה
1957 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס קרול הייס
ארצות הברית   ארצות הברית
האנה אייגל
אוסטריה   אוסטריה
אינגריד וונדל
אוסטריה   אוסטריה
1958 צרפת  פריז קרול הייס
ארצות הברית   ארצות הברית
אינגריד וונדל
אוסטריה   אוסטריה
האנה וולטר
אוסטריה   אוסטריה
1959 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס קרול הייס
ארצות הברית   ארצות הברית
האנה וולטר
אוסטריה   אוסטריה
שוקיה דייקסטרה
הולנד   הולנד
1960 קנדה  ונקובר קרול הייס
ארצות הברית   ארצות הברית
שוקיה דייקסטרה
הולנד   הולנד
ברברה רולס
ארצות הברית   ארצות הברית
1961 התבטלה בשל התרסקות טיסה 548 של סבנה
1962 צ'כוסלובקיה  פראג שוקיה דייקסטרה
הולנד   הולנד
ונדי גרינר
קנדה   קנדה
רגינה הייצר
אוסטריה   אוסטריה
1963 איטליה  קורטינה ד'אמפצו שוקיה דייקסטרה
הולנד   הולנד
רגינה הייצר
אוסטריה   אוסטריה
ניקול האסלר
צרפת   צרפת
1964 מערב גרמניה  דורטמונד שוקיה דייקסטרה
הולנד   הולנד
רגינה הייצר
אוסטריה   אוסטריה
פטרה בורקה
קנדה   קנדה
1965 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס פטרה בורקה
קנדה   קנדה
רגינה הייצר
אוסטריה   אוסטריה
פגי פלמינג
ארצות הברית   ארצות הברית
1966 שווייץ  דאבוס פגי פלמינג
ארצות הברית   ארצות הברית
גבריאלה זייפרט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
פטרה בורקה
קנדה   קנדה
1967 אוסטריה  וינה פגי פלמינג
ארצות הברית   ארצות הברית
גבריאלה זייפרט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
האנה מאשקובה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
1968 שווייץ  ז'נבה פגי פלמינג
ארצות הברית   ארצות הברית
גבריאלה זייפרט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
האנה מאשקובה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
1969 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס גבריאלה זייפרט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
טריקסי שובה
אוסטריה   אוסטריה
ז'וז'ה אלמאשי
הונגריה   הונגריה
1970 יוגוסלביה  ליובליאנה גבריאלה זייפרט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
טריקסי שובה
אוסטריה   אוסטריה
ג'ולי לין הולמס
ארצות הברית   ארצות הברית
1971 צרפת  ליון טריקסי שובה
אוסטריה   אוסטריה
ג'ולי לין הולמס
ארצות הברית   ארצות הברית
קארן מגנוסן
קנדה   קנדה
1972 קנדה  קלגרי טריקסי שובה
אוסטריה   אוסטריה
קארן מגנוסן
קנדה   קנדה
ג'נט לין
ארצות הברית   ארצות הברית
1973 צ'כוסלובקיה  ברטיסלבה קארן מגנוסן
קנדה   קנדה
ג'נט לין
ארצות הברית   ארצות הברית
כריסטין ארת
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
1974 מערב גרמניה  מינכן כריסטין ארת
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
דורותי האמיל
ארצות הברית   ארצות הברית
דיאנה דה ליאו
הולנד   הולנד
1975 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס דיאנה דה ליאו
הולנד   הולנד
דורותי האמיל
ארצות הברית   ארצות הברית
כריסטין ארת
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
1976 שוודיה  גטבורג דורותי האמיל
ארצות הברית   ארצות הברית
כריסטין ארת
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
דיאנה דה ליאו
הולנד   הולנד
1977 יפן  טוקיו לינדה פראטיאן
ארצות הברית   ארצות הברית
אנט פיץ'
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
דגמר לורץ
מערב גרמניה   מערב גרמניה
1978 קנדה  אוטווה אנט פיץ'
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
לינדה פראטיאן
ארצות הברית   ארצות הברית
סוזנה דריאנו
איטליה   איטליה
1979 אוסטריה  וינה לינדה פראטיאן
ארצות הברית   ארצות הברית
אנט פיץ'
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
אמי ווטאנאבה
יפן   יפן
1980 מערב גרמניה  דורטמונד אנט פיץ'
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
דגמר לורץ
מערב גרמניה   מערב גרמניה
לינדה פראטיאן
ארצות הברית   ארצות הברית
1981 ארצות הברית  הרטפורד דניס ביילמן
שווייץ   שווייץ
אליין זייאק
ארצות הברית   ארצות הברית
קלאודיה קריסטופיקס-בינדר
אוסטריה   אוסטריה
1982 דנמרק  קופנהגן אליין זייאק
ארצות הברית   ארצות הברית
קטרינה ויט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
קלאודיה קריסטופיקס-בינדר
אוסטריה   אוסטריה
1983 פינלנד  הלסינקי רוזלין סומנרס
ארצות הברית   ארצות הברית
קלאודיה לייסטנר
מערב גרמניה   מערב גרמניה
אלנה וודורזובה
ברית המועצות   ברית המועצות
1984 קנדה  אוטווה קטרינה ויט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
אנה קונדרשובה
ברית המועצות   ברית המועצות
אליין זייאק
ארצות הברית   ארצות הברית
1985 יפן  טוקיו קטרינה ויט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
קירה איוונובה
ברית המועצות   ברית המועצות
טיפאני צ'ין
ארצות הברית   ארצות הברית
1986 שווייץ  ז'נבה דבי תומאס
ארצות הברית   ארצות הברית
קטרינה ויט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
טיפאני צ'ין
ארצות הברית   ארצות הברית
1987 ארצות הברית  סינסינטי קטרינה ויט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
דבי תומאס
ארצות הברית   ארצות הברית
קארין קדבי
ארצות הברית   ארצות הברית
1988 הונגריה  בודפשט קטרינה ויט
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
אליזבת מנלי
קנדה   קנדה
דבי תומאס
ארצות הברית   ארצות הברית
1989 צרפת  פריז מידורי איטו
יפן   יפן
קלאודיה לייסטנר
מערב גרמניה   מערב גרמניה
ג'יל טרנרי
ארצות הברית   ארצות הברית
1990 קנדה  הליפקס ג'יל טרנרי
ארצות הברית   ארצות הברית
מידורי איטו
יפן   יפן
הולי קוק
ארצות הברית   ארצות הברית
1991 גרמניה  מינכן קריסטי ימאגוצ'י
ארצות הברית   ארצות הברית
טוניה הארדינג
ארצות הברית   ארצות הברית
ננסי קריגן
ארצות הברית   ארצות הברית
1992 ארצות הברית  אוקלנד קריסטי ימאגוצ'י
ארצות הברית   ארצות הברית
ננסי קריגן
ארצות הברית   ארצות הברית
צ'ן לו
הרפובליקה העממית של סין   סין
1993 צ'כיה  פראג אוקסנה באיול
אוקראינה   אוקראינה
סוריה בונלי
צרפת   צרפת
צ'ן לו
הרפובליקה העממית של סין   סין
1994 יפן  צ'יבה יוקה סאטו
יפן   יפן
סוריה בונלי
צרפת   צרפת
טניה שבצ'נקו
גרמניה   גרמניה
1995 בריטניה  בירמינגהם צ'ן לו
הרפובליקה העממית של סין   סין
סוריה בונלי
צרפת   צרפת
ניקול בובק
ארצות הברית   ארצות הברית
1996 קנדה  אדמונטון מישל קוואן
ארצות הברית   ארצות הברית
צ'ן לו
הרפובליקה העממית של סין   סין
אירינה סלוצקאיה
רוסיה   רוסיה
1997 שווייץ  לוזאן טרה ליפינסקי
ארצות הברית   ארצות הברית
מישל קוואן
ארצות הברית   ארצות הברית
ונסה גוסמרולי
צרפת   צרפת
1998 ארצות הברית  מיניאפוליס מישל קוואן
ארצות הברית   ארצות הברית
אירינה סלוצקאיה
רוסיה   רוסיה
מריה בוטירסקאיה
רוסיה   רוסיה
1999 פינלנד  הלסינקי מריה בוטירסקאיה
רוסיה   רוסיה
מישל קוואן
ארצות הברית   ארצות הברית
יוליה סולדטובה
רוסיה   רוסיה
2000 צרפת  ניס מישל קוואן
ארצות הברית   ארצות הברית
אירינה סלוצקאיה
רוסיה   רוסיה
מריה בוטירסקאיה
רוסיה   רוסיה
2001 קנדה  ונקובר מישל קוואן
ארצות הברית   ארצות הברית
אירינה סלוצקאיה
רוסיה   רוסיה
שרה יוז
ארצות הברית   ארצות הברית
2002 יפן  נאגנו אירינה סלוצקאיה
רוסיה   רוסיה
מישל קוואן
ארצות הברית   ארצות הברית
פומי סוגורי
יפן   יפן
2003 ארצות הברית  וושינגטון די. סי. מישל קוואן
ארצות הברית   ארצות הברית
אלנה סוקולובה
רוסיה   רוסיה
פומי סוגורי
יפן   יפן
2004 גרמניה  דורטמונד שיזוקה אראקאווה
יפן   יפן
סשה כהן
ארצות הברית   ארצות הברית
מישל קוואן
ארצות הברית   ארצות הברית
2005 רוסיה  מוסקבה אירינה סלוצקאיה
רוסיה   רוסיה
סשה כהן
ארצות הברית   ארצות הברית
קרולינה קוסטנר
איטליה   איטליה
2006 קנדה  קלגרי קימי מייסנר
ארצות הברית   ארצות הברית
פומי סוגורי
יפן   יפן
סשה כהן
ארצות הברית   ארצות הברית
2007 יפן  טוקיו מיקי אנדו
יפן   יפן
מאו אסדה
יפן   יפן
קים יו-נה
דרום קוריאה   דרום קוריאה
2008 שוודיה  גטבורג מאו אסדה
יפן   יפן
קרולינה קוסטנר
איטליה   איטליה
קים יו-נה
דרום קוריאה   דרום קוריאה
2009 ארצות הברית  לוס אנג'לס קים יו-נה
דרום קוריאה   דרום קוריאה
ג'ואני רושט
קנדה   קנדה
מיקי אנדו
יפן   יפן
2010 איטליה  טורינו מאו אסדה
יפן   יפן
קים יו-נה
דרום קוריאה   דרום קוריאה
לורה לפיסטה
פינלנד   פינלנד
2011 רוסיה  מוסקבה מיקי אנדו
יפן   יפן
קים יו-נה
דרום קוריאה   דרום קוריאה
קרולינה קוסטנר
איטליה   איטליה
2012 צרפת  ניס קרולינה קוסטנר
איטליה   איטליה
אלנה לאונובה
רוסיה   רוסיה
אקיקו סוזוקי
יפן   יפן
2013 קנדה  לונדון קים יו-נה
דרום קוריאה   דרום קוריאה
קרולינה קוסטנר
איטליה   איטליה
מאו אסדה
יפן   יפן
2014 יפן  סאיטאמה מאו אסדה
יפן   יפן
יוליה ליפניצקאיה
רוסיה   רוסיה
קרולינה קוסטנר
איטליה   איטליה
2015 הרפובליקה העממית של סין   שאנגחאי יליזבטה טוקטאמישבה
רוסיה   רוסיה
סטוקו מיאהרה
יפן   יפן
אלנה רדיונובה
רוסיה   רוסיה
2016 ארצות הברית  בוסטון יבגניה מדבדבה
רוסיה   רוסיה
אשלי וגנר
ארצות הברית   ארצות הברית
אנה פוגורילאיה
רוסיה   רוסיה
2017 פינלנד  הלסינקי יבגניה מדבדבה
רוסיה   רוסיה
קטלין אוסמונד
קנדה   קנדה
גבריאל דלמן
קנדה   קנדה
2018 איטליה  מילאנו קטלין אוסמונד
קנדה   קנדה
ווקאבה היגוצ'י
יפן   יפן
סטוקו מיאהרה
יפן   יפן
2019 יפן  סאיטאמה אלינה זגיטובה
רוסיה   רוסיה
אליזבת טורסינבאייבה
קזחסטן   קזחסטן
יבגניה מדבדבה
רוסיה   רוסיה
2020 קנדה  מונטריאול
2021 שוודיה  סטוקהולם

מרבית הזכיותעריכה

  ‏: ארצות הברית   ארצות הברית 26, נורווגיה   נורווגיה 10, מזרח גרמניה   מזרח גרמניה 9
  ‏: ארצות הברית   ארצות הברית 22, אוסטריה   אוסטריה 17, בריטניה   בריטניה 9
  ‏: ארצות הברית   ארצות הברית 24, אוסטריה   אוסטריה 12, ברית המועצות   ברית המועצות/רוסיה   רוסיה 8

שם מדינה       סך הכל
סוניה הני נורווגיה   נורווגיה 10 1 11
מישל קוואן ארצות הברית   ארצות הברית 5 3 1 8
הרמה סאבו הונגריה   הונגריה 5 1 6
קרול הייס ארצות הברית   ארצות הברית 5 1 6
קטרינה ויט מזרח גרמניה   מזרח גרמניה 4 2 6
לילי קרונברגר הונגריה   הונגריה 4 2 6

יחידיםעריכה

שנה עיר מארחת      
1896 רוסיה  סנקט פטרבורג גילברט פוקס
גרמניה   גרמניה
גוסטב היגל
אוסטריה   אוסטריה
גיאורגי סנדרס
רוסיה   רוסיה
1897 שוודיה  סטוקהולם גוסטב היגל
אוסטריה   אוסטריה
אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
יוהאן לפסטאד
נורווגיה   נורווגיה
1898 בריטניה  לונדון הנינג גרננדר
שוודיה   שוודיה
גוסטב היגל
אוסטריה   אוסטריה
גילברט פוקס
גרמניה   גרמניה
1899 שווייץ  דאבוס גוסטב היגל
אוסטריה   אוסטריה
אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
אדגר סיירס
בריטניה   בריטניה
1900 שווייץ  דאבוס גוסטב היגל
אוסטריה   אוסטריה
אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
אין מתחרים אחרים
1901 שוודיה  סטוקהולם אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
גילברט פוקס
גרמניה   גרמניה
אין מתחרים אחרים
1902 בריטניה  לונדון אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
מאדג' סיירס (אישה)
בריטניה   בריטניה
מרטין גורדן
גרמניה   גרמניה
1903 רוסיה  סנקט פטרבורג אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
ניקולאי פאנין
רוסיה   רוסיה
מקס בוהטש
אוסטריה   אוסטריה
1904 גרמניה  ברלין אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
היינריך בורגר
גרמניה   גרמניה
מרטין גורדן
גרמניה   גרמניה
1905 שוודיה  סטוקהולם אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
מקס בוהטש
אוסטריה   אוסטריה
פר תורן
שוודיה   שוודיה
1906 גרמניה  מינכן גילברט פוקס
גרמניה   גרמניה
היינריך בורגר
גרמניה   גרמניה
ברור מאייר
שוודיה   שוודיה
1907 אוסטריה  וינה אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
מקס בוהטש
אוסטריה   אוסטריה
גילברט פוקס
גרמניה   גרמניה
1908   אופווה אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
גילברט פוקס
גרמניה   גרמניה
היינריך בורגר
גרמניה   גרמניה
1909 שוודיה  סטוקהולם אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
פר תורן
שוודיה   שוודיה
ארנסט הרץ
אוסטריה   אוסטריה
1910 שווייץ  דאבוס אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
ורנר ריטברגר
גרמניה   גרמניה
אנדור סנדה
הונגריה   הונגריה
1911 גרמניה  ברלין אולריך סלכוב
שוודיה   שוודיה
ורנר ריטברגר
גרמניה   גרמניה
פריץ קאכלר
אוסטריה   אוסטריה
1912 בריטניה  מנצ'סטר פריץ קאכלר
אוסטריה   אוסטריה
ורנר ריטברגר
גרמניה   גרמניה
אנדור סנדה
הונגריה   הונגריה
1913 אוסטריה  וינה פריץ קאכלר
אוסטריה   אוסטריה
ווילי בוקל
אוסטריה   אוסטריה
אנדור סנדה
הונגריה   הונגריה
1914 פינלנד  הלסינקי יסטה סנדהל
שוודיה   שוודיה
פריץ קאכלר
אוסטריה   אוסטריה
ווילי בוקל
אוסטריה   אוסטריה
1915–
1921
לא התקיימה בשל מלחמת העולם הראשונה
1922 שוודיה  סטוקהולם גיליס גראפשטרם
שוודיה   שוודיה
פריץ קאכלר
אוסטריה   אוסטריה
ווילי בוקל
אוסטריה   אוסטריה
1923 אוסטריה  וינה פריץ קאכלר
אוסטריה   אוסטריה
ווילי בוקל
אוסטריה   אוסטריה
יסטה סנדהל
שוודיה   שוודיה
1924 בריטניה  מנצ'סטר גיליס גראפשטרם
שוודיה   שוודיה
ווילי בוקל
אוסטריה   אוסטריה
ארנסט אופכר
אוסטריה   אוסטריה
1925 אוסטריה  וינה ווילי בוקל
אוסטריה   אוסטריה
פריץ קאכלר
אוסטריה   אוסטריה
אוטו פרייסקר
אוסטריה   אוסטריה
1926 גרמניה  ברלין ווילי בוקל
אוסטריה   אוסטריה
אוטו פרייסקר
אוסטריה   אוסטריה
ג'ון פייג'
בריטניה   בריטניה
1927 שווייץ  דאבוס ווילי בוקל
אוסטריה   אוסטריה
אוטו פרייסקר
אוסטריה   אוסטריה
קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
1928 גרמניה  ברלין ווילי בוקל
אוסטריה   אוסטריה
קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
הוגו דיסטלר
אוסטריה   אוסטריה
1929 בריטניה  לונדון גיליס גראפשטרם
שוודיה   שוודיה
קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
לודוויג ורדה
אוסטריה   אוסטריה
1930 ארצות הברית  ניו יורק קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
רוג'ר טרנר
ארצות הברית   ארצות הברית
ז'ורז' גאוטשי
שווייץ   שווייץ
1931 גרמניה  ברלין קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
רוג'ר טרנר
ארצות הברית   ארצות הברית
ארנסט באייר
גרמניה   גרמניה
1932 קנדה  מונטריאול קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
מונטגומרי וילסון
קנדה   קנדה
ארנסט באייר
גרמניה   גרמניה
1933 שווייץ  ציריך קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
ארנסט באייר
גרמניה   גרמניה
מרקוס ניקנן
פינלנד   פינלנד
1934 שוודיה  סטוקהולם קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
ארנסט באייר
גרמניה   גרמניה
אריך ארדוס
אוסטריה   אוסטריה
1935 הונגריה  בודפשט קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
ג'ק דאן
בריטניה   בריטניה
דנש פטאקי
הונגריה   הונגריה
1936 צרפת  פריז קארל שאפר
אוסטריה   אוסטריה
גרהם שארפ
בריטניה   בריטניה
פליקס קספר
אוסטריה   אוסטריה
1937 אוסטריה  וינה פליקס קספר
אוסטריה   אוסטריה
גרהם שארפ
בריטניה   בריטניה
אלמר טרטק
הונגריה   הונגריה
1938 גרמניה  ברלין פליקס קספר
אוסטריה   אוסטריה
גרהם שארפ
בריטניה   בריטניה
הרברט אלווארד
אוסטריה   אוסטריה
1939 הונגריה  בודפשט גרהם שארפ
בריטניה   בריטניה
פרדי טומלינס
בריטניה   בריטניה
הורסט פבר
גרמניה   גרמניה
1940–
1946
לא התקיימה בשל מלחמת העולם השנייה
1947 שוודיה  סטוקהולם הנס גרשווילר
שווייץ   שווייץ
דיק באטן
ארצות הברית   ארצות הברית
ארתור אפפל
בריטניה   בריטניה
1948 שווייץ  דאבוס דיק באטן
ארצות הברית   ארצות הברית
הנס גרשווילר
שווייץ   שווייץ
אדה קיראי
הונגריה   הונגריה
1949 צרפת  פריז דיק באטן
ארצות הברית   ארצות הברית
אדה קיראי
הונגריה   הונגריה
אדי ראדה
אוסטריה   אוסטריה
1950 בריטניה  לונדון דיק באטן
ארצות הברית   ארצות הברית
אדה קיראי
הונגריה   הונגריה
הייז אלן ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
1951 איטליה  מילאנו דיק באטן
ארצות הברית   ארצות הברית
ג'יימס גרוגן
ארצות הברית   ארצות הברית
הלמוט זייבט
אוסטריה   אוסטריה
1952 צרפת  פריז דיק באטן
ארצות הברית   ארצות הברית
ג'יימס גרוגן
ארצות הברית   ארצות הברית
הייז אלן ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
1953 שווייץ  דאבוס הייז אלן ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
ג'יימס גרוגן
ארצות הברית   ארצות הברית
קרלו פאסי
איטליה   איטליה
1954 נורווגיה  אוסלו הייז אלן ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
ג'יימס גרוגן
ארצות הברית   ארצות הברית
אלן ג'ילטי
צרפת   צרפת
1955 אוסטריה  וינה הייז אלן ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
רונלד רוברטסון
ארצות הברית   ארצות הברית
דייוויד ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
1956 מערב גרמניה  גרמיש-פרטנקירכן הייז אלן ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
רונלד רוברטסון
ארצות הברית   ארצות הברית
דייוויד ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
1957 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס דייוויד ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
טים בראון
ארצות הברית   ארצות הברית
צ'ארלס סנלינג
קנדה   קנדה
1958 צרפת  פריז דייוויד ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
טים בראון
ארצות הברית   ארצות הברית
אלן ג'ילטי
צרפת   צרפת
1959 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס דייוויד ג'נקינס
ארצות הברית   ארצות הברית
דונלד ג'קסון
קנדה   קנדה
טים בראון
ארצות הברית   ארצות הברית
1960 קנדה  ונקובר אלן ג'ילטי
צרפת   צרפת
דונלד ג'קסון
קנדה   קנדה
אלן קלמט
צרפת   צרפת
1961 התבטלה בשל התרסקות טיסה 548 של סבנה
1962 צ'כוסלובקיה  פראג דונלד ג'קסון
קנדה   קנדה
קרול דיווין
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
אלן קלמט
צרפת   צרפת
1963 איטליה  קורטינה ד'אמפצו דונלד מקפרסון
קנדה   קנדה
אלן קלמט
צרפת   צרפת
מנפרד שנלדורפר
גרמניה   גרמניה
1964 מערב גרמניה  דורטמונד מנפרד שנלדורפר
גרמניה   גרמניה
אלן קלמט
צרפת   צרפת
קרול דיווין
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
1965 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס אלן קלמט
צרפת   צרפת
סקוט אלן
ארצות הברית   ארצות הברית
דונלד נייט
קנדה   קנדה
1966 שווייץ  דאבוס אמריך דנצר
אוסטריה   אוסטריה
וולפגנג שוורץ
אוסטריה   אוסטריה
גארי ויסקונטי
ארצות הברית   ארצות הברית
1967 אוסטריה  וינה אמריך דנצר
אוסטריה   אוסטריה
וולפגנג שוורץ
אוסטריה   אוסטריה
גארי ויסקונטי
ארצות הברית   ארצות הברית
1968 שווייץ  ז'נבה אמריך דנצר
אוסטריה   אוסטריה
טים ווד
ארצות הברית   ארצות הברית
פטריק פרה
צרפת   צרפת
1969 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס טים ווד
ארצות הברית   ארצות הברית
אונדריי נפלה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
פטריק פרה
צרפת   צרפת
1970 יוגוסלביה  ליובליאנה טים ווד
ארצות הברית   ארצות הברית
אונדריי נפלה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
גינטר צילר
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
1971 צרפת  ליון אונדריי נפלה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
פטריק פרה
צרפת   צרפת
סרגיי צ'טבורוחין
ברית המועצות   ברית המועצות
1972 קנדה  קלגרי אונדריי נפלה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
סרגיי צ'טבורוחין
ברית המועצות   ברית המועצות
ולדימיר קובלוב
ברית המועצות   ברית המועצות
1973 צ'כוסלובקיה  ברטיסלבה אונדריי נפלה
צ'כוסלובקיה   צ'כוסלובקיה
סרגיי צ'טבורוחין
ברית המועצות   ברית המועצות
יאן הופמן
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
1974 מערב גרמניה  מינכן יאן הופמן
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
סרגיי וולקוב
ברית המועצות   ברית המועצות
טולר קרנסטון
קנדה   קנדה
1975 ארצות הברית  קולורדו ספרינגס סרגיי וולקוב
ברית המועצות   ברית המועצות
ולדימיר קובלוב
ברית המועצות   ברית המועצות
ג'ון קארי
בריטניה   בריטניה
1976 שוודיה  גטבורג ג'ון קארי
בריטניה   בריטניה
ולדימיר קובלוב
ברית המועצות   ברית המועצות
יאן הופמן
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
1977 יפן  טוקיו ולדימיר קובלוב
ברית המועצות   ברית המועצות
יאן הופמן
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
מינורו סאנו
יפן   יפן
1978 קנדה  אוטווה צ'רלי טיקנר
ארצות הברית   ארצות הברית
יאן הופמן
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
רובין קזינס
בריטניה   בריטניה
1979 אוסטריה  וינה ולדימיר קובלוב
ברית המועצות   ברית המועצות
רובין קזינס
בריטניה   בריטניה
יאן הופמן
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
1980 מערב גרמניה  דורטמונד יאן הופמן
מזרח גרמניה   מזרח גרמניה
רובין קזינס
בריטניה   בריטניה
צ'רלי טיקנר
ארצות הברית   ארצות הברית
1981 ארצות הברית  הרטפורד סקוט המילטון
ארצות הברית   ארצות הברית
דייוויד סנטי
ארצות הברית   ארצות הברית
איגור בוברין
ברית המועצות   ברית המועצות
1982 דנמרק  קופנהגן סקוט המילטון
ארצות הברית   ארצות הברית
נורברט שרם
גרמניה   גרמניה
בריאן פוקאר
קנדה   קנדה
1983 פינלנד  הלסינקי סקוט המילטון
ארצות הברית   ארצות הברית
נורברט שרם
גרמניה   גרמניה
בריאן אורסר
קנדה   קנדה
1984 קנדה  אוטווה סקוט המילטון
ארצות הברית   ארצות הברית
בריאן אורסר
קנדה   קנדה
אלכסנדר פדיב
ברית המועצות   ברית המועצות
1985 יפן  טוקיו אלכסנדר פדיב
ברית המועצות   ברית המועצות
בריאן אורסר
קנדה   קנדה
בריאן בויטנו
ארצות הברית   ארצות הברית
1986 שווייץ  ז'נבה בריאן בויטנו
ארצות הברית   ארצות הברית
בריאן אורסר
קנדה   קנדה
אלכסנדר פדיב
ברית המועצות   ברית המועצות
1987 ארצות הברית  סינסינטי בריאן אורסר
קנדה   קנדה
בריאן בויטנו
ארצות הברית   ארצות הברית
אלכסנדר פדיב
ברית המועצות   ברית המועצות
1988 הונגריה  בודפשט בריאן בויטנו
ארצות הברית   ארצות הברית
בריאן אורסר
קנדה   קנדה
ויקטור פטרנקו
ברית המועצות   ברית המועצות
1989 צרפת  פריז קורט בראונינג
קנדה   קנדה
כריסטופר באומן
ארצות הברית   ארצות הברית
גז'גוז' פיליפובסקי
פולין   פולין
1990 קנדה  הליפקס קורט בראונינג
קנדה   קנדה
ויקטור פטרנקו
ברית המועצות   ברית המועצות
כריסטופר באומן
ארצות הברית   ארצות הברית
1991 גרמניה  מינכן קורט בראונינג
קנדה   קנדה
ויקטור פטרנקו
ברית המועצות   ברית המועצות
טוד אלדרדג'
ארצות הברית   ארצות הברית
1992 ארצות הברית  אוקלנד ויקטור פטרנקו
 
קורט בראונינג
קנדה   קנדה
אלביס סטויקו
קנדה   קנדה
1993 צ'כיה  פראג קורט בראונינג
קנדה   קנדה
אלביס סטויקו
קנדה   קנדה
אלכסיי אורמנוב
רוסיה   רוסיה
1994 יפן  צ'יבה אלביס סטויקו
קנדה   קנדה
פיליפ קנדלורו
צרפת   צרפת
ויאצ'סלב זגורודניוק
אוקראינה   אוקראינה
1995 בריטניה  בירמינגהם אלביס סטויקו
קנדה   קנדה
טוד אלדרדג'
ארצות הברית   ארצות הברית
פיליפ קנדלורו
צרפת   צרפת
1996 קנדה  אדמונטון טוד אלדרדג'
ארצות הברית   ארצות הברית
איליה קוליק
רוסיה   רוסיה
רודי גלינדו
ארצות הברית   ארצות הברית
1997 שווייץ  לוזאן אלביס סטויקו
קנדה   קנדה
טוד אלדרדג'
ארצות הברית   ארצות הברית
אלכסי יגודין
רוסיה   רוסיה
1998 ארצות הברית  מיניאפוליס אלכסי יגודין
רוסיה   רוסיה
טוד אלדרדג'
ארצות הברית   ארצות הברית
יבגני פלושנקו
רוסיה   רוסיה
1999 פינלנד  הלסינקי אלכסי יגודין
רוסיה   רוסיה
יבגני פלושנקו
רוסיה   רוסיה
מייקל וייס
ארצות הברית   ארצות הברית
2000 צרפת  ניס אלכסי יגודין
רוסיה   רוסיה
אלביס סטויקו
קנדה   קנדה
מייקל וייס
ארצות הברית   ארצות הברית
2001 קנדה  ונקובר יבגני פלושנקו
רוסיה   רוסיה
אלכסי יגודין
רוסיה   רוסיה
טוד אלדרדג'
ארצות הברית   ארצות הברית
2002 יפן