פתיחת התפריט הראשי

אירועים בולטיםעריכה

ארצות הברית (ארצות הברית ) זכתה באליפות עם 14 מדליות זהב ו-25 מדליות בסך הכל, רוסיה (רוסיה ) דורגה במקום שני עם 7 מדליות זהב ו-19 מדליות בסך הכל ואתיופיה (אתיופיה ) דורגה במקום שלישי עם 3 מדליות זהב ו-9 מדליות בסך הכל.

שיאי עולםעריכה

באליפות נקבעו שני שיאי עולם כולם לנשים. ילנה איסינבייבה (רוסיה   רוסיה) קבעה שיא עולם בקפיצה במוט בתוצאה של 5.01 מטר ואוסליידיס מננדס (קובה   קובה) קבעה שיא עולם בהטלת כידון בתוצאה של 71.70 מטר.

האתלטיות הבולטותעריכה

האתלטים הבולטיםעריכה

תוצאותעריכה

נשיםעריכה

מקצועות המסלולעריכה

התחרות

ריצת 100 מטר לורין ויליאמס
ארצות הברית   ארצות הברית
10.93 שניות ורוניקה קמפבל-בראון
ג'מייקה   ג'מייקה
10.95 שניות כריסטין ארון
צרפת   צרפת
10.98 שניות
ריצת 200 מטר אליסון פליקס
ארצות הברית   ארצות הברית
22.16 שניות רשל בון-סמית'
ארצות הברית   ארצות הברית
22.31 שניות כריסטין ארון
צרפת   צרפת
22.31 שניות
ריצת 400 מטר טוניק ויליאמס-דרלינג
בהאמה   בהאמה
49.55 שניות סניה ריצ'רדס
ארצות הברית   ארצות הברית
49.74 שניות אנה גווארה
מקסיקו   מקסיקו
49.81 שניות
ריצת 800 מטר סוליה קאלאטאיוד
קובה   קובה
1:58.82 דקות חסנה בנחסיה
מרוקו   מרוקו
1:59.42 דקות טטיאנה אנדריאנובה
רוסיה   רוסיה
1:59.60 דקות
ריצת 1500 מטר טטיאנה טומשובה
רוסיה   רוסיה
4:00.35 דקות אולגה יגורובה
רוסיה   רוסיה
4:01.46 דקות בושרה אל ע'זאל
צרפת   צרפת
4:02.45 דקות
ריצת 5000 מטר טירונש דיבאבה
אתיופיה   אתיופיה
14:38.59 דקות
שיא אליפות
מסרט דפאר
אתיופיה   אתיופיה
14:39.54 דקות אג'גייהו דיבאבה
אתיופיה   אתיופיה
14:42.47 דקות
ריצת 10000 מטר טירונש דיבאבה
אתיופיה   אתיופיה
30:24.02 דקות ברהן אדרה
אתיופיה   אתיופיה
30:25.41 דקות אג'גייהו דיבאבה
אתיופיה   אתיופיה
30:26.00 דקות
ריצת מרתון פולה רדקליף
בריטניה   בריטניה
2:20:57 שעות
שיא אליפות
קתרין נדרבה
קניה   קניה
2:22:01 שעות קונסטנטינה דיטה-טומסקו
רומניה   רומניה
2:23:19 שעות
ריצת 100 מטר משוכות מישל פרי
ארצות הברית   ארצות הברית
12.66 שניות דלורין אניס-לונדון
ג'מייקה   ג'מייקה
12.76 שניות בריג'יט פוסטר-הילטון
ג'מייקה   ג'מייקה
12.76 שניות
ריצת 400 מטר משוכות יוליה פצ'ונקינה
רוסיה   רוסיה
52.90 שניות לשינדה דמוס
ארצות הברית   ארצות הברית
53.27 שניות סנדרה גלובר
ארצות הברית   ארצות הברית
53.32 שניות
ריצת 3000 מטר מכשולים דורקוס אינזיקורו
אוגנדה   אוגנדה
9:18.24 דקות
שיא אליפות
יקטרינה וולקובה
רוסיה   רוסיה
9:20.49 דקות ג'רוטו קיפטום
קניה   קניה
9:26.95 דקות
20 ק"מ הליכה אולימפיאדה איבנובה
רוסיה   רוסיה
1:25:41 שעות ריטה טורבה
בלארוס   בלארוס
1:27:05 שעות סוזנה פייטור
פורטוגל   פורטוגל
1:28:44 שעות
ריצת שליחים 4x100 מטר ארצות הברית   ארצות הברית 41.78 שניות ג'מייקה   ג'מייקה 41.99 שניות בלארוס   בלארוס 42.56 שניות
ריצת שליחים 4x400 מטר רוסיה   רוסיה 3:20.95 דקות ג'מייקה   ג'מייקה 3:23.29 דקות בריטניה   בריטניה 3:24.44 דקות

מקצועות השדהעריכה

התחרות

קפיצה לגובה קייסה ברגקוויסט
שוודיה   שוודיה
2.02 מטר שונטה לאו
ארצות הברית   ארצות הברית
2.00 מטר אמה גרין
שוודיה   שוודיה
1.96 מטר
קפיצה במוט ילנה איסינבייבה
רוסיה   רוסיה
5.01 מטר
שיא עולם
מוניקה פירק
פולין   פולין
4.60 מטר פוולה המצ'קובה
צ'כיה   צ'כיה
4.50 מטר
קפיצה לרוחק טיאנה מדיסון
ארצות הברית   ארצות הברית
6.89 מטר טטיאנה קוטובה
רוסיה   רוסיה
6.79 מטר אוניס ברבר
צרפת   צרפת
6.76 מטר
קפיצה משולשת טרשיה-קיי סמית'
ג'מייקה   ג'מייקה
15.11 מטר יארגליס סביניה
קובה   קובה
14.82 מטר אנה פייאטיך
רוסיה   רוסיה
14.78 מטר
הדיפת כדור ברזל אולגה ריאבינקינה
רוסיה   רוסיה
19.64 מטר ואלרי אדמס
ניו זילנד   ניו זילנד
19.62 מטר נאדין קליינרט
גרמניה   גרמניה
19.07 מטר
זריקת דיסקוס פרנקה דייטש
גרמניה   גרמניה
66.56 מטר נטליה סדובה
רוסיה   רוסיה
64.33 מטר ורה פוספיסיולובה-סצ'לובה
צ'כיה   צ'כיה
63.19 מטר
הטלת כידון אוסליידיס מננדס
קובה   קובה
71.70 מטר
שיא עולם
קריסטינה אוברגפיל
גרמניה   גרמניה
70.03 מטר שטפי נריוס
גרמניה   גרמניה
65.96 מטר
יידוי פטיש ייפסי מורנו
קובה   קובה
73.08 מטר טטיאנה ליסנקו
רוסיה   רוסיה
72.46 מטר מנואלה מונטברון
צרפת   צרפת
71.41 מטר
קרב עשר קרולינה קלופט
שוודיה   שוודיה
6887 נקודות אוניס ברבר
צרפת   צרפת
6824 נקודות מרגרט סימפסון
גאנה   גאנה
6375 נקודות

גבריםעריכה

מקצועות המסלולעריכה

התחרות

ריצת 100 מטר ג'סטין גאטלין
ארצות הברית   ארצות הברית
9.88 שניות מייקל פרטר
ג'מייקה   ג'מייקה
10.05 שניות קים קולינס
סנט קיטס ונוויס   סנט קיטס ונוויס
10.05 שניות
ריצת 200 מטר ג'סטין גאטלין
ארצות הברית   ארצות הברית
20.04 שניות וולאס ספירמון
ארצות הברית   ארצות הברית
20.20 שניות ג'ון קאפל
ארצות הברית   ארצות הברית
20.31 שניות
ריצת 400 מטר ג'רמי וורינר
ארצות הברית   ארצות הברית
43.93 שניות אנדרו רוק
ארצות הברית   ארצות הברית
44.35 שניות טיילר כריסטופר
קנדה   קנדה
44.44 שניות
ריצת 800 מטר רשיד רמזי
בחריין   בחריין
1:44.24 דקות יורי בורזקובסקי
רוסיה   רוסיה
1:44.51 דקות ויליאם יאמפוי
קניה   קניה
1:44.55 דקות
ריצת 1500 מטר רשיד רמזי
בחריין   בחריין
3:37.88 דקות אדיל קאוש
מרוקו   מרוקו
3:38.00 דקות רוי סילבה
פורטוגל   פורטוגל
3:38.02 דקות
ריצת 5000 מטר בנג'מין לימו
קניה   קניה
13:32.55 דקות סילשי סיהינה
אתיופיה   אתיופיה
13:32.81 דקות קרייג מוטרם
אוסטרליה   אוסטרליה
13:32.96 דקות
ריצת 10000 מטר קנניסה בקלה
אתיופיה   אתיופיה
27:08.33 דקות סילשי סיהינה
אתיופיה   אתיופיה
27:08.87 דקות מוזס מוסופ
קניה   קניה
27:08.96 דקות
ריצת מרתון ג'וואד עריב
מרוקו   מרוקו
2:10:10 שעות כריסטופר איסנגווה
טנזניה   טנזניה
2:10:21 שעות טסויושי אוגטה
יפן   יפן
2:11:16 שעות
ריצת 110 מטר משוכות לדג'י דוקורה
צרפת   צרפת
13.07 שניות ליו שיאנג
הרפובליקה העממית של סין   סין
13.08 שניות אלן ג'ונסון
ארצות הברית   ארצות הברית
13.10 שניות
ריצת 400 מטר משוכות ברשון ג'קסון
ארצות הברית   ארצות הברית
47.30 שניות ג'יימס קרטר
ארצות הברית   ארצות הברית
47.43 שניות דאי טמסואה
יפן   יפן
48.10 שניות
ריצת 3000 מטר מכשולים סייף סעיד שאהין
קטר (מדינה)   קטר
8:13.31 דקות אזקייל קמבוי
קניה   קניה
8:14.95 דקות ברימין קיפרוטו
קניה   קניה
8:15.30 דקות
20 ק"מ הליכה ג'פרסון פרס
אקוודור   אקוודור
1:18:35 שעות פאקייו פרננדס
ספרד   ספרד
1:19:36 שעות חואן מנואל מולינה
ספרד   ספרד
1:19:44 שעות
50 ק"מ הליכה סרגיי קירדיאפקין
רוסיה   רוסיה
3:38:08 שעות אלכסיי וויבודין
רוסיה   רוסיה
3:41:25 שעות אלכס שווצר
איטליה   איטליה
3:41:54 שעות
ריצת שליחים 4x100 מטר צרפת   צרפת 38.08 שניות טרינידד וטובגו   טרינידד וטובגו 38.10 שניות בריטניה   בריטניה 38.27 שניות
ריצת שליחים 4x400 מטר ארצות הברית   ארצות הברית 2:56.91 דקות בהאמה   בהאמה 2:57.32 דקות ג'מייקה   ג'מייקה 2:58.07 דקות

מקצועות השדהעריכה

התחרות

קפיצה לגובה יורי קרימרנקו
אוקראינה   אוקראינה
2.32 מטר ויקטור מויה
קובה   קובה
ירוסלב ריבקוב
רוסיה   רוסיה
2.29 מטר
לא חולק
קפיצה במוט רנס בלום
הולנד   הולנד
5.80 מטר בראד ווקר
ארצות הברית   ארצות הברית
5.75 מטר פבל גרסימוב
רוסיה   רוסיה
5.65 מטר
קפיצה לרוחק דווייט פיליפס
ארצות הברית   ארצות הברית
8.60 מטר איגנסיוס גייסה
גאנה   גאנה
8.34 מטר טומי אווילה
פינלנד   פינלנד
8.25 מטר
קפיצה משולשת וולטר דייוויס
ארצות הברית   ארצות הברית
17.57 מטר יוהנדרי בטנזוס
קובה   קובה
17.42 מטר מריאן אופריאה
רומניה   רומניה
17.40 מטר
הדיפת כדור ברזל אדם נלסון
ארצות הברית   ארצות הברית
21.73 מטר רוטגר סמית
הולנד   הולנד
21.29 מטר רלף ברטלס
גרמניה   גרמניה
20.99 מטר
זריקת דיסקוס ורגיליוס אלקנה
ליטא   ליטא
70.17 מטר גרד קנטר
אסטוניה   אסטוניה
68.57 מטר מיכאל מילנבק
גרמניה   גרמניה
65.95 מטר
הטלת כידון אנדרוס וארניק
אסטוניה   אסטוניה
87.17 מטר אנדראס ת'ורקילדסן
נורווגיה   נורווגיה
86.18 מטר סרגיי מקרוב
רוסיה   רוסיה
83.54 מטר
יידוי פטיש שימון ז'וולקובסקי
פולין   פולין
79.35 מטר מרקוס אסר
גרמניה   גרמניה
79.16 מטר אולי-פקה קריאליינן
פינלנד   פינלנד
78.77 מטר
קרב עשר בריאן קליי
ארצות הברית   ארצות הברית
8732 נקודות רומן שברלה
צ'כיה   צ'כיה
8521 נקודות אטילה ז'יווצ'קי
הונגריה   הונגריה
8385 נקודות

ישראלישראל  ישראל באליפותעריכה

תוצאותעריכה

נשיםעריכה

שם האתלטית התחרות שלב בתחרות תוצאה מיקום

גבריםעריכה

שם האתלט התחרות שלב בתחרות תוצאה מיקום
היילה סטאין ריצת מרתון
-
2:17:26 שעות
21
וודג' זבדיה ריצת מרתון
-
2:21:57 שעות
37
אסף בימרו ריצת מרתון
-
2:23:58 שעות
47

טבלת מדליותעריכה

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
1 ארצות הברית   ארצות הברית 14 8 3 25
2 רוסיה   רוסיה 7 8 4 19
3 אתיופיה   אתיופיה 3 4 2 9
4 קובה   קובה 3 3 0 6
5 צרפת   צרפת 2 1 5 8
6 שוודיה   שוודיה 2 0 1 3
7 בחריין   בחריין 2 0 0 2
8 ג'מייקה   ג'מייקה 1 5 2 8
9 קניה   קניה 1 2 4 7
10 גרמניה   גרמניה 1 2 3 6
11 מרוקו   מרוקו 1 2 0 3
12 בלארוס   בלארוס 0 1 1 2
13 בהאמה   בהאמה 1 1 0 2
13 אסטוניה   אסטוניה 1 1 0 2
13 הולנד   הולנד 1 1 0 2
13 פולין   פולין 1 1 0 2
17 בריטניה   בריטניה 1 0 2 3
18 אקוודור   אקוודור 1 0 0 1
18 ליטא   ליטא 1 0 0 1
18 קטר (מדינה)   קטר 1 0 0 1
18 אוגנדה   אוגנדה 1 0 0 1
18 אוקראינה   אוקראינה 1 0 0 1
23 צ'כיה   צ'כיה 0 1 2 3
24 גאנה   גאנה 0 1 1 2
24 ספרד   ספרד 0 1 1 2
26 נורווגיה   נורווגיה 0 1 0 1
26 הרפובליקה העממית של סין   סין 0 1 0 1
26 טנזניה   טנזניה 0 1 0 1
26 טרינידד וטובגו   טרינידד וטובגו 0 1 0 1
30 יפן   יפן 0 0 2 2
30 פורטוגל   פורטוגל 0 0 2 2
30 רומניה   רומניה 0 0 2 2
30 פינלנד   פינלנד (מארחת) 0 0 2 2
34 אוסטרליה   אוסטרליה 0 0 1 1
34 קנדה   קנדה 0 0 1 1
34 הונגריה   הונגריה 0 0 1 1
34 איטליה   איטליה 0 0 1 1
34 מקסיקו   מקסיקו 0 0 1 1
34 ניו זילנד   ניו זילנד 0 0 1 1
34 סנט קיטס ונוויס   סנט קיטס ונוויס 0 0 1 1

ראו גםעריכה

קישורים חיצונייםעריכה

הערות שולייםעריכה