פתיחת התפריט הראשי

198 נבחרות לאומיות נרשמו למוקדמות מונדיאל 2006, והתחרו על 32 מקומות בטורניר הגמר. גרמניה, המארחת, העפילה אוטומטית והותירה 31 מקומות לשאר הנבחרות. לראשונה בהיסטוריה של המונדיאלים נאלצה האלופה המכהנת, ברזיל, להתמודד בטורניר המוקדמות.

32 המקומות במונדיאל חולקו בין קונפדרציות הכדורגל של פיפ"א כמפורט להלן:

הגרלת המשחקים עבור חמש מתוך שש הקונפדרציות נערכה ב-5 בדצמבר 2003 בפרנקפורט שבגרמניה, ואילו הנבחרות של CONMEBOL שיחקו בבית אחד, בדומה לשני טורנירי מוקדמות המונדיאל הקודמים. 194 נבחרות שיחקו לכל הפחות משחק אחד במוקדמות. בסך הכל נערכו 847 משחקים, בהם הובקעו 2,464 שערים (ממוצע של 2.91 שערים למשחק, בדיוק כמו במוקדמות מונדיאל 1994).

תוכן עניינים

שוברי שוויוןעריכה

חוקי שבירת השוויון בין נבחרות עם מספר נקודות זהה השתנו בהשוואה לטורנירי המוקדמות הקודמים, ונקבע כי סדרי שבירת השוויון יהיו:

  • מספר הנקודות הגבוה יותר שהושג במשחקים בין שתי הנבחרות.
  • הפרש שערים במשחקים בין שתי הנבחרות.
  • מספר השערים הכולל שהובקע במשחקים בין שתי הנבחרות.
  • הפרש שערים בכל משחקי הבית.
  • מספר שערים כללי במשחקי הבית.
  • משחק פלייאוף במיקום נייטרלי, ואם גם זה מסתיים בשוויון הוספת הארכה ודו-קרב פנדלים במקרה הצורך.
  • הגרלה.

אירופהעריכה

דרום אמריקהעריכה

בדומה לטורנירי המוקדמות הקודמים, 10 הנבחרות מדרום אמריקה השתתפו בליגה ושיחקו אחת נגד השנייה בשיטת בית-חוץ. ארבע הנבחרות הראשונות בבית העפילו ישירות למונדיאל, והנבחרת שסיימה במקום החמישי העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת אוקיאניה.

נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
ברזיל  ברזיל 34 18 9 7 2 35 17 18
ארגנטינה  ארגנטינה 34 18 10 4 4 29 17 12
אקוודור  אקוודור 28 18 8 4 6 23 19 4
פרגוואי  פרגוואי 28 18 8 4 6 23 23 0
אורוגוואי  אורוגוואי 25 18 6 7 5 23 28 -5
קולומביה  קולומביה 24 18 6 6 6 24 16 8
צ'ילה  צ'ילה 22 18 5 7 6 18 22 -4
ונצואלה  ונצואלה 18 18 5 3 10 20 28 -8
פרו  פרו 18 18 4 6 8 20 28 -8
בוליביה  בוליביה 14 18 4 2 12 20 37 -17
ברזיל ארגנטינה אקוודור פרגוואי אורוגוואי קולומביה צ'ילה ונצואלה פרו בוליביה
ברזיל - 3 - 1 1 - 0 4 - 1 3 - 3 0 - 0 5 - 0 3 - 0 1 - 0 3 - 1
ארגנטינה 3 - 1 - 1 - 0 0 - 0 4 - 2 1 - 0 2 - 2 3 - 2 2 - 0 3 - 0
אקוודור 1 - 0 2 - 0 - 5 - 2 0 - 0 2 - 1 2 - 0 2 - 0 0 - 0 3 - 2
פרגוואי 0 - 0 1 - 0 2 - 1 - 4 - 1 0 - 1 2 - 1 1 - 0 1 - 1 4 - 1
אורוגוואי 1 - 1 1 - 0 1 - 0 1 - 0 - 3 - 2 2 - 1 0 - 3 1 - 3 5 - 0
קולומביה 1 - 2 1 - 1 3 - 0 1 - 1 5 - 0 - 1 - 1 0 - 1 5 - 0 1 - 0
צ'ילה 1 - 1 0 - 0 0 - 0 0 - 1 1 - 1 0 - 0 - 2 - 1 2 - 1 3 - 1
ונצואלה 2 - 5 0 - 3 3 - 1 0 - 1 1 - 1 0 - 0 0 - 1 - 4 - 1 2 - 1
פרו 1 - 1 1 - 3 2 - 2 4 - 1 0 - 0 0 - 2 2 - 1 0 - 0 - 4 - 1
בוליביה 1 - 1 1 - 2 1 - 2 2 - 1 0 - 0 4 - 0 0 - 2 3 - 1 1 - 0 -

ברזיל, ארגנטינה, אקוודור ופרגוואי העפילו ישירות למונדיאל, ואורוגוואי העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת אוקיאניה.

צפון, מרכז אמריקה והקריבייםעריכה

רק פוארטו ריקו סירבה להשתתף במוקדמות, ו-34 הנבחרות הנותרות התמודדו על 3.5 מקומות במונדיאל. טורניר המוקדמות באזור זה היה מחולק לשלושה סבבים:

  • שלב ראשון: 34 הנבחרות חולקו ל-10 בתים בני שלוש נבחרות כל אחד ול-2 בתים בני 2 נבחרות כל אחד. בבתים עם 3 נבחרות היו שני סיבובים של משחקים, כשהנבחרת הטובה ביותר בבית לפי הדירוג העולמי של פיפ"א העפילה ישירות לסיבוב המשחקים השני של הבית. בכל אחד מהסיבובים שיחקו הנבחרות אחת נגד השנייה בשיטת בית-חוץ.
  • שלב שני: 12 המנצחות של השלב הראשון העפילו לסיבוב השני, בו חולקו הנבחרות לשלושה בתים בני 4 נבחרות כל אחד. הנבחרות בכל בית שיחקו אחת נגד השנייה בשיטת בית-חוץ, ושתי הנבחרות הראשונות בכל בית העפילו לסיבוב הגמר.
  • סיבוב הגמר: 6 הנבחרות שיחקו בבית אחד, והתמודדו אחת נגד השנייה בשיטת בית-חוץ. שלוש הנבחרות הראשונות העפילו ישירות למונדיאל, והנבחרת שסיימה במקום הרביעי העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת אסיה.

שלב ראשוןעריכה

בית 1עריכה

סיבוב ראשון

28 בפברואר 2004   גרנדה 5 - 0   גיאנה סנט ג'ורג'ס, גרנדה
14 במרץ 2004   גיאנה 1 - 3   גרנדה בליירמונט, גיאנה

גרנדה העפילה לסיבוב השני.

סיבוב שני

13 ביוני 2004   ארצות הברית 3 - 0   גרנדה קולומבוס, ארצות הברית
20 ביוני 2004   גרנדה 2 - 3   ארצות הברית סנט ג'ורג'ס, גרנדה

ארצות הברית העפילה לשלב השני.

בית 2עריכה

סיבוב ראשון

29 בפברואר 2004   ברמודה 13 - 0   מונטסראט המילטון, ברמודה
21 במרץ 2004   מונטסראט 0 - 7   ברמודה פליימות', מונטסראט

ברמודה העפילה לשלב השני.

סיבוב שני

13 ביוני 2004   אל סלוודור 2 - 1   ברמודה סן סלוודור, אל סלוודור
20 ביוני 2004   ברמודה 2 - 2   אל סלוודור המילטון, ברמודה

אל סלוודור העפילה לשלב השני.

בית 3עריכה

סיבוב ראשון

18 בפברואר 2004   האיטי 5 - 0   איי טרקס וקייקוס מיאמי, ארצות הברית
21 בפברואר 2004   איי טרקס וקייקוס 0 - 2   האיטי מיאמי, ארצות הברית

האיטי העפילה לסיבוב השני.

סיבוב שני

12 ביוני 2004   האיטי 1 - 1   ג'מייקה מיאמי, ארצות הברית
20 ביוני 2004   ג'מייקה 3 - 0   האיטי קינגסטון, ג'מייקה

ג'מייקה העפילה לשלב השני.

בית 4עריכה

סיבוב ראשון

22 בפברואר 2004   איי הבתולה הבריטיים 0 - 1   סנט לוסיה טורטולה, איי הבתולה הבריטיים
28 במרץ 2004   סנט לוסיה 9 - 0   איי הבתולה הבריטיים ויו פורט, סנט לוסיה

סנט לוסיה העפילה לסיבוב השני.

סיבוב שני

13 ביוני 2004   פנמה 4 - 0   סנט לוסיה פנמה סיטי, פנמה
20 ביוני 2004   סנט לוסיה 0 - 3   פנמה ויו פורט, סנט לוסיה

פנמה העפילה לשלב השני.

בית 5עריכה

סיבוב ראשון

22 בפברואר 2004   איי קיימן 1 - 2   קובה גרנד קיימן, איי קיימן
27 במרץ 2004   קובה 3 - 0   איי קיימן הוואנה, קובה

קובה העפילה לסיבוב השני.

סיבוב שני

12 ביוני 2004   קובה 2 - 2   קוסטה ריקה הוואנה, קובה
20 ביוני 2004   קוסטה ריקה 1 - 1   קובה אלאחואלה, קוסטה ריקה

קוסטה ריקה העפילה בזכות יתרון שערי חוץ.

בית 6עריכה

סיבוב ראשון

28 בפברואר 2004   ארובה 1 - 2   סורינאם אורנייסטאד, ארובה
27 במרץ 2004   סורינאם 8 - 1   ארובה פרמריבו, סורינאם

סורינאם העפילה לסיבוב השני.

סיבוב שני

12 ביוני 2004   סורינאם 1 - 1   גואטמלה פרמריבו, סורינאם
20 ביוני 2004   גואטמלה 3 - 1   סורינאם גואטמלה סיטי, גואטמלה

גואטמלה העפילה לשלב השני.

בית 7עריכה

סיבוב ראשון

18 בפברואר 2004   אנטיגואה וברבודה 2 - 0   האנטילים ההולנדיים סנט ג'ונס, אנטיגואה וברבודה
31 במרץ 2004   האנטילים ההולנדיים 3 - 0   אנטיגואה וברבודה וילמסטאד, האנטילים ההולנדיים

האנטילים ההולנדיים העפילה לסיבוב השני.

סיבוב שני

12 ביוני 2004   האנטילים ההולנדיים 1 - 2   הונדורס וילמסטאד, האנטילים ההולנדיים
19 ביוני 2004   הונדורס 4 - 0   האנטילים ההולנדיים סן פדרו סולה, הונדורס

הונדורס העפילה לשלב השני.

בית 8עריכה

13 ביוני 2004   קנדה 4 - 0   בליז קינגסטון, קנדה
16 ביוני   בליז 0 - 4   קנדה קינגסטון, קנדה

קנדה העפילה לשלב השני.

בית 9עריכה

סיבוב ראשון

26 במרץ 2004   דומיניקה 1 - 1   בהאמה נסאו, בהאמה
28 במרץ 2004   בהאמה 1 - 3   דומיניקה נסאו, בהאמה

דומיניקה העפילה לסיבוב השני.

סיבוב שני

19 ביוני 2004   דומיניקה 0 - 10   מקסיקו סן אנטוניו, ארצות הברית
27 ביוני 2004   מקסיקו 8 - 0   דומיניקה אגווסקליינטס, מקסיקו

מקסיקו העפילה לשלב השני.

בית 10עריכה

סיבוב ראשון

18 בפברואר 2004   איי הבתולה של ארצות הברית 0 - 4   סנט קיטס ונוויס שרלוט אמאלי, איי הבתולה של ארצות הברית
31 במרץ 2004   סנט קיטס ונוויס 7 - 0   איי הבתולה של ארצות הברית באסטר, סנט קיטס ונוויס

סנט קיטס ונוויס העפילה לסיבוב השני.

סיבוב שני

13 ביוני 2004   ברבדוס 0 - 2   סנט קיטס ונוויס ברידג'טאון, ברבדוס
19 ביוני 2004   סנט קיטס ונוויס 3 - 2   ברבדוס באסטר, סנט קיטס ונוויס

סנט קיטס ונוויס העפילה לשלב השני.

בית 11עריכה

סיבוב ראשון

19 במרץ 2004   הרפובליקה הדומיניקנית 0 - 0   אנגווילה סנטו דומינגו, הרפובליקה הדומיניקנית
21 במרץ 2004   אנגווילה 0 - 6   הרפובליקה הדומיניקנית סנטו דומינגו, הרפובליקה הדומיניקנית

הרפובליקה הדומיניקנית העפילה לסיבוב השני.

סיבוב שני

13 ביוני 2004   הרפובליקה הדומיניקנית 0 - 2   טרינידד וטובגו סנטו דומינגו, הרפובליקה הדומיניקנית
20 ביוני 2004   טרינידד וטובגו 4 - 0   הרפובליקה הדומיניקנית מאראבלה, טרינידד וטובגו

טרינידד וטובגו העפילה לשלב השני.

בית 12עריכה

13 ביוני 2004   ניקרגואה 2 - 2   סנט וינסנט והגרנדינים דיריאמבה, ניקרגואה
20 ביוני 2004   סנט וינסנט והגרנדינים 4 - 1   ניקרגואה קינגסטאון, סנט וינסנט והגרנדינים

סנט וינסנט והגרנדינים העפילה לשלב השני.

שלב שניעריכה

בית 1עריכה

נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
ארצות הברית  ארצות הברית 12 6 3 3 0 13 3 10
פנמה  פנמה 8 6 2 2 2 8 11 -3
ג'מייקה  ג'מייקה 7 6 1 4 1 7 5 2
אל סלוודור  אל סלוודור 4 6 1 1 4 2 11 -9
ארצות הברית פנמה ג'מייקה אל סלוודור
ארצות הברית - 6 - 0 1 - 1 2 - 0
פנמה 1 - 1 - 1 - 1 3 - 0
ג'מייקה 1 - 1 1 - 2 - 0 - 0
אל סלוודור 0 - 2 2 - 1 0 - 3 -

ארצות הברית ופנמה העפילה לסיבוב הגמר.

בית 2עריכה

נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
קוסטה ריקה  קוסטה ריקה 10 6 3 1 2 12 8 4
גואטמלה  גואטמלה 10 6 3 1 2 7 9 -2
הונדורס  הונדורס 7 6 1 4 1 9 7 2
קנדה  קנדה 5 6 1 2 3 4 8 -4
קוסטה ריקה גואטמלה הונדורס קנדה
קוסטה ריקה - 5 - 0 2 - 5 1 - 0
גואטמלה 2 - 1 - 1 - 0 0 - 1
הונדורס 0 - 0 2 - 2 - 1 - 1
קנדה 1 - 3 0 - 2 1 - 1 -

קוסטה ריקה וגואטמלה העפילו לסיבוב הגמר.

בית 3עריכה

נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
מקסיקו  מקסיקו 18 6 6 0 0 27 1 26
טרינידד וטובגו  טרינידד וטובגו 12 6 4 0 2 12 9 3
סנט וינסנט והגרנדינים  סנט וינסנט והגרנדינים 6 6 2 0 4 5 12 -7
סנט קיטס ונוויס  סנט קיטס ונוויס 0 6 0 0 6 2 24 -22
מקסיקו טרינידד וטובגו סנט וינסנט והגרנדינים סנט קיטס ונוויס
מקסיקו - 3 - 0 7 - 0 8 - 0
טרינידד וטובגו 1 - 3 - 2 - 1 5 - 1
סנט וינסנט והגרנדינים 0 - 1 0 - 2 - 1 - 0
סנט קיטס ונוויס 0 - 5 1 - 2 0 - 3 -

מקסיקו וטרינידד וטובגו העפילו לסיבוב הגמר.

סיבוב הגמרעריכה

נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
ארצות הברית  ארצות הברית 22 10 7 1 2 16 6 10
מקסיקו  מקסיקו 22 10 7 1 2 22 9 13
קוסטה ריקה  קוסטה ריקה 16 10 5 1 4 15 14 1
טרינידד וטובגו  טרינידד וטובגו 13 10 4 1 5 10 15 -5
גואטמלה  גואטמלה 11 10 3 2 5 16 18 -2
פנמה  פנמה 2 10 0 2 8 4 21 -17
ארצות הברית מקסיקו קוסטה ריקה טרינידד וטובגו גואטמלה פנמה
ארצות הברית - 2 - 0 3 - 0 1 - 0 2 - 0 2 - 0
מקסיקו 2 - 1 - 2 - 0 2 - 0 5 - 2 5 - 0
קוסטה ריקה 3 - 0 1 - 2 - 2 - 0 3 - 2 2 - 1
טרינידד וטובגו 1 - 2 2 - 1 0 - 0 - 3 - 2 2 - 0
גואטמלה 0 - 0 0 - 2 3 - 1 5 - 1 - 2 - 1
פנמה 0 - 3 1 - 1 1 - 3 0 - 1 0 - 0 -

ארצות הברית, מקסיקו וקוסטה ריקה העפילו ישירות למונדיאל. טרינידד וטובגו העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת אסיה.

אפריקהעריכה

אסיהעריכה

אוקיאניהעריכה

12 נבחרות מאוקיאניה התחרו על מקום בפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת דרום אמריקה, שהמנצחת בו העפילה למונדיאל. טורניר המוקדמות התחלק לשלושה סבבים. אוסטרליה וניו זילנד העפילו ישירות לסיבוב השני. 10 הנבחרות האחרות חולקו לשני בתים בני חמש נבחרות כל אחד, ושיחקו אחת נגד השנייה פעם אחת. שתי הנבחרות הראשונות בכל בית העפילו לסיבוב השני. בסיבוב השני שובצו כל 6 הנבחרות לבית יחיד, ושיחקו אחת נגד השנייה פעם אחת. שתי הנבחרות הראשונות בבית העפילו לפלייאוף היבשתי, ובו שיחקו אחת נגד השנייה בשיטת בית-חוץ. הנבחרת שניצחה בפלייאוף היבשתי העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי.

טורניר זה שימש גם כטורניר גביע אוקיאניה לאומות לשנת 2004, למעט שלב הפלייאוף האחרון.

סיבוב ראשוןעריכה

בית 1עריכה

נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
איי שלמה  איי שלמה 10 4 3 1 0 14 1 13
טהיטי  טהיטי 8 4 2 2 0 5 1 4
קלדוניה החדשה  קלדוניה החדשה 7 4 2 1 1 16 2 14
טונגה  טונגה 3 4 1 0 3 2 17 -15
איי קוק  איי קוק 0 4 0 0 4 1 17 -16
איי שלמה טהיטי קלדוניה החדשה טונגה איי קוק
איי שלמה - 1 - 1 2 - 0 6 - 0 5 - 0
טהיטי 1 - 1 - 0 - 0 2 - 0 2 - 0
קלדוניה החדשה 0 - 2 0 - 0 - 8 - 0 8 - 0
טונגה 0 - 6 0 - 2 0 - 8 - 2 - 1
איי קוק 0 - 5 0 - 2 0 - 8 1 - 2 -

איי שלמה וטהיטי העפילו לסיבוב השני.

בית 2עריכה

נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
ונואטו  ונואטו 10 4 3 1 0 16 2 14
פיג'י  פיג'י 9 4 3 0 1 19 5 14
פפואה גינאה החדשה  פפואה גינאה החדשה 7 4 2 1 1 17 6 11
סמואה  סמואה 3 4 1 0 3 5 11 -6
סמואה האמריקנית  סמואה האמריקנית 0 4 0 0 4 1 34 -33
ונואטו פיג'י פפואה גינאה החדשה סמואה סמואה האמריקנית
ונואטו - 3 - 0 1 - 1 3 - 0 9 - 1
פיג'י 0 - 3 - 4 - 2 4 - 0 11 - 0
פפואה גינאה החדשה 1 - 1 2 - 4 - 4 - 1 10 - 0
סמואה 0 - 3 0 - 4 1 - 4 - 4 - 0
סמואה האמריקנית 1 - 9 0 - 11 0 - 10 0 - 4 -

ונואטו ופיג'י העפילו לסיבוב השני.

סיבוב שניעריכה

נבחרת נקודות משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערים
זכות חובה הפרש
אוסטרליה  אוסטרליה 13 5 4 1 0 21 3 18
איי שלמה  איי שלמה 10 5 3 1 1 9 6 3
ניו זילנד  ניו זילנד 9 5 3 0 2 17 5 12
פיג'י  פיג'י 4 5 1 1 3 3 10 -7
טהיטי  טהיטי 4 5 1 1 3 2 24 -22
ונואטו  ונואטו 3 5 1 0 4 5 9 -4
אוסטרליה איי שלמה ניו זילנד פיג'י טהיטי ונואטו
אוסטרליה - 2 - 2 1 - 0 6 - 1 9 - 0 3 - 0
איי שלמה 2 - 2 - 0 - 3 2 - 1 4 - 0 1 - 0
ניו זילנד 0 - 1 3 - 0 - 2 - 0 10 - 0 2 - 4
פיג'י 1 - 6 1 - 2 0 - 2 - 0 - 0 1 - 0
טהיטי 0 - 9 0 - 4 0 - 10 0 - 0 - 2 - 1
ונואטו 0 - 3 0 - 1 4 - 2 0 - 1 1 - 2 -

אוסטרליה ואיי שלמה העפילו לפלייאוף היבשתי.

פלייאוף יבשתיעריכה

3 בספטמבר 2005   אוסטרליה 7 - 0   איי שלמה סידני, אוסטרליה
6 בספטמבר 2005   איי שלמה 1 - 2   אוסטרליה הוניארה, איי שלמה

אוסטרליה העפילה לפלייאוף הבין-יבשתי מול נציגת דרום-אמריקה.

פלייאוף בין-יבשתיעריכה

דרום אמריקה-אוקיאניהעריכה

12 בנובמבר 2005   אורוגוואי 1 - 0   אוסטרליה מונטווידאו, אורוגוואי
16 בנובמבר 2005   אוסטרליה 1 - 0ה   אורוגוואי סידני, אוסטרליה

אוסטרליה העפילה למונדיאל לאחר ניצחון 4 - 2 בדו-קרב פנדלים.

אסיה-צפון, מרכז אמריקה והקריבייםעריכה

12 בנובמבר 2005   טרינידד וטובגו 1 - 1   בחריין פורט אוף ספיין, טרינידד וטובגו
16 בנובמבר 2005   בחריין 0 - 1   טרינידד וטובגו מנאמה, בחריין

טרינידד וטובגו העפילה למונדיאל.

הנבחרות שהעפילועריכה

 
הנבחרות שהעפילו והישגיהן
נבחרת הופעות במונדיאלים רצף הופעה אחרונה
  אנגולה 1 1
  ארגנטינה 14 9 2002
  אוסטרליה 2 1 1974
  ברזיל 18 18 2002
  קוסטה ריקה 3 2 2002
  חוף השנהב 1 1
  קרואטיה 3 3 2002
  צ'כיה 1[1] 1 [1]
  אקוודור 2 2 2002
  אנגליה 12 3 2002
  צרפת 12 3 2002
  גרמניה (מארחת) 16[2] 14[2] 2002
  גאנה 1 1
  איראן 3 1 1998
  איטליה 16 12 2002
  יפן 3 3 2002
  קוריאה הדרומית 7 6 2002
  מקסיקו 13 4 2002
  הולנד 8 1 1998
  פרגוואי 7 3 2002
  פולין 7 2 2002
  פורטוגל 4 2 2002
  ערב הסעודית 4 4 2002
  סרביה ומונטנגרו 2[3]. 1 1998
  ספרד 12 8 2002
  שוודיה 11 2 2002
  שווייץ 8 1 1994
  טוגו 1 1
  טרינידד וטובגו 1 1
  תוניסיה 4 3 2002
  אוקראינה 1[4] 1[4]
  ארצות הברית 8 5 2002

13 מבין 32 הנבחרות שהעפילו למונדיאל 2006 לא העפילו למונדיאל 2010: ערב הסעודית (קטיעת רצף של 4 הופעות); קרואטיה ותוניסיה (רצף של 3); קוסטה ריקה, אקוודור, פולין ושוודיה (רצף של 2); אנגולה, צ'כיה, איראן, טוגו, טרינידד וטובגו ואוקראינה (רצף של הופעה אחת).

קישורים חיצונייםעריכה

הערות שולייםעריכה

  1. ^ 1.0 1.1 לא כולל הופעות של צ'כוסלובקיה. אם אלו נכללות, אז זו ההופעה ה-9 והראשונה מאז מונדיאל 1990
  2. ^ 2.0 2.1 כולל 10 הופעות כגרמניה המערבית בין מונדיאל 1954 ל-מונדיאל 1990
  3. ^ לא כולל הישגים כיוגוסלביה, ואם כן זו הופעתה העשירית. הייתה זו גם הופעתה הראשונה והאחרונה תחת השם סרביה ומונטנגרו; במוקדמות מונדיאל 2002 היא התחרתה תחת השם הרפובליקה הפדרלית של יוגוסלביה, ושני חלקי המדינה, סרביה ומונטנגרו, התפצלו ביוני 2006
  4. ^ 4.0 4.1 לא כולל הופעות כחלק מברית המועצות