פתיחת התפריט הראשי

אירוויזיון למוזיקאים צעירים 2014

האירוויזיון למוזיקאים צעירים 2014 הייתה התחרות ה-17 של האירוויזיון למוזיקאים צעירים. התחרות התקיימה ב־31 במאי 2014 מחוץ לקתדרלת קלן בעיר קלן שבגרמניה. התחרות אורגנה על ידי שירות השידור הגרמני (WDR), ומוזיקאים מ-14 מדינות השתתפו בגמר הטלוויזיוני. זו הייתה הפעם החמישית בה התחרות נערכה תחת כיפת השמיים. הפעם האחרונה בה אירחה גרמניה את התחרות הייתה ב-2002.

אירוויזיון למוזיקאים צעירים 2014
מספר התחרות 17
חצי גמר 1 26 במאי 2014
חצי גמר 2 27 במאי 2014
גמר 31 במאי 2014
תאריכים 2014 עריכת הנתון בוויקינתונים
מנחים סאבין היינריך
מנצח ראשי קריסטינה פוסקה
תזמורת התזמורת הסימפונית של שירות השידור הגרמני
רשת השידור המפיקה שירות השידור הגרמני (WDR)
מיקום האירוע גרמניהגרמניה מחוץ לקתדרלת קלן, קלן, גרמניה
המפקח על התחרות ולדיסלב יאקובלב
השיר הזוכה אוסטריהאוסטריה  אוסטריה - זיו הא
שיטת הניקוד כל שופט העניק ניקוד מ-1 עד 10 לכל משתתף
מספר המדינות המשתתפות 14
משך התחרות גמר- שעה וחמישים דקות
מדינות שמשתתפות לראשונה מלטהמלטה מלטה
מולדובהמולדובה מולדובה
מדינות שחוזרות לאחר פרישה הונגריההונגריה הונגריה
פורטוגלפורטוגל פורטוגל
שוודיהשוודיה שוודיה
מדינות שפרשו מהתחרות ארמניהארמניה ארמניה
בלארוסבלארוס בלארוס
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה בוסניה והרצגובניה
גאורגיהגאורגיה גאורגיה
אוקראינהאוקראינה אוקראינה
המדינות המשתתפות
מפת המדינות המשתתפות
  המדינות המשתתפות
  מדינות שהשתתפו בעבר, אך לא בשנה זו
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

כל המשתתפים ביצעו יצירה קלאסית לפי בחירתם בליווי התזמורת הסימפונית של שירות השידור הגרמני, בניצוחה של קריסטינה פוסקה. בשנה זו השתתפו בתחרות 14 מדינות. מלטה ומולדובה עשו את הופעת הבכורה שלהם באירוויזיון למוזיקאים צעירים. ארמניה, בלארוס, בוסניה והרצגובינה, גאורגיה ואוקראינה פרשו מהתחרות לשנה זו. הונגריה חזרה לתחרות לראשונה מאז אירוויזיון 2000.

זיוּ הָא מאוסטריה זכה בתחרות, לצד סלובניה והונגריה שהגיעו למקום השני והשלישי בהתאמה. אוסטריה זכתה גם באירוויזיון 2014.

מקום התחרותעריכה

כיכר רונקליפלאץ הממוקמת מחוץ לקתדרלת קלן הייתה מקום האירוח של התחרות.

 
כיכר רונקליפלץ, קלן. מקום האירוח של גמר האירוויזיון למוזיקאים צעירים.

פורמטעריכה

סאבין היינריך הייתה המנחה של תחרות 2014.

שלב חצי הגמר של התחרות בוטל בשנה זו, אך סבב מוקדמות התקיים במשך יומיים מ-26-27 במאי הוזרם בשידור חי באתר הרשמי של האירוויזיון למוזיקאים צעירים. כל מוזיקאי נדרש לנגן במשך 15 דקות או פחות, ועד 5 דקות בגמר ב-31 במאי. חבר השופטים הבינלאומי נתן ניקוד לכל מוזיקאי וביצוע במהלך סבב המוקדמות. הנקודות נוספו לאלה שניתנו בגמר, ומהן הוחלט על שלושת המתמודדים הראשונים.

המוזיקאים לוו בתזמורת הסימפונית של שירות השידור הגרמני, בניצוחה של קריסטינה פוסקה. הזוכה במקום הראשון זכה להופיע עם התזמורת הפילהרמונית של וינה בשנת 2015.

מדינות משתתפותעריכה

כל המדינות המשתתפות נכנסו אוטומטית לשלב הגמר. הסבב המקדים התקיים בשני חלקים. החלק הראשון התקיים ב-26 במאי 2014 והשני ב-27 במאי 2014. חבר השופטים המקצועי העניק נקודות בסיבוב זה.

סבב מוקדמותעריכה

 
סאבין היינריך וקריסטינה פוסקה, באירוויזיון למוזיקאים צעירים 2014

חלק ראשון (26 במאי 2014)עריכה

# מדינה אמן כלי יצירה/ות
1 קרואטיה   קרואטיה שרה דומניק כינור 1) Sonata for Violin on C Minor, op.45, no.3 (1. mvt: Allegro molto ed appassionato) by Edvard Grieg

2) Valse-Scherzo in C Major, op.34 by Piotr Tchaikovsky

2 נורווגיה   נורווגיה סונוקו מרים שימנו ולדה כינור 1) Poème, Op.25 by Ernest Chausson
3 מלטה   מלטה קורט אקווילינה גיטרה 1) August Lullaby by Marek Mancina arranged by Per-Olov Kindgren

2) Concerto de Aranquez by Joaquin Rodrigo 3) Birds flew over the spire by Gary Ryan

4 הונגריה   הונגריה גרגלי דביץ' צ'לו 1) Minuet in C Major by Haydn-Piatti

2) Liebestraum by Liszt-Cassado 3) Roumanien folk dances by Bartók-Silva

5 סלובניה   סלובניה אורבני סטניץ' פסנתר 1) Sonata/Capriccio K20, E - Major by Domenico Scarlatti

2) Paraphrase de concert S. 434 by Franz Liszt 3) Suggestion diabolique, op.4 by Sergej Prokofiev

6 אוסטריה   אוסטריה זיו הא כינור 1) Violinkonzert KV 207, 1. Satz mit Kadenz von Kurt Guntner by Wolfgang Amadeus Mozart

2) Capriccio op. 1/1 by Niccolò Paganini 3) 2. Violinkonzert by Belá Bartók

7 הולנד   הולנד לוסי הורש חלילית 1) Sonata seconda (Renaissance sopraan) by Dario Castello

2) Der Besucher der Idylle (1993) (tenor) by Isang Yun 3) Adagio en Allegro uit Sonate Wq 135 by C.P.E. Bach

חלק שני (27 במאי 2014)עריכה

# מדינה אמן כלי יצירה/ות
8 פולין   פולין ברטוש קולסוט אקורדיון 1) Praeludium and Fugue in h minor BWV 893 by Johann Sebastian Bach

2) Near the Portrait of Niccolo Paganini by Volodymyr Runchak 3) Don Rhapsody part III by Vjatcheslav Siemionov

9 פורטוגל   פורטוגל אנדרה גנקו צ'לו 1) Suite for solo cello - Intermezzo e danza finale by Gaspar Cassadó

2) Pezzo Capriccioso by Piotr Tchaikovsky

10 יוון   יוון ואסיליס דיגוס גיטרה 1) Differencias Sobre Guardame las Vacas by Luys de Narvaez

2) Danza del Altiplano by Leo Brouwer 3) Sonata-Joaquin Turina 2nd and 3rd movement by Joaquin Turina

11 גרמניה   גרמניה יהודית סטאף כינור 1) Grand Caprice for violine solo op. 26 "Der Erlkönig" (according to the ballad of Franz Schubert)

by Heinrich Wilhelm Ernst / Franz Schubert 2) Estrellita by Manuel Ponce/arr. Jascha Heifetz

3) Violin sonata in d, op. 108, 4. Presto agitato by Johannes Brahms

12 שוודיה   שוודיה אלבין אוסיג'רבי ויולה 1) Romanze op 85 by Max Bruch
13 צ'כיה   צ'כיה מרטין קוט אקורדיון 1) Flick-Flack by Albert Vossen
14 מולדובה  מולדובה ליוויקה שטירבו סוקולוב פסנתר 1) Prelude and Fugue no.2 A minor op.87 by Dmitri Shostakovich

2) Novelette No.3 by Francis Poulenc 3) Sonata no.1 by Rodion Shchedrin

גמרעריכה

פרסים הוענקו לאמנים של שלוש המדינות המובילות. הטבלה הבאה מדגישה את המקומות הראשונים באמצעות זהב, כסף וארד. תוצאות הניקוד של שאר המשתתפים אינן ידועות ואף פעם לא פורסמו על ידי איגוד השידור האירופי.

# מדינה אמן כלי יצירה מקום
1 מולדובה  מולדובה ליוויקה שטירבו סוקולוב פסנתר Piano concerto by Liviu Shtirbu לא ידוע
2 קרואטיה   קרואטיה שרה דומניק כינור Zigeunerweisen, op.20 by Pablo de Sarasate לא ידוע
3 מלטה   מלטה קורט אקווילינה גיטרה Concerto de Aranquez by Joaquin Rodrigo לא ידוע
4 הונגריה   הונגריה גרגלי דביץ' צ'לו Allegro appassionato Op.43 by Saint-Saëns שלישי
5 סלובניה   סלובניה אורבני סטניץ' פסנתר Grande polonaise brillante, op. 22 E-flat major by Fryderyk Chopin שני
6 אוסטריה   אוסטריה זיו הא כינור 2. Violinkonzert by Béla Bartók ראשון
7 פולין   פולין ברטוש קולסוט אקורדיון "Concerto Classico" part I by Bronisław Kazimierz Przybylski לא ידוע
8 הולנד   הולנד לוסי הורש חלילית Concerto per flautino in sol maggiore RV 443 by A. Vivaldi לא ידוע
9 פורטוגל   פורטוגל אנדרה גנקו צ'לו Cello Concerto op. 85, 2 mov Lento. Allegro molto by Edward Elgar לא ידוע
10 יוון   יוון ואסיליס דיגוס גיטרה Concerto in Re - M.C. Tedesco by M.C. Tedesco לא ידוע
11 גרמניה   גרמניה יהודית סטאף כינור Violin Concerto No. 1 in A minor, Opus 77, fourth movement: Burluque con brio- Presto

by Dmitri Shostakovich

לא ידוע
12 שוודיה   שוודיה אלבין אוסיג'רבי ויולה Viola concerto, 2nd movement by William Walton לא ידוע
13 צ'כיה   צ'כיה מרטין קוט אקורדיון Flick-Flack by Albert Vossen לא ידוע
14 נורווגיה   נורווגיה סונוקו מרים שימנו ולדה כינור 3. movement from Violin Concerto no 1 in G minor, op. 26 by Max Bruch לא ידוע

ראו גםעריכה

קישורים חיצונייםעריכה

תחרות הזמר של האירוויזיון
תחרויות
תחרות הזמר של האירוויזיון 19561957195819591960196119621963196419651966196719681969197019711972197319741975197619771978197919801981198219831984198519861987198819891990199119921993199419951996199719981999200020012002200320042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020
האירוויזיון למוזיקאים צעירים 19821984198619881990199219941996199820002002200420062008201020122014201620182020
האירוויזיון לרוקדים צעירים 198519871989199119931995199719992001200320052011201320152017
אירוויזיון הילדים 200320042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020
האירוויזיון לרוקדים 20072008
האירוויזיון למקהלות 20172019
תחרויות מיוחדות שיר היובל באירוויזיון (2005)המיטב של האירוויזיון (2006)הלהיטים הגדולים של האירוויזיון (2015)
ראו גם רשימת מנחי האירוויזיוןזוכי תחרות הזמר של האירוויזיוןרשימת ערים שאירחו את האירוויזיוןאירוויזיון אסיה
מדינות
מדינות משתתפות אוסטריהאוסטרליהאוקראינהאזרבייג'ןאיטליהאיסלנדאירלנדאלבניהאסטוניהארמניהבולגריהבלארוסבלגיהגאורגיהגרמניהדנמרקהולנדהממלכה המאוחדתיווןישראללטביהליטאמולדובהמלטהמקדוניה הצפוניתנורווגיהסלובניהסן מרינוספרדסרביהפוליןפורטוגלפינלנדצ'כיהצרפתקפריסיןקרואטיהרומניהרוסיהשוודיהשווייץ
מדינות שפרשו אנדורהבוסניה והרצגובינההונגריהטורקיהלוקסמבורגמונטנגרומונקומרוקוסלובקיה
מדינות לשעבר יוגוסלביהסרביה ומונטנגרו
ראו גם מדינות שלא משתתפות באירוויזיון
זוכים
שנות החמישים שווייץ  ליס אסיההולנד  קורי ברוקןצרפת  אנדרה קלאבוהולנד  טדי סחולטן
שנות השישים צרפת  ז'קלין בואייהלוקסמבורג  ז'אן-קלוד פסקלצרפת  איזבל אוברהדנמרק  גרטה ויורגן אינגמןאיטליה  ג'יליולה צ'ינקווטילוקסמבורג  פראנס גלאוסטריה  אודו יורגנסבריטניה  סנדי שוספרד (1945-1977)  מסיאלצרפת  פרידה בוקארההולנד  לני קורבריטניה  לולוספרד (1945-1977)  סלומה
שנות השבעים אירלנד  דנהמונקו  סבריןלוקסמבורג  ויקי לאנדרוסלוקסמבורג  אן-מארי דודשוודיה  אבבאהולנד  טיץ' איןבריטניה  Brotherhood of Manצרפת  מארי מריםישראל  יזהר כהן ולהקת אלפא-ביתאישראל  חלב ודבש
שנות השמונים אירלנד  ג'וני לוגןבריטניה  באקס פיזגרמניה  ניקוללוקסמבורג  קורין הרמסשוודיה  הרייסנורווגיה  בוביסוקס!בלגיה  סנדרה קיםאירלנד  ג'וני לוגןשווייץ  סלין דיוןיוגוסלביה  ריווה
שנות התשעים איטליה  טוטו קוטוניושוודיה  קרולהאירלנד  לינדה מרטיןאירלנד  ניב קבאנהאירלנד  פול הרינגטון וצ'ארלי מקגטיגןנורווגיה  סיקרט גארדןאירלנד  איימר קוויןבריטניה  קתרינה והגליםישראל  דנה אינטרנשיונלשוודיה  שארלוט נילסן
העשור הראשון של המאה ה-21 דנמרק  האחים אולסןאסטוניה  טאנל פדאר, דייב בנטון ו-2XLלטביה  מארי אןטורקיה  סרטאב ארנראוקראינה  רוסלנהיוון  הלנה פפאריזופינלנד  לורדיסרביה  מריה שריפוביץ'רוסיה  דימה בילאןנורווגיה  אלכסנדר ריבאק
העשור השני של המאה ה-21 גרמניה  לנה מאייר-לנדרוטאזרבייג'ן  אל וניקישוודיה  לורןדנמרק  אמילי דה פורסטאוסטריה  קונצ'יטה וורסטשוודיה  מונס סלמרלובאוקראינה  ג'מאלהפורטוגל  סלבדור סובראלישראל  נטע ברזיליהולנד  דאנקן לורנס